Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İntikam Benim

İntikam Benim

8,05

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Macera Aksiyon Macera, Aksiyon

Yönetmen: Çetin İnanç Çetin İnanç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tevhid Bilge, Nejat Gürçen, Feryal Feray, Oktar Durukan, Arzu Aytun, Hüseyin Peyda, Emel Tümer, Emre Alisarlı, Çetin Başaran, Kemal Özkan Devamını Gör...

Konusu : Film, kardeşinin katillerinden intikam almaya çalışan bir polisin hikâyesini konu alır. Kartal Murat polis teşkilatının başarılı komiserlerinden biridir. Ancak kardeşinin ölümünden sonra kendisini toparlayamamış ve alkolün pençesine düşmüştür. Bir süre sonra ortadan kaybolan Murat yıllar sonra eski amiri tarafından bulunur. Bu süreçte ölmek üzere olan eski bir dostu Murat’a kardeşinin ölmediğini söyler. Bu haber Murat’ı yeniden hayata bağlar. Ancak Murat’ın kardeşiyle bağlantılı olan herkes teker teker öldürülmektedir. ERMAN ERAKMANsholay

7 Şubat 2016 01:23

Cüneyt abinin belkide en GIRGIR dövüs sahnesi olan bir film. Özellikle havuz basindaki dövüs sahnesi gülmeye deger. Cetin Inanc hangi akla hizmet ile bu kötü dövüs sahnesini cekmis. Cüneyt abi iki kisiyi arka tekme ile sürekli tekmeliyor. Onlarda sarhos tenis topu gibi geri geliyorlar. Cüneyt abinin arka tekmeleri sanki tekme degilde, düsmekte olan birinin dengeyi saglamak isteyisi gibi. Daha sonra is geri hiz boks sahnesine dönüsüyor. En sonunda dövüs güzel bir dans ile yuvarlaniyor. Veeee dövüsün finali. Cüneyt abi bir üfürüyor onlariki adamlar havuza atliyor. Vallahi pes Cüneyt abi

Cevap Yaz

bysiirtli56

23 Aralık 2015 13:38

filmin yarısına kadar gırgır diğer yarısıda ciddi bol aksiyon sahneleri ile iz bırakacak bir film haline dönüşüyor.tevhit bilge şöför performansıyla süperdi.belediye bu yolları çok virajlı yapmış repliğide unutulmazlar arasına girmiştir

Cevap Yaz

Caligula83ersin

1 Ağustos 2014 11:31

Bomba gibi bir film, Cüneyt Arkin bir ceteye karsi savasir, cete basi onun büyük düsmanidir ve kardesini ölümüne sebep olmus. Bol aksiyon, bol siddet bulunduran, baya sert bir macera Filmi.

Cevap Yaz

sharapnell

13 Mayıs 2012 13:36

cüneyt arkın & çetin inanç ikilisinin muhteşem filmlerinden biri. "iyi ki ilk sen vurdun. prensibimdir bana vurmayana vurmam. şimdi sana bir iyilik yapacağım." diyerek hayata karşı duruşunu dile getiren, filmde kadın erkek herkesi döverek haşat eden cüneyt arkın'ın genel olarak komedi ve aksiyon (az da olsa) dolu filmi. kurgusu, montajı ve sürekli arkadan gelen kavga efektleriyle resmen bir şaheserdir. diyaloglarıyla izleyenleri gülmekten kopartır. misal manken ablamıza habire şöyle der;

-işte şimdi hakettin!

+neyi? (şuh bir edayla)

-bil bakalım neyi.

(daha sonradan manken ablamız duruma uyanıp namussuz diye yapıştırır.)

 

filmde bir yerde inşaata gidip bir adamdan bilgi alır cüneyt abimiz ve çıkıp gider. o adam korkudan bir yere çişini yaparken arkadan kötü adamlardan biri (bruce lee'ye benzeyen) gelip adamı bombalar. sonraki sahnede cüneyt abimiz bir odadadır. kötü adamlar gelir, ellerinde fenerlerle içerisinde eşya olmayan ufacık odada cüneyt abimizi ararlar. cüneyt abimiz o odada yakalanmadan saklanır ve sonradan çıkıp adamları döver. ilginçtir, adamlar odanın ışığını da açmayı düşünmezler.

diğer bir sahnede havuz başında, iki tane kötü adamın haşadını çıkartır, sonra onları bir üflemesiyle (hakkaten sadece bir üflemeyle) havuza atar.

başka bir sahnede zombi olduğunu düşündüğüm adamlar (kafaları mumya gibi sarılmış, ellerinde peluştan yapılmış pençelerle) cüneyt abimize saldırır. abimiz onları yamultur.

yine filmde sürekli dayak yiyen figüran abilerimiz bu sefer kadın kılığına girmiş bir şekilde karşımıza çıkar. cüneyt abi bu duruma önce uyanmaz (hatta adamlar arkada, kadın sesiyle gülmektedir.) sonradan uyanıp adamların sırtında sandalye kırar.

sonraki bir sanhede cüneyt abimiz, kötülerin başındaki adamı telefonla arayarak " gece 12'yi 5 geçe geliyorum, seni öldüreceğim." diyerek ciddiyetini belirtir. sonra bruce lee'ye benzeyen abimiz ile chuck norris'e benzeyen abimizi bir güzel döver ve öldürür.

ayrıca cüneyt abimizin elinde ilginç bir silah vardır; ateş ettiği yerde yangın çıkarmak üzere kullandığı, torna tesfiyeden çıkma bir tasarım harikasıdır.

sonrası tabii ki atlamalı, zıplamalı, motorsikletli, arabalı, denizin altında zıpkınlı ve sürat motorlu aksiyon sahneleridir. (genelde araçların hangi yönden hangi yöne hareket ettiğini anlayamayız. bir o tarafa bir bu tarafa giderek yön duygumuzu allak bullak ederler.)

Cevap Yaz

performer

25 Şubat 2012 23:02

cüneyt arkın ve çetin inanç ikilisinden harika bir aksiyon.

Cevap Yaz

Alın yazısı

24 Aralık 2008 08:24

Aksiyonun Hat safhada olduğu bir film.Filmde bir çok kez dövüş sahneleri bomba patlamaları var ve bir sahnede c.arkın.osman betin.nihat yiğit'in bir dövüşü vardır filmin en güzel bölümü o olsa gerek..

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica