Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cevriyem

Cevriyem

8,48

(21 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Kasım 1978 1 Saat 24 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Memduh Ün Memduh Ün

Ülke: türkiye

Oyuncular: Reha Yurdakul, Neriman Köksal, Mürüvvet Sim, Erol Taş, Türkan Şoray, Süleyman Turan, Kadir İnanır, Ali Şen, Dinçer Çekmez, Yılmaz Kurt Devamını Gör...

Konusu : Filmde, firar eden bir adam ile onu saklayan bir kadının aşk hikâyesi anlatılır. Cevriye, meyhanede çıkan bir kavga yüzünden polisten kaçmaktadır. Saklanmak için girdiği yerde tanımadığı bir adamla burun buruna gelir. Karşılaştığı kişi silahlı ve yaralıdır. Cevriye adamı evine götürerek tedavi eder. Yaralının cinayet ve hırsızlık ile suçlandığını öğrenir. Ancak onu polise ihbar etmez. Daha sonra isminin Ahmet olduğunu öğrendiği bu yabancı ile aralarında bir yakınlaşma başlar. Polisler Ahmet’i ararken ikili saklanmanın ve birlikte olmanın yolunu arar.Revorse

28 Kasım 2020 01:35

Film de senaryo da kopukluklar var. Kadir İnanır polisten kaçan haliyle Türkan Şoray'ı eleştirirken bir devrimci manifestosu veriyor haliyle bir siyasi filim havası bekliyorsunuz. Ama sonra senaryo birden içsel bil suça konu ediyor Kadir İnanır'ı... Onun dışında ikilinin o dönemde çektiği en zayıf halka filmi budur. Yersiz şarkılar ve basit senaryo nedeniyle film maalesef iyi olmamış, ama kadrosu itibariyle izlenebilir herhaliyle.

Cevap Yaz

Tuba.Artan

31 Mart 2019 15:38

Türkan/Kadir İnanır çiftinin ne kadar filmi varsa hepsini oturup yeniden izledim. Selvi Boylum Al yazmalım ve Dönüş'ten sonra en sevdiğim Cevriyem oldu. (Sonrası Deprem- Dila Hanım- Devlerin Aşkı ve Bodrum Hakimi'ydi) Akıcı, gözünüzü kırpmadan izleyeceğiniz bir yapım Cevriyem. Filmde en etkileyen, senaryo dışında Türkan Şoray'ın m u h t e ş e m oyunculuğu ve Kadir İnanır'ın sıradışı karizması oldu.

Cevap Yaz

Birüye

20 Temmuz 2018 09:28

Filmi hiç beğenmedim. Sıradan bir senaryosu var. İkili için izlenir.

Cevap Yaz

performer

5 Temmuz 2015 21:09

her yönetmenin senaryoyu dramatize ediş şekli farklıdır... deprem,selvi boylum al yazmalım ve devlerin aşkı, bu ikilinin farklı yönetmenlerle çalıştığı filmlerden bazıları.... bazı filmler var türkan şoray filmi denilince saymayı unuttuğumuz filmler, işte bu film onlardan biri, saymayı unutuyorsak demek diğer filmlerden farklı bir tarafı var demek... yinede herşeye rağmen güzel bir film. erol taş keşke bu filmdeki gibi komiser rollerinde oynasaymış çok başarılı oynamış. bir ara erol taş'ın türkan şoray ile olan diyaloglarını izlerken keşke komiser cemil, cevriye ye aşık olsa dedim içimden eminim çokta güzel olurdu.

Cevap Yaz

benimsinema

14 Aralık 2014 16:40

ben en cok filmin hikayesini begenedim gercekten cok etkileyeci... sinemanin zor dönemleri... o yüzden emege gercenlere birkez daha tesekkür ederim....

Cevap Yaz

kral_affetmez

7 Kasım 2013 16:16

Başyapit. Kadir inanır çok karizmatik. türkan şorayla oynadıkları bütün filmler içerisinde en çok sevdiğim filmdir cevriyem filmi.

Cevap Yaz

aylinkucuk

14 Haziran 2013 21:25

aslında filmde kadir inanır bir devrimciyi canlandırcakmış ama sansür kurulundan geçemez diye senaryoda değişiklikler olmuş keşke ilk hali olsaydı çok daha güzel olurdu.tabi bu haliyle çok güzel kadir türkan ikilisinin yeşilçamdaki son filmleri.kadir inanır sakallı yaralı halilyle bile müthiş yakışıklı.

Cevap Yaz

pencere köprü ve öte

7 Haziran 2012 01:21

bu filmde senaryoda kırpmalar olduğunu bu kırpmaların yerini filmde boşluk duygusu oluşturan başka kısımları aldığını memduh ün kendisi belirtmişti.

Cevap Yaz

t_rex

26 Mayıs 2012 11:16

memdu ün harikalar yaratmış. her ne kadar bu filmde  g. yönetmeni kaya ererez  alanında uç noktalara varamamış olsada bir değer kazandırmış. cevriye: altın kalbi, yalın kişiliği,duyarlılığı, aşktaki derin duygusu,ezilmişliğin, soyutlanmışlığın perdeden bu coğrafyaya, kainata kırık insanların bir aynası olmuş. ahmet,i kaybetmenin verdiği muazzam acısı ile bizde ona gözyaşları ile eşlik ediyoruz. ahmet cevriye deki  tılsımı yakaladı. cevriye artık geleceğe umutla, şerefle, tertemiz olarak devam edecek. onun için sokaklar, içki masaları , ayyaşlar bir gün gelipte gördüğü puslu bir rüya, karanlıklarda kalmış, tarihin en dip kuyularında tarihin karanlık sayfaları olacaktır. talih budur...

Cevap Yaz

delikadir39

18 Mart 2011 14:09

beğendim.güzel film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica