Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Evcilik Oyunu

Evcilik Oyunu

8,93

(35 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 32 Dk Duygusal Komedi Duygusal, Komedi

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Orhan Alkan, Erol Günaydın, Gülen Kıpçak, Hüseyin Kaşif, Müşerref Çapın, Tevfik Şen, Osman Han, Jeyan Mahfi Tözüm, Toron Karacaoğlu, Zafer Önen Devamını Gör...

Konusu : Aslında doğuştan beşik-kertmesi nişanlı olan, ama birbirlerini hiç tanımayan iki gencin öyküsü. Nazlı (Gülşen Bubikoğlu) zengin işadamı Mümtaz’ın (Hulusi Kentmen) kızıdır. Adnan (Tarık Akan) ise Mümtaz’ın eski arkadaşı Rıfkı’nın (Mümtaz Ener) oğlu. Mümtaz kızının Adnan’la evlenmesini ister. Nazlı karşı çıkar. Adnan’ın ailesini aşağılar ve evi terkeder. Adnan da Nazlı’yı istemez ama tavrından dolayı oyun oynamaya karar verip izini bulur. Kendini otelde tekne sahibi olarak tanıtır. Nazlı da turist rolü oynar. Polisten kaçan Adnan Nazlı’nın odasına sığınır. Nazlı ses çıkarmamasına karşılık Adnan’a otuz günlük düzmece bir evlilik teklif eder. Adnan bu evlilik karşılığı para alacaktır. Anlaşma olunca Nazlı babasına evlendiğini ve eşiyle birlikte eve geleceğini haber verir. Adnan yol boyunca ve evde görgüsüzmüş gibi davranır. Babası damadı onuruna bir tanıtma partisi verdiğinde Adnan’ın akrabaları da gelmiştir. Özellikle halası Nazlı’nın babası ile samimi olur. Nazlı’nın arkadaşı Esin de Adnan’la sohbeti koyulaştırınca, Nazlı bu evlilikten pişman olur. Bu arada Adnan’ın babası gelir. Konuşmalarına kulak misafiri olan Nazlı, kim olduğunu anladığı Adnan’a oyun oynamaya karar verir. Adnan’la Nazlı hırsızlık amacıyla bir köşke girip polise yakalanır. Aslında polisler Nazlı’nın arkadaşlarıdır. Oyun biter, herşey ortaya çıkar. Bir süre ayrılırlarsa da, bu süreçte birbirlerini sevdiklerini anladıklarından, yeniden ve bu kez sonsuza dek birleşirler…enginyuksel1982

15 Kasım 2019 14:48

her biri ayrı ayrı güzellikleriyle toplu bir güzelliğe imza atan bir kadronun güzel filmi 9/10

Cevap Yaz

burcusara

20 Nisan 2019 02:59

Güzel bir film. Tarık Akan iyi bir ders vermiş oldu Gülşen Bubikoğluna.

Cevap Yaz

mavi_superisi

26 Ocak 2019 18:14

1975 yapımı gülşen bubikoğlu ve tarık akan filmidir. insana neden 70'lerde genç olmadım hissiyatını dibine kadar yaşatır. filmde paul mauriat el bimbo parçası ara ara girmekte ve bünyede dejavu etkisi yaratmaktadır. sanki akdeniz'de tarık akan'la aşk yaşanmış, gülşen bubikoğlu gibi saçlarımı savurtarak yürümüşümdür. nedendir bilinmez. zannederim ki yeşilçam'da daha çok birbirine yakışan bir çift daha yoktur. dünyada vardır demeyin, bence dünyada da yoktur.

Cevap Yaz

Sinecan06

21 Ocak 2019 17:55

Ben de bu filmde Gülşen Bubikoğlu'na çarpıldım. Ayrıca davetliler arasında gencecik bir BEDİA ENER var (Necdet Yakın ile konuşan kadın)

Cevap Yaz

performer

5 Kasım 2018 22:43

çok güzel bir oyuncu kadrosu var. erler filmin hiç kötü filmi olur mu? bence olmaz... ama filmin yıldızı bana göre eşsiz güzelliği vede sempatik oyunculuğu ile GÜLŞEN BUBİKOĞLU.

Cevap Yaz

sinemaadamı

29 Mayıs 2016 22:43

ikilinin birlikte oynadığı 9 filmden sadece biri. ama en güzellerinden. tarık önce gülşene çok güzel bir oyun oynuyor ama gülşen altta kalır mı oda tarığı işletiyor. tarık abiyi toron amca seslendirmiş sanki cüneyt abi konuşmuş gibi olmuş gülşen o dönemler malum cüneyt abiylede iyi bi ikili fakat esas partneri tarık akan abimizdir. birbirlerine çok yakışıyorlar her filmde muhakkak zıtlaşıyorlar aralarındaki sorun hep aşk zaten tutulmalarında sebebi bu mesela kıskıvrak filmi hariç diğer filmler daha çok komedi ve aşk üstüne sıradan yeşilçam senaryoları aslında ama oyuncular kendilerini öyle bi rollerine veriyorlar ki senaryo vasatta olsa film izlenilir hale geliyor ki lafın gelişi öyle diyorum tarıkla gülşenin birarada oynadığı hiçbir film vasat değildir önce mahçup delikanlıyla başlamışlar ardından yaz bekarı sonrada ah nerede ve bu şaheser yapım çıkmış ortaya daha sonra beyk imamverdinin ik yeşilçam filmi olan kader bağlayınca bizim kız kıskıvrak alev alev paramparça ve bu şekilde devam etmiş tabi gülşen bu filmlerde türker beyden torpilli hep başrol rolleri tarıkla ya eşit ya tarığı geçiyor ama rolününde hakkını veriyor. ama türker eşlerine isim önceliği fazla yapamış mesela ilk eşi filiz hanım hep kartal cüneyt ayhanla oynardı ediz hun hariç çoğu zaman ismi 2 de çıkardı. gülşendede durum aynı tarık abiyle cüneyt abiyle orhan babayla kadir abiyle filmleri var lakin ismi 2 sırada fakat şuda bi gerçek gülşen oynadığı tüm rollerde başarılı özellikle 80 lerde çevirdiği savunma ,dehşet gecesi ,madde 438, o kadın gibi filmlerde ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu ispatlamıştır.

Cevap Yaz

Kleberson

15 Ekim 2015 17:46

cok güzel bir film oyuncu kadrosu muhtesem defalarca izlense yine bikmaz insan

Cevap Yaz

benimsinema

16 Kasım 2014 18:28

Güzel bir film... gülsenle tarik cok iyi bir ikili birbirine cok yakisiyorlar... gülsene hep simarik roller yakismistir tipki tarika capkin rolleri oldugu gibi..eglendirici bir film

Cevap Yaz

Göztepe

11 Haziran 2014 23:06

Yeşilçamın en neşeli şen şakrak nadir filmlerinden biridir birbirlerinden çeşitli oyunlarla tatlı intikam alan anlaşmalı evli iki karı kocayı canlandırıyor Tarık Akan ile Gülşen Bubikoğlu. Tüm oyuncuları çok başarılı buldum heleki Tarık Akan'ın sözde paragöz hırsız rolü çok komikti. Gülşen Bubikoğlu'da hem sosyetik hem çılgın delikız rolündede çok başarılıydı her yönüyle en güzel filmlerimizden.

Cevap Yaz

jeremiekhan

12 Eylül 2013 12:06

fena film değil ama çok beklentiye girmeyin

Cevap Yaz
Yandex.Metrica