Cüneyt Arkın

Gerçek Adı Fahrettin Cüreklibatur
Namı Malkoçoğlu
Doğum Tarihi 8 Eylül 1937
Doğum Yeri Karaçay Köyü-Alpu-Eskişehir
Eğitim Durumu İstanbul Tıp Fakültesi

Biyografisi

Sinemaya bir derginin (Artist) açtığı yarışma sonucunda girdi (1964). İlk evliliğinden bir kızı oldu. İkinci evliliğinden iki oğlu var. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini tek tercihle kazandı. Adan a Feke'de doktorluk yaptı. Karatede siyah kuşak sahibi.

Yönetmen (44)

Senaryo (38)

Yapımcı (10)

Oyuncu (323)

Son Yorumlar (228)

liondaddy avatar liondaddy 22 Eylül 2016 18:21:40

10

Tarık Akan'ın erken ölüm haberi hepimizi üzdü. Allah Cüneyt Arkın gibi bir efsanemize uzun ömürler versin. Tarık Akan olsun, Cüneyt Arkın olsun, Kadir İnanır, Yılmaz Güney vs.. Bunların filmleriyle büyüdük hep. Allah yaşayan emektar sanatçılarımıza u zun ömürler versin.

Kaptan34 avatar Kaptan34 15 Temmuz 2016 22:08:53

Bir röportajını merakla ve şaşkınlıkla izledim üstadın bir soru üzerine sinemada beraber oynamaktan keyif aldığınız rol arkadaşlarınız kimleri D sorusuna Türkan Şoray ve Fatma Girik demiştir Türkan Şoray ile aşk fatma girik ile zor filmleri büyük key if olarak rol aldık dedi bir başka soruda sinemayı sevdiniz mi sorusuna hiç sevmedim kim sever dedi sinemayı peki oynamaktan büyük keyif aldığınız filmler hangileridir sorusuna üstad şu cevabı vermiştir Nilüfer Aydan ile canım sana feda Nebahat Çehre ile silahların sesi Belgin Doruk kırık hayatlar Filiz Akın ile ölümden beter Meral Zeren ile yanaşma Fatma Girik ile vatan ve Namık Kemal Fatma Girik ile Köroğlu Ketayum İle Selahaddin eyyubi Gülen Ergen İle Av Sevda Ferda ile cibali karakolu Selma Güneri İle tuzak Banu Alkan ile katiller de ağlar Ribab Işıl ile hınç ve Banu Alkan ile akrep yuvası Filmleriidir

Kaptan34 avatar Kaptan34 03 Temmuz 2016 23:12:48

Bıyık ona çok yakışıyor

Yandex.Metrica