Cüneyt Arkın

Gerçek Adı Fahrettin Cüreklibatur
Namı Malkoçoğlu
Doğum Tarihi 8 Eylül 1937
Doğum Yeri Karaçay Köyü-Alpu-Eskişehir
Eğitim Durumu İstanbul Tıp Fakültesi

Biyografisi

Sinemaya bir derginin (Artist) açtığı yarışma sonucunda girdi (1964). İlk evliliğinden bir kızı oldu. İkinci evliliğinden iki oğlu var. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini tek tercihle kazandı. Adan a Feke'de doktorluk yaptı. Karatede siyah kuşak sahibi.

Yönetmen (43)

Senaryo (37)

Yapımcı (10)

Oyuncu (322)

Son Yorumlar (225)

ElBLanKo avatar ElBLanKo 02 Şubat 2016 19:19:06

10

Türk sinemasının kesinlikle en büyük aktoruydü. 10/10

sinemaadamı avatar sinemaadamı 23 Ocak 2016 20:12:31

10

sinemaya adını altın harflerle yazdırmış büyük oyuncu.dev aktör.usta aktör.rakipsiz kral.yeşilçam dedi mi akla gelen ilk isim desem tabir yerinde olur sanırım.yılmaz güneyde bir kral ,ayhan ışıkta öyle,göksel arsoy,ekrem bora , tarık akan ,kadir inan ır, kartal tibet,serdar gökhanda.ama cüneyt abinin hepsinden ayrı bir yeri vardır. bayan oyuncu arkadaşları onun çok kibar,çok yakışıklı, erkek oyuncu arkadaşları onun gelmiş geçmiş en büyük jön olduğunu söylerler.abimizin egoları varmış ama mesela boy egosu varmış boyunun 175 olduğunu 178 olduğunu söyleyenler var ama o hep topuklu giyermiş hatta dıştan topukluyu bırak içten topuklu özel ayakkabılar yaptırırmış kendine filmlerinde boyu 185 bazen 187 bile geçer tabi cüneyt abimiz o kadar uzun değil ondan sonra kavga sahnelerinde bazen kendini aşırı kaptırırmış gerçekten figüranlara vururmuş figüranlar onun bu yönünden şikayette etse gene en rahat çalıştıkları jönün cüneyt olduğunu söylerler.cüneyt dublör de kullanmış ama filmlerde hep kazalara mağruz kaldığı için adamın bileği bile kopmuş tekrar dikmşler diye okudum bir yerde göz,kol,bacak kırılmayan tarafı kalmamış ee efsane olmak,cüneyt arkın olmak kolay mı.boyu çok uzun değilse bile bence en yakışıklı jön 1 cüneyt 2 serdar. ikiside çok değerli aktörlerdir benim için. battal gazi, kara murat,malkoçoğlu abimizin en bilindik filmleridir. ben en çok hınç, babanın oğlu,insanları seveceksin,çaresizler, dayı, savulun battal gazi geliyor,cemil serisi,baba ocağı,adalet,sevgili oğlum filmlerini seviyorum.o gerçek bir kral,fiziği en güzel olan adam,yakışıklılıktada oyunculuktada bir numara. allah abimize uzun ve sağlıklı ömürler versin.gerçek bir sinema emekçisi vatansever ve aile babası. saygılarımı sunuyorum cüneyt babaya sen çok yaşa battal :))

wl6bcd avatar wl6bcd 08 Ocak 2016 00:05:43

10

2009 eylul ayinda en son cuneyt abiyle ilgili bir yorum yapmisim buraya simdi bakiyorum aradan 6 koca sene gecmis vay be .. hala en yakısiklisi sensin be cuneyt baba

Yandex.Metrica