Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kızımın Kanı

Kızımın Kanı

7,32

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 35 Dk Dram Macera Duygusal Gençlik Dram, Macera, Duygusal, Gençlik

Yönetmen: Halit Refiğ Halit Refiğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ahmet Canseven, Hasan Saraç, Bülent Polat, Yusuf Çetin, Mesut Sürmeli, Nejat Gürçen, Süheyl Eğriboz, Atilla Kunt, Yavuz Karakaş, Şehriban Emirli Devamını Gör...

Konusu : Kayak hocası Cemil (Tarık Akan) eşinden ayrıdır. Aysun (Mine Baysan) adında bir sevgilisi vardır. Kızı Figen (Neslihan Acar) ise kendisine ilgisiz annesi ile yaşar. Figen’in sevgilisi Hakan’sa, aslında genç kızları şantajla fuhuş batağına sürükleyen, yakışıklı ama kötü bir gençtir. Tahir (Yüksel Gözen) ile ortak çalışır. Hakan, Figen’in kendisine zaafından yararlanıp ilaçlı içki içirerek tecavüz eder. Sevişmelerini filme çeker. Cemil kızının davranışlarından kuşkulanır. Hakan bir süre evlenme vaadi ile oyaladığı Figen’e seks resimlerini gösterip şantaj yapar. Figen sonunda Hakan’ın çirkin yüzünü görmüştür. Hakan polise gitmemesi için genç kızı tehdit eder. Tahir’le birlikte Figen’i patronları Musa’ya (Yavuz Karakaş) teslim ederler. Musa gece birlikte olduğu Figen’e yüksek dozda eroin verir ve ölümüne sebep olur. Polisin haber verdiği Cemil kızını teşhis eder. Yüreği acı ve intikam hissiyle doludur. Eşyaları arasında Figen’in ona yazdığı pişmanlık dolu mektubu bulur. Olayın cinayet olduğundan emindir. Polisin bulduğu seks kasetinden yola çıkarak Hakan’a ulaşır ve onu ıssız bir yere götürüp sıkıştırır. Zorla Tahir’in adresini alır. Hakan sonra Tahir’e telefon edip uyarır ve yardım ister. Yardım yerine Musa’nın adamları Hakan’ı öldürür. Cemil Tahir’den de Musa’nın yerini öğrenir. Musa’nın adamları ise Cemil’i engellemek için sevgilisi Aysun’a işkence yapar. Aysun kaçıp polise Cemil’in intikam alacağını söyler, ama çok geçtir. Cemil Musa’yı öldürüp yaptığı kötülüklerin ve talihsiz kızının öcünü almıştır bile...Göztepe

25 Kasım 2019 20:37

Çok güzel bir filmdi ayrıca ders niteliğinde anne babalar ayrılsa bile kızlarına sonuna kadar ilgilenip koruyup yetiştirmesini anlatan bir film. Ayrıca ne yazıkki toplumda her türlü pislik var kadın tacirliğinden kumara,uyuşturucuya kadar bu çarkın nasıl döndüğünü gösterende bir film. Tarık Akan ile Neslihan Acar baba kız rolünde özellikle çok başarılıydı. Üstelik bu film yıllardır ortada yoktu kayıptı bir paylaşım sitesinden buldum adeta filme kapılıp kaldım seyrederken.

Cevap Yaz

MGUNAY

23 Eylül 2016 09:10

Tarık Akan'ın çaydanlıkla Yüksel Gözen'i yakma sahnesiyle hafızamıza kazınan film. Sorularının karşılığı alınca seni bırakacağım ama yanmış bir pislik olarak repliği unutulmaz.

Cevap Yaz

MGUNAY

28 Mart 2011 16:38

80 li klasik filmlerden gerçekten anlamlı bir film insan çocuklarına zamanın tehlikelerinden nasıl sahip çıkması gerektiğini bu filmler daha iyi gösteriyor.

Cevap Yaz

oğuzzz

12 Şubat 2011 12:14

çok güzel bir film daha bugün izledim , kesinlikle tarık akanın en iyi filmlerinden biri çok başarılıydı yüksel gözendi bu rollerde çok başarılı...

Cevap Yaz

performer

7 Şubat 2011 23:37

güzel bir film. sıkılmadan izlenebilir.

Cevap Yaz

Exotic

13 Şubat 2009 08:48

bu tarz filmler favorim :) fuhus batakligi , eroin esrarli oyunlar... tam 80li yillarin fantastik filmleri :D icinde az cok fantastik var... ama ben cok egleniyorum izlerken. neslihan acarin bi cok filmi var bu tarzda..hos kizdi..bu filmi bugun izlemeyi dusunuyorum :)

Cevap Yaz

enigmacuture

12 Şubat 2009 15:57

bu filmi bir kaç izledim. tarık akan kızının intikamını tek etk alıyor. yüksel gözen yani tahiri de çaydanlıktaki kızgın su ile haşlıyordu. klasik 80ler filmi.

Cevap Yaz

detay

14 Ocak 2007 02:03

Tarık Akan\'ın beğenmediğim tek filmi budur heralde. Neden oynamış anlamadım

Cevap Yaz
Yandex.Metrica