Türkan Şoray

Gerçek Adı Türkan Şoray
Namı Sultan
Doğum Tarihi 28 Haziran 1945
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Fatih Kiz Lisesi Orta Bölüm

Yönetmen (4)

Senaryo (2)

Oyuncu (207)

Eser (3)

Son Yorumlar (151)

XduygusuzX avatar XduygusuzX 10 Mayıs 2014 13:30:35

10

Dram'ın Anası..

Variable82 avatar Variable82 15 Aralık 2013 19:04:20

Çok güzel ve çok cazibeli bir aktrist kendisi. Eminim ki bütün türk kadınları onun gibi olmak, ona benzemek istemişlerdir. Çünkü Türkan Şoray gerçek bir hanımefendidir.
Güzelliği, hanımefendiliği ve türk sinemasına verdiği emekler ve sağladığı katkıl ardan ötürü kendisine büyük saygı duymaktayım.
Biryerde duyduğuma göre Türkan Şoray dünya üzerinde en çok film çeken kadın aktristmiş. Gerçekten de izlediğim yeşilçam her 3 filmin 2 sinde Türkan Şoray çıkıyor karşıma. Bu da kendisinin oldukça çalışkan birisi olduğunu gösterir.

Tüm bunların yanısıra şunu da söylemeden edemeyeceğim, bu kadar olumlu özelliklerinin yanında ve güzelliğiyle filmlere ve sinemaya çok yakışıyor olmasına rağmen malesef ki ben Türkan Şoray'ın oyunculuğunu ve oynadığı rollerin tarzını pek doğal bulmuyorum. Nasıl desem ? aşırı kadınsı geliyor bana. Oyunculuk tarzı olarak Belgin Doruk'u kendime daha yakın buluyorum daha doğal geliyor o yüzden kendime daha yakın buluyorum. Ama yine de Türkan Şoray'ı çok severim ve her gördüğümde o güzellik karşısında hayran kalırım. Sadece rol karakterleri benim tarzım değil.

kral_affetmez avatar kral_affetmez 08 Kasım 2013 11:09:30

çok başarılı bir aktirist. tüm sinemasındaki hemen hemen bütün erkek oyuncularla oynamıştır.kendisine uzun ömürler ve başarılar diliyorum. türk sineması sultan'sız türk sineması olamazdı kesinlikle ! yılmaz güneyle hiçbir filmde rol almaması da ilgin ç bence.

Yandex.Metrica