Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cüneyt Arkın (Fahrettin Cüreklibatur)

Cüneyt Arkın

Doğum Yeri : Karaçay Köyü-Alpu-Eskişehir

Doğum Tarihi : 8 Eylül 1937

Eğitim : İstanbul Tıp Fakültesi

Hakkında : Sinemaya bir derginin (Artist) açtığı yarışma sonucunda girdi (1964). İlk evliliğinden bir kızı oldu. İkinci evliliğinden iki oğlu var. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini tek tercihle kazandı. Adana Feke'de doktorluk yaptı. Karatede siyah kuşak sahibi.

İlgili Filmlerarap_polat

27 Aralık 2019 11:36

TÜRK SİNEMA TARİHİNİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN YAKIŞIKLI,EN KORKUSUZ,EN HAREKETLİ,EN AKROBAT,EN ATLETİK,EN BÜYÜK AKTÖRÜDÜR CÜNEYT ARKIN.SAYGIYLA HÜRMETLE ELLERİNDEN ÖPÜYORUM,SAĞLIKLI MUTLU HUZURLU UZUN ÖMÜRLER DİLİYORUM.O BİZİM GERÇEK DEĞERİMİZİDİR,TARİHİMİZDİR,KARA MURATIMIZ DIR. BATTAL GAZİMİZDİR,BABALARIN BABASIDIR.ONU ÇOK SEVİYORUZ.KISACASI DÜNYA SİNEMASININ BRUC LEE Sİ,RAMBOSU,JAMES BONDU VARSA BİZİMDE CÜNEYT ARKINIMZ VAR.

Cevap Yaz

SarpBayhan

9 Ekim 2019 08:52

Cüneyt Arkın her şeyden önce bir tıp doktoru. Yani bu özelliği ile belkide sinemamızın en eğitimli oyuncularından biri. Tabi bu eğitimi oyunculuk üzerine değil tıp üzerine. Yeşilçam'ın en karizmatik oyuncularından olan Cüneyt Arkın tarihi filmlerinde çok başarılı ancak komedi unsuru taşıyan filmlerini ben pek beğenmem. Kavga, Vatandaş Rıza, Sevgili Oğlum gibi filmlerinin ise yeri çok ayrıdır. Tabi her filmi o kadar da iyi değildir. Saçma filmleri de yok değildir. İşte o meşhur Bombacı filmindeki tokatlaşma sahnesi gibi. Bazı filmleri saçma bile olsa bu Cüneyt Arkın'ın sinemamızın en iyi oyuncularından biri olduğu gerçeğini değiştirmez. Usta aktöre uzun ömürler diliyorum.

Cevap Yaz

sinemaseverbirisi

29 Eylül 2019 12:41

Cüneyt Arkın dünyadaki en iyi oyuncudur. Aksini düşünenler imkansızlığın kurbanıdır. Adam her rolün hakkını veriyor fakat Türk Sineması hala günümüzde içinde bu geçerli teknolojiden hep geri kalmıştır. Fakat Cüneyt Arkın kendini yetiştirmekten geliştirmekten geri kalmamış Türk Sinemasını sırtına alıp taşımıştır. Yabancıların teknolojiyle yaptıklarını Cüneyt Arkın fiziksel edindiği yeteneklerle kapatmaya çalışmıştır. Türk halkına sinema aracılığıyla büyük değerler katmıştır. Güzel kişiliğini sinemaya yansıtıp kötü rollerde oynamamış milyonların kalbini kazanmıştır. Oynadığı her filmde örnek olmuştur. İyi ki bizim insanımızsın. "Böyle dedik böyle olsun"

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

16 Temmuz 2019 19:52

Aksiyon sahnelerinde figüranlarla birlikte çok çaba sarfetmesine saygı duyuyorum. Ancak, oynadığı filmler maalesef bana hitap etmediği için bir filmin kadrosunda onu gördüğümde olumlu bir etkisi olmuyor.

Cevap Yaz

Arsivci86

4 Mayıs 2019 17:03

En iyi erkek oyuncu listemde Tarık Akan'la birlikte her daim zirvededir... Zaten bir diğeri de Ayhan Işık'tır... Kötü filmleri olduğunu düşünüyorum elbette... Ama en kötü filmde bile adını görmek yeterlidir benim açımdan... (kötüden kastım 80li yıllarda yapılan video dönemi filmleri)

Cevap Yaz

aybicekurtkız

6 Mart 2019 13:13

Her rolün adamıdır.Romantik. macera,tarihi,komedi tüm rollere inanılmaz yakışır. Mimikleri jestleri harikadır her rolü adeta yaşayarak canlandırmıştır.''Türkan Şoray'ın erkek olanıdır ''demiş onun için Türker İnanoğlu. Yaşayan efsanemiz Cüneyt Abiye sevdikleriyle birlikte sağlıklı güzel bir ömür diliyorum.

Cevap Yaz

doia

15 Şubat 2019 15:52

Turk sinemasinin gelmis gecmis en yakisikli oyuncusu ve efsanesi.

Cevap Yaz

es21

8 Eylül 2018 04:25

Cüneyt Arkın bugün tam 82 yaşında

Cevap Yaz

bltszlk

5 Ağustos 2018 21:15

Yeşilçam Dev Aktörlerinden Cüneyt Arkın yaşadığı solunum sıkıntısından yoğun bakım ünitesine alındı.Allah Şifalar Dilerim

Cevap Yaz

cihaan

1 Haziran 2018 02:49

Asıl adı Fahrettin Cüreklibatur olan oyuncu 1964 yılında Gurbet Kuşları filmi ile birlikte yapımcılar isim değişikliğine gitmişti.Adını usta oyuncu Cüneyt Gökçer'den soyadını ise ünlü yayıncı Ramazan Arkın'dan alarak Cüneyt Arkın ismini almıştır..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica