Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Süheyl Eğriboz

Süheyl Eğriboz

Doğum Yeri : Gönen / Balıkesir

Doğum Tarihi : 17 Nisan 1927

Ölüm : 2014-01-10

Hakkında : Balıkesir'de doğdu. Bir süre Pertevniyal Lisesi'nde okudu. Sinemaya 1940'da "Akasya Palas" filminde oynayarak girdi. Bir ara Muammer Karaca ve Ses Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. Daha sonra tiyatrodan ayrılarak, sinema oyunculuğunu devam ettirdi. İlerleyen yıllarda, sinemanın yanı sıra foto romanlarda, Tv dizilerinde roller aldı. Kötü adam rolleri ile tanındı.

İlgili FilmlerMGUNAY

10 Ocak 2019 11:45

Kavgacı ekibinden Süheyl Eğribozu ölüm yıldönümünde rahmetle anıyorum. Kavgacılardan film uydurukta olsa başrolde oynatılan sanırım tek adamdı filmin adı sütcünün rüyası.

Cevap Yaz

44iLHaN

14 Ocak 2017 15:19

10 Ocak 2014 aramizdan ayrilali 3 sene oluyor sütcü abimizin onu rahmetle aniyoruz biraz gec oldu ama yinede fazla gec kaldik sayilmayiz

Cevap Yaz

Kaptan34

23 Temmuz 2016 19:52

Onu başrolde bile görmek çok güzel

Cevap Yaz

sinemaadamı

20 Aralık 2015 12:26

allah rahmet eylesin çok iyi bir karakter oyuncusuydu. lakabı profildede geçtiği gibi sütçüydü. kötü adam rollerinin vazgeçilmez oyuncusuydu bazı filmlerde iyi adamı oynasada rol ona yakışmıyordu tipi hep kötü adama giden bir oyuncuydu. zayıf ve uzun boylu fiziği ile hep dayak yiyen jönlerdendi oda. aslında oynadığı biçok oyuncudan daha uzundu ama dikkatli seyretmeyen onu kısa sanırdı çünkü çok zayıf insanlar ile çok şişman olanlar uzunda olsa kısa görünüyor ben bunu gözledim hep hani zayıflar dik durur şişmanlar hep kısa derler ya hikaye insan ideal kilonun altında veya üstünde oldu mu fizik darmadığın oluyor. cüneyt arkın ve kadir fiziği herkese nasip olmaz kısacası bu.sühely de hep kötü rollerde oynayarak ekmeğini kazanan bir emektardı kimi zaman figürandı kimi zaman tecavüzcüydü , kimi zaman çoçuk hırsızıydı. genel de behçet nacar serdar gökhan ve kemal sunal filmlerinde görürdük rahmetliyi. dadaloğlunun intkamı filmindeki perfonmansı çok iyiydi sütçünün rüyası filmindede başroldü kendi tarzıydı aslında ama malesef dayak yemekte usta olan abimiz dayak atamadığından ve kendisine sadettin erbil dublajıda gitmediğinden başrole gitmemişti abartısız 700 filmde oynamıştır diye düşünüyorum. bıçak atmakta ve kullanmaktada ustadır süheyl abimiz ayrıca ismi de çok ilginçtir süheyl sinema da başka süheyl yok zaten. allah gani gani rahmet eylesin.

Cevap Yaz

by_carisma351

23 Mart 2014 23:01

Çok seviyorum. Çok çok önemli bir oyuncu..

Cevap Yaz

Loverman

29 Ocak 2014 19:19

Türk sineması bu yıl önemli bir değerini daha kaybetti. belalı kişilerin bir ve iki numaralı yardımcısı yada sadece tek başına bela olan kötü karakterler içerisinde kendisine en fazla yer bulan sinemamızın sembol isimlerinden biriydi. sütçü serisiyle başka bir kulvarda yer alması onun sütçü olarak anılmasını sağladı. son yıllarda ölen bazı sanatçılarımızın hayatını onun açıklamalarından sonra öğrenirdik. Allah rahmet eylesin nurlar içinde yatsın.

Cevap Yaz

dieFohlen

11 Ocak 2014 21:27

Allah rahmet eylesin, Yeşilçam büyük bir çınarını daha kaybetti.

Cevap Yaz

KralEmrah88

11 Ocak 2014 16:36

Yesilcamin kotu adam grubunun belkide en onde gelen aktoruydu ustad , hemen hemen her filmde oynamistir ,resmen bir ekol hali almistir ,Degisik fiziyle hep ilgi cekmistir , hatta bazen ben bile acaba Turk mu veya yabanci mi diye dusunurdum kucuklugumde ,Turk sinemasina verdigi emek tartisilmaz 400un uzerinde film belki daha fazla,Ama oda diger ustalaramiz gibi hakettigi degeri gordum ben hayir , ve malesef sutcumuzude kaybettik , Yesilcamin cinarlari bir birer gidiyor , ve etraf oyuncu kimlere kaliyor , soylecek soz yok Yolun acik olsun buyuk ustad doktugun alin teri helal olsun ,Allah rahmet eylesin , Mekanin cennet olsun !

Cevap Yaz

Göztepe

10 Ocak 2014 22:51

Yeşilçam sineması bana göre kavgacı ekibinin en kıdemli oyuncusunu kaybetti. Değerli aktör 87 yaşında yaşamını yitirdi yaşına nazaran vefatı normaldir diye düşünsemde vefatını kabullenmek bile istemediğim bir aktördü. Çok iyi bir oyuncuydu fakat bugünkü cenazesinde fazla yeşilçam emekçisinin yer almaması oldukça üzücü söylenecek pek söz yok Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun sütçü abimiz .

Cevap Yaz

liondaddy

10 Ocak 2014 14:08

Yeşilçam'ın kötü karakterleri denince akla gelen ilk isimlerden büyük usta Süheyl Eğriboz hayatını kaybetti, 2014 yılı 2013'te olduğu gibi Yeşilçam'ın emektar oyuncuları için çok kötü başladı. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica