Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cibali Karakolu

Cibali Karakolu

8,33

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Komedi Komedi

Yönetmen: Hulki Saner Hulki Saner

Ülke: türkiye

Oyuncular: Müşerref Çapın, Renan Fosforoğlu, Sevim Emre, Rıza Pekkutsal, Mualla Sürer, Sevda Ferdağ, Muammer Karaca, Naci Girgin, Necabettin Yal, Faruk Pekel Devamını Gör...

Konusu : Bir karakol komiserinin eğlenceli öyküsü. Cibali Karakolu`nun başkomiseri Cafer Saba zengin ve çapkın biridir .Çapkınlık yaparken kendisini Necip Zoka adıyla tanıtmaktadır . Kiracılarından Orhan ile birlikte,şarkıcı Ayfer`e ilgi duymaktadırlar. Orhan ise aslında başka birini sevmekte ve onunla evlenmek istemektedir. Ayfer`e sadece para koparmak için ilgi göstermektedir. Kayınpederi balayı için bilmeden Ayfer`in evini kiralar. Eşi ile balayı için eve gelen Orhan karşısında Ayfer`i görünce şok olur . Üstelik eve daha sonra kayınvalidesi, kayınpederi ve Cafer Saba`da gelecektir .dedeefendi

20 Mayıs 2018 09:37

Filmdeki ev,i Yeşilçam filmlerinde çok gördük. Yeşilköy'de demir yoluna hattına paralel bir sokakta olmalı. Muammer Karaca'nın evinde film çekiliyor diye duymuştum. Onun evi mi diye düşünmeden edemedim.

Cevap Yaz

dedeefendi

20 Mayıs 2018 09:34

Muammer Karaca'nın doğulu konuşması hiç olmamış. Keşke normal konuşsaydı. Film tiyatro sahnesinde oynanıyormuş gibi canlandırıldığı için pek başarılı olmamış bence. Oyunculuklar köşeli. Komik olmamışlar, komik olmaya çalışmışlar. İşte bu filmin başarısızlığı.

Cevap Yaz

erhaab

4 Ekim 2017 02:27

''Evrensel toplumda iş düzeni sağlar kişi; Salt inanış önyargılarınızla denk yürürlükteki götürülüğünüzü uygulamak amacındayız. Bir kapı yanına dek denk olukluğunuz söz konusudur. Şayet bir sakıncanız yoksa saat 9'da oturum için geliniz. Ekleme : özgür kişiliğinizin yanı sıra içten götürgeçli ateşli aracınızı getirmeyiniz.'' Yemin ediyorum kahkaha attım filmde bu mektup okunurken:)) Hiçbir şey anlatmayan bu mektup ile eşini kandırıp çapkınlığa gidiyor Cafer Saba ve kendisinin aslında okuma-yazması bile yok. Eşini kandırmak için birisine yazdırmış.

Cevap Yaz

beyzacetin

10 Ekim 2013 12:13

Ben pek begenmedim. Ayrıca Cibali Karakolu adını koymuslar ama filme adını verecek kadar önemli bir poziyonda degil ki bu karakol yani filmin cogu farklı mekanlarda geciyor. Komedi yapmak istemişler ama bence hiç komik degildi, Hayalkırıkıgına ugradım.

Cevap Yaz

benimsinema

16 Aralık 2012 13:58

filmin ilk yarisi siradan olsada ikinci yarisinda filme biraz heyecan ve güldürü katmislar...muammer karaca gercekten cok basirili.... cüneytle sevim evlenir, fakat sevimin babasi, sevdanin evini kiralar balayi icin. sevda cüneytin baska sevgilisidir...karakol müdürü muammer sevdaya asiktir...siftah gecesi hepsi sevdanin evinde bulusur ve samata baslar....

Cevap Yaz

Loverman

18 Haziran 2011 02:35

muammer karaca, rıza pekkutsal ve sevim emre filmde en çok takip ettiğim isimler oldu. aslına bakılırsa bu tiyatro oyunu film kalıbına uyarlanmaya çalışılmış ancak başarılı olamamış. mekan ve sahne sayısı yetersiz. olaylar ağır gelişmekte. polislerin, mesai saatleri içinde ve dışında çevresindeki sosyal yaşantısına komik bir yaklaşımla bakılmış. inceden sevimli bir eleştiri söz konusu. ayferin evi de muammer karacaya ait, merdiven altındaki duvarında kuş figürlerinin yer aldığı ünlü yeşilçam mekanıdır.

Cevap Yaz

emre84

4 Ocak 2010 10:21

Başarılı bir film senaryo mükemmel cast daha iyi olabilirdi

Cevap Yaz

kamil zafer

3 Kasım 2008 12:24

   Dar bir kadroyla çekilmiş çok güzel bir film.Defalarca seyredilebilir (Bıktırmaz).Zaten senelerce sahnelenmiş olması filmin kalitesini belirtmek için sarfedilecek kelimeleri seçmede bizi sıkıntıya sokar.Ben komiser Cafer'den  inciler aktaracağım.Sesler boğuk olduğundan tam anlıyamadığım kelimeleri anladığım kadarıyla parantezde belirttim.

   Filmin başları,karakola gelen güzel bir bayana buyur çekiyor; "Buyrun efendim resmi yere koyun vucüdunizi".

   Filmin sonları,telefonda ; "Hatçaaa, kız Hatça,bana bak bu akşamüstü (nebil) polisle senin evi basıyoruz;Bağırma,öyle emir aldık,şimdi beni dinle;Senin karyolanın başında benim (kırma) ahretli var ya,onu ordan kaldır.altını karala.sermaye kızlara izin ver,sonrada seccade ser,namaza dur,biz seni o vaziyette bulalım,anladınmı ?"

  "Haydi efendiler (ahçıbaşına) gidiyoruz,vazife herşeyden mukaddestir,marş."         3.11.08    Zafer ALGAN

                                       

Cevap Yaz

aycell_90

4 Ekim 2008 16:43

çok komik bir filmdi.komser hocanın birine baskına gidecek gitmeden önce telefonla arıyor kadın posterlerini kaldır namaz kılmaya başla baskına geliyoruz.çok güzeldi.

Cevap Yaz

capone

25 Şubat 2008 11:40

çok komik bir film özelliklede muharrem karaca çok başarılı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica