Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sevmek Seni

Sevmek Seni

8,50

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 10 Dk Psikolojik Dram Duygusal Psikolojik, Dram, Duygusal

Yönetmen: Cengiz Tuncer Cengiz Tuncer

Ülke: türkiye

Oyuncular: Giovanni Scognamillo, Ayfer Feray, Selma Güneri, Beklan Algan, Fuat İşhan, Sacide Keskin Devamını Gör...

Konusu : İki kadın arasında kalan ve bu yüzden psikolojik sorunlar yaşayan sonunda iki kadınıda kaybeden mutsuz bir adamın hikayesi.Göztepe

7 Şubat 2018 01:26

Sanatsal tiyatro akımının etkisinde kalmış daha doğrusu arkadaşlarında değindiği gibi Sevmek Zamanı filmine benzeyen bir film. Film fotoğraf karelerini andıran çekim mekanlarıyla daha doğrusu dış çekimlerinin daha çok güzelliğiyle ilgi uyandırıyor filminde en güzel yanıda bu zaten. Bu filmi daha usta bir yönetmen çekseydi dahada iyi olabilirdi kesinlikle bunu Cengiz Tuncer'i küçümsemek adına söylemiyorum. Ama bu tarz filmler örneğin Ö.Lütfi Akad, Atıf Yılmaz,Memduh Ün, Metin Erksan hatta daha sonraki yıllarda sinemaya dahil olan Ömer Kavur tarzı ustalarımızın tarzı filmler olduğunu düşünüyorum. En azından bu ustalardan biri çekseydi film daha bambaşka olurdu en azından filmde karakter isimleri olurdu. Lakin tüm bunlara rağmen eksikleri olsada hiç bilmediğimiz Cengiz Tuncer fena bir film çekmemiş. Beklan Algan, Selma Güneri ve Ayfer Feray filmde rollerinin hakkını veren isimler kesinlikle üstünde durulsa filmin en iyi filmlerden biri olabilecek bir film olduğunu düşünüyorum.

Cevap Yaz

mansurx

12 Ocak 2017 07:15

Bu filmin unutulması ilginç doğrusu fena film değil performer adlı arkadaşın dediği gibi beklan algan tiyatroda star dı ama sinemada tanınmıyordu filmde baş rolde ayhan ışık,kartal tibet vs. başka oyuncu olsa bu filmin sayfasında epey hayran ve yorum olurdu bir filmde oyuncu seçimlerininde önemi buradan ortaya çıkıyor.

Cevap Yaz

Sevzam

12 Ekim 2016 15:34

Selma Güneri büyük oyuncu 1965 ben öldükçe yaşarım, sevmek seni ve son kuşlar ve ALTIN PORTAKAL

Cevap Yaz

Sevzam

12 Ekim 2016 15:32

1960 lı yıllarda sinemamızda sanatsal diyebileceğimiz filmlerden.bir erkek iki kadın üçüde yalnız.çok güzel bir istanbul fonunda çekilmiş.hisar ve garda çekilen sahneler müthiş.filmin çekildiği dönemi veren bir sahne var.baş karakter gösterime giren film afişerine bakar.bu filmi beğenen arkadaşların kardeşleri diyebileceğim aşka susayanlar 1964,son kuşlar 1965 ve sevmek zamanı 1965 adlı filmleri tavsiye edebilirim. Film sadece diyaloglar için bile izlenir.asıl beklediğimiz film ise vasiyet sorunu aşılabilinirse görebileceğimiz soluk gecenin aşk hikayeleri filmidir

Cevap Yaz

şabanoviç

12 Ağustos 2015 19:38

çok güzel bir aşk filmi sevmek zamanından bile daha iyi bir film

Cevap Yaz

mansuryıldırım

21 Nisan 2015 22:02

Film 1965 yılında aynı sevmek zamanı gibi hiç vizyona girememiş filmin dvd si yok filmi türkwebtvklasikfilm adresinde izledim filmin görüntü kalitesi çok kötü onun için filmi en yüksek hali ile 480p izleyin 1965 yılına göre çok farklı bir anlatımı var ve özellikle diyalogları çok iyi filmin filimde şaşırtıcı bir şekilde beklan algan ın çok iyi bir performansı var doğrusunu söylemek gerekirse bu kadarını beklemiyordum ayrıca kendisine yapılan dublajda çok iyi filimde en dikkat çekici olan 17 yaşında güzeller güzeli gencecik bir selma güneri var ve performansıda çok iyi ayrıca kendisine yapılan dublajda çok iyi ayfer feray da rolünde çok iyi oynamış filim bu üç kişinin etrafında gelişiyor son 10 dakikada selma güneri nin anne ve babasını oynayan iki oyuncu var babasını sinema tarihçisi giovanni scognamillo oynamış ve performansı iyiydi ilginç bir şekilde filimde hiç kimsenin ismi yok sen ben tarzı konuşmalar var böylesini ilk kez bir filimde görüyorum karakterlerin ismi yok son 10 dakikada selma güneri nin oynadığı karakter anne ve baba sı ile beklan algan ın oynadığı karakteri tanıştırıyor selma güneri nin babasını oynayan karakter biz 600 yıldır kuşçuluk yaparız kuşları sevmeyenleri sevmeyiz ya siz kuşları severmisiniz diyor beklan alganın oynadığı karakter hiç düşünmemiştim diyor bir anda bir gerginlik oluyor kuş ve tek göz insan görüntüleri görüyoruz inanılmaz bir gerilim sahnesi çekmiş cengiz tuncer tebrik ederim ama filmle ne ilgisi olduğunu anlayamadım keşke bu ilginç tuhaf baba nın kuşlarla ve perdeleri kapalı evde hiç dışarı çıkmadan eşi ile yaşamasını anlatan ayrı bir film yapsaydı korku gerilim sinemamıza iyi bir armağan olurdu özellikle filmin senaryosu daha doğrusu diyalogları çok başarılı cengiz tuncer ayrıca romancı olduğu için bir roman diyalogu gibi konuşmalar yazmış film yer yer konusu dışına çıksada ilginç ve farklı bir film hatta deneysel bile diyebilirim umarım bu filmin restorasyonlu bir şekilde dvd si çıkar filmin sevmek zamanı ile sevmek konusu ve sadece iki adam bir kadın yerine iki kadın bir adam tarzı bir benzerlik olabilir filmin 70 dakikada bitmesi filmin yararına olmuş film daha uzun olsa sıkıcı olabilirdi ayrıca filmin müzikleri j.s bach yazıyor ve sevmek zamanı filmindede sema özcan j.s bach plaklarını dinliyordu filmde j.s bach müzikleri kullanılmış izin alındımı bilmiyorum ama filme renk katmış 1965 yılının istanbulunu haydarpaşa tren garını ve galata kulesini ve bir sahnede film afişlerini barındıran bu ilginç ve tuhaf film izlenmeyi bence hak ediyor.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

21 Nisan 2015 19:54

Filmi en sonunda uzun aramalarım sonucunda buldum meğer film bana çok uzakta değilmiş türkweb.tvklasikfilm sitesinin youtube adresinde mevcutmuş ama filmi googlede sevmek seni yazınca çıkmıyor yerine sevmek zamanı filmi çıkıyor ilginç biçimde youtube da yazsanızda çıkmıyor filmi izlemek için googleye türkwebtv.klasikfim youtube yazacaksınız sonra bu sitenin youtube adresine geldiğinizde video bölümüne girin 1 yıl önce yayınlanan filmlere gelin sağ köşede sadece 733 kişinin izlediği film çıkıyor film 31 ekim 2013 yayınlanmış filim bu sitede ilgi görmemiş unutulmuş işte bu zahmetli aramadan sonra kayıp denilen filmlerimizden sevmek seni filmini izleyebilirsiniz bu ilginç dönemine göre yenilikçi film aynı yıl çekilen sevmek zamanı gibi hiç vizyona girmemiş dvd si çıkmamış sadece türkwebtvklasikfilim in youtube adresinde mevcut ve sadece benim dediğim şekilde ararsanız bulabiliyorsunuz yoksa hiç bir şekilde film çıkmıyor filme sonra ayrıca bir yorum yapacağım.

Cevap Yaz

mansuryildirim

9 Mayıs 2014 07:09

kayıp filimlerimizden

Cevap Yaz

performer

19 Ocak 2011 22:21

yüksek ihtimal aynı yıl çekilen sevmek zamanı filmi'nin etkisinde kalınmış. ikiside 1965 fakat hangisi önce çekildi bilmiyorum. sayın agah özgüç'ün kitabında sevmek seni adlı filmin çeşitli nedenlerden gösterime giremediğini söylemiş. gösterime girmiş olsaydı kesin boş salonlara oynardı. hem konusu hemde başrolde erkek star olmaması filmin o dönem için eksileri. yoksa tabiki beklan algan sinema'da değil fakat tiyatro'da zaten stardı.

Cevap Yaz

kamil zafer

11 Aralık 2008 12:31

   Gazeteci ve yayımcı Cengiz Tuncer'in ilk ve son filmi.11.12.08  Zafer ALGAN

Cevap Yaz
Yandex.Metrica