Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mazi Kalbimde Yaradır

Mazi Kalbimde Yaradır

8,17

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 17 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Osman F. Seden Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Funda Gürçen, Feridun Çölgeçen, Sadettin Erbil, Filiz Güler, Sadettin Düzgün, Figen Han, Kazım Kartal, Serpil Gül, Önder Somer, Tanju Gürsu Devamını Gör...

Konusu : Şükran korkunç bir şantaja boyun eğerek çok sevdiği kocasını ve beş yaşındaki kızı Türkan’ı terk etmek zorunda kalır... Bunu kabullenemeyen babası Türkan’ı annesinden ve bütün hatıralarından uzaklaştırır. Küçük kızın annesiyle ilgili tüm soruları cevapsız kalır. Almanya’ya yatılı okula gönderilen Türkan, yıllar sonra genç bir kız olarak evine döner. Artık annesiyle ilgili tüm gerçekleri öğrenmeye kararlıdır. Ancak evdeki ilk gününde korkunç bir düşmanla karşılaşır: Üvey annesi Sezer... Genç kız kendisini babasının fabrikasında çalışmaya verir. Ve orada tanıştığı mühendis Murat sayesinde hayatında yeni bir sayfa açılır.TubaArtan

8 Ağustos 2017 12:11

Film güzeldi sonu oldukça duyguluydu. Ekrem Bora oyunculuğu yine harikaydı fakat Tanju Gürsu yerine başka bir oyuncu olsaymış. Kendisini bir türlü Jön olarak göremedim sevemedim.

Cevap Yaz

aysenazan

20 Haziran 2017 14:56

Tanju Gürsu Türkan Şoray ikilisinin harika filmlerinden bir tanesi. Sultanın yanına Tanju Gürsu'nun ne kadar yakıştığının kanıtı bir film. Aynı kaderi yaşayan anne ve kızın dramatik öyküsünü anlatıyor. Şantajlar eşliğinde örülen senaryo ustaca kurgulanmış. Tanju Gürsu Murat rolüyle sinemada bıçkın jön olmanın yanı sıra eğitimli aşık bir şehir erkeğini de canlandırabileceğini bu filmde de kanıtlamış. Türkan Şoray'ın varlığı zaten tartışılmaz. Filmin oyuncu kadrosu harika Türkan Şoray, Tanju Gürsu, Ekrem Bora ve Önder Somer'in yanı sıra Fiden Han, Serpil Gül gibi yardımcı oyuncuların filmde yer alması çok güzel bir detay. Film süresi açısından da ideal bir yapım. 7Gün içinde bir molada çok güzel, çok vakit almadan keyifli zaman geçirtiyor. Filmin bıraktığı tada gelince sabretmenin, iyi niyetin güzel sonuçlar doğuracağını yeşilçamın masalsı diliyle anlatıyor.

Cevap Yaz

sinemaadamı

4 Şubat 2016 19:31

güzel bir filmdi. figen han rolüne çok yakışmıştı. ekrem bora oskarlık bir oyun oynamış. tanju bu filmde çok pasif. türkan çok güzel ve rolünün hakkını vermiş. serpil gülde oyunculuğu ve güzelliğiyle filme renk katmış. kazım kartalıda böyle değişik bir filmde görmek güzeldi bence :))

Cevap Yaz

muslumfurkanaydogdu

5 Haziran 2015 00:57

Film türkan şorayın varlığı ile güzelleşiyor

Cevap Yaz

benimsinema

10 Mayıs 2014 19:46

türkan soray ana kiz iki rolde... sevdigi erkekler icin ikisininde yaptigi fedakarliklar cok büyük...saglam oyuncu kadrosiyla izlenebilir bir yapim

Cevap Yaz

beyzacetin

9 Ocak 2014 15:10

pek begenmediğim bir film. Mantık hataları göze carpıyor. Zekice yazılmamıs bir senaryo. Acıkcası izlerken sıkıldım.

Cevap Yaz

performer

21 Ağustos 2012 22:00

hiçbir zaman beğenmediğim filmlerden.

Cevap Yaz

t_rex

1 Haziran 2011 15:31

necati ilktaç'ın görselliği ile  boyut kazanan, kamil zafer üyenin aynen yazdıklarına katılarak  sinir sistemine zarar  absürdlükler dizisi..

Cevap Yaz

liondaddy

15 Mayıs 2011 13:18

gayet güzel bir film başlangıcı kötü fakat sonu güzel biten bir aşk öyküsü türkan şorayın şahane oyunculuğuyla izlenmesi gerekir.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

31 Aralık 2010 04:16

Bu film, her ne kadar Türkan ŞORAY & Tanju GÜRSU & Ekrem BORA üçlüsünün eşit oyun ağırlıklı bir filmleri olmasına karşın Ben yine de "Tanju GÜRSU & Türkan ŞORAY" ve Ekrem BORA filmi diyede izledim "Zeyde" Arkadaşın naif dillendirdiği misal sımsıcakta Aşk filmi. Türkan ŞORAY'A En iyi uyum'u sağlayan 'AKTÖR'ÜN Tanju GÜRSU'NUN olması, Benim şahsi kanaatim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica