Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hepimiz Kardeşiz

Hepimiz Kardeşiz

9,04

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 12 Dk Dram Dram
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Ülkü Erakalın Ülkü Erakalın

Ülke: türkiye

Oyuncular: Semih Sezerli, Aliye Rona, Cüneyt Arkın, Tamer Yiğit, Erdoğan Tünaş, Oktay Aral, Toron Karacaoğlu, Hayri Esen, Erdoğan Esenboğa, Kemal Ergüvenç Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Konusu : Köye ilkokul yaptıran kentli bir öğretmenle, ağadan korkup okulu yakan köylülerin öyküsü.KartalTibetTutkunu

20 Ocak 2018 04:51

Film konusu tema olarak güzel bir film. Hülya KOÇYİĞİT Tamer YİĞİT'in, Cüneyt ARKIN'a karşı bu filmde ki, oyun ile önde olduğu açık Hasan CEYLAN'nın "kara Yusuf ağa" rolde Turgut ÖZATAY Erol TAŞ Hüseyin BARADAN Hayati HAMZAOĞLU oynasa filmin başarısıda ikiye katlanırdı...

Cevap Yaz

dedeefendi

1 Eylül 2016 20:30

Filmin en iyisi Aliye Rona. Kopukluk var gibi filmin bütününde.

Cevap Yaz

tcmurathan

8 Mayıs 2016 02:00

Filmin başındaki müzikte süperdir. Nem alacak felek benim

Cevap Yaz

kamilzafer

31 Mart 2016 14:00

Filmi iki kez seyrettim,içim karardı.Konusu iyi lakin görüntü hiç iyi değil,seyredenini soğutuyor.İkinci ismi olarak "Sıkı Dur Geliyorum" denmiş ne alakaysa.Film 15.2.1964 cumartesi Şan sinemasında gösterime girmiş. Zafer ALGAN

Cevap Yaz

benimsinema

7 Temmuz 2014 23:25

kötü bisey yazamazdi zaten hamdi degirmencioglu, bir köyde cocuklara okula gitmenin savasini veren bir ögretemenin hikayesi... hülya cüneyt ve tameri ayni karade görmek kadar keyfili bisey olamaz.. özellikle aliye ronin oyunculuguna dikkat..

Cevap Yaz

ramazangonen

12 Mayıs 2013 13:51

üç devin buluşturularak çekildi siyah beyaz bir filim keyifle izlenir.

Cevap Yaz

sharapnell

20 Mayıs 2012 06:54

kimi zaman şöyle sorular aklıma gelir; acaba şu oyuncunun diğeriyle oynadığı bir film var mı? fi tarihinde, simaen benzeyen cüneyt arkın ile tamer yiğit'in beraber oynadıkları bir film var mıdır acaba diye düşünürken ta o zaman karşıma bu film çıkmıştı. izlemek bugüne kısmetmiş.

oyunculuklarda eksiklikler olduğu su götürmez ama doğrusuna-yanlışına, eksiğine-tamamına, kısaca her şeyine rağmen, sonrasında ünlenecek üç büyük başrol oyuncusunu buluşturabilmiş olması hasebiyle bile saygıyı hakediyor bu film. kaldı ki yanlarında, aliye rona gibi devleşen bir büyük usta var. bu film izlenmeyip de ne yapılsın?

Cevap Yaz

FOSTERKANE

18 Haziran 2011 03:39

filmde en iyi oyunu aliye rona sergiliyor, oynamiyor yasiyor

türk sinema tarihi icin cüneyt arkin, tamer yigit ve hülya kocyigit in bir filmde birlikte oynamasi muhtesem birsey

filmdeki mesajda cok güzel, insanlarin okumasi lazim oldugunu, cehaletin kötü birsey oldugunu ve insanlarin tek midesini degil kafasinida doyurmasini mecbur oldugunu güzel anlatiyor, bu cehalet konusunda hem türkiyenin hemde diger ülkerlin cani cok yandi ve halada yaniyor, buna sadece ekranlardaki sarkici yarismalariyla zengin olma ümiti, bir canli yayinda evlenme rüyasi önerigi bile yeter.

ama ülkü erakalin yine firsati elinden kaciyorur, bir metin erksan olmasini, bir yilanlarin öcü filmi gibi gercek bir köy anlatimi beklemesede insan filmdeki yapmacik dialoglar filmin asil amacini  maf ediyor, bu belkide senaryo yazari hamdi degirmencioglundan da kaynaklaniyor. oyunculari yönetmektende aciz, hülya kocyigit salon filmlerdeki masum kiz rolünü oynuyor, tamer yigit de sanki rolünu anlamamis gibi bir oynuyor sergiliyor, yönetmen ikiliyi bir ayni hizaya sokamiyor ve buda filme cok zarar veriyor. tek buda degil filmin senaryo kurgusuda öyle, bazen dozu öyle kaciyorki, birden bir heyecan katioyr filme ve ardindan bellirli bir zaman gecmeden birden bir drama atliyor.

ek olarak filmdeki bir ihiyar in ögretmen ahmet e(cüneyt arkin) verdigi nashihat -caban bosa-  sahnesi güzel ve yillarin senaryo yazari erdogan tünasi bir filmde görmekte güzel

Cevap Yaz

hakan samsun

8 Mart 2011 10:19

güzel bir  film

Cevap Yaz

kariz_ma_35

30 Ocak 2011 18:41

Macera,aksiyon filmlerin iki usta jönü Cüneyt Arkın,Tamer Yiğit'i buluşturan bir film.Pek gelişmemiş bir ege köyünde okuması yazması olmayan bir olayı filme aktarılmış bir eser."Öğretmen Ahmet" Cüneyt Arkın bu köye atanır.Dolayısıyla köylü çocuklarını okula göndermez hiçbirinin eğitimi bir vasfı yoktur bu köyün."Murat" Tamer Yiğit,"Elif" Hülya Koçyiğit ve "Nazlı Ana" Aliye Rona birde ufak çocuk vardır birlikte yaşarlar."Murat" Tamer Yiğit "Nazlı Ana" Alye Rona'ın evlatlığıdır.Can düşmanları köy ağası "Kara Yusuf"Hasan Ceylan ile aralarında kan davası vardır.Köye gelen öğretmen çocukları okula almaya hatta birlik beraberliği yaymaya çalışır.Ne yazıkki pek başarılı olamaz.Bu arada "Murat" Tamer Yiğit "Elif" Hülya Koçyiğit'e."Elif" ise "Öğretmen Ahmet" Cüneyt Arkın'a aşıktır.Anlaşmazlıklar,kavgalar ve Okul'u yakmak gibi istenmeyen durumlar oluşur.Filmin sonlarına doğru hiç geçinemeyen Murat ile Ahmet dost olur.Velevki "Kara Yusuf" Hasan Ceylan'ın adamları tarafından vurulur Öğretmen Ahmet.Murat ise Kara Yusuf'u vurur."Öğretmen Ahmet" ölür Elif ile Murat evlenir.Fakat köye dirlik düzen gelir adı yaşatılır.Bu filmde iki usta jön'ümüzü görmek gayet keyfliydi aynı karede.Filmden tespit ettiğim oluşumları aktardığımda sinema'ya henüz yeni adım atan Cüneyt Arkın'ın.Etkili olduğu sahneler filmin başından ortalara kadar.Ortalardan sona doğru Tamer Yiğit'in etkisi vardır.Bir nevi basit bir senaryo olsa bile cast,oyunculuk,senaryo ve ege şivesi oluşumları düşündüğümüzde.Başarılı bir yapım olduğunu düşünüyorum.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica