Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Birleşen Yollar

Birleşen Yollar

8,36

(46 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 40 Dk Duygusal Dram Duygusal, Dram

Yönetmen: Yücel Çakmaklı Yücel Çakmaklı

Ülke: türkiye

Oyuncular: İbrahim Kurt, Mahmure Handan, Hikmet Gül, Memduh Ünsal, Nermin Özses, Ali Demir, Faik Coşkun, Mustafa Yavuz, Remziye Fırtına, Murat Tok Devamını Gör...

Konusu : Birleşen Yollar, senaryosunu Bülent Oran ve Yücel Çakmaklı'nın yazdığı, yapım ve yönetmenliğini Yücel Çakmaklı'nın üstlendiği 1970 yapımı Türk filmi.kisxgunesi

1 Aralık 2019 00:06

Dindar birisi olarak arada sırada dini filmlere rastlamak benim için güzel oluyor. Kitabını okumadım fakat önceden dizisini izlemiştim Huzur Sokağının ve konusunu biliyordum. Tesettürlü başrol görmek de güzel oluyor benim için çünkü fazla yok. Yeşilçam filmlerinde genelde din işlenmiyor ve karakterler dinden çok uzak yaşıyorlar. Ondan ben böyle filmleri değişiklik olarak görüyorum. Sadece bu filmde pek beğenmediğim bazı yerlerde çok yavaş ilerlemesi. İzlerken Feyzanın özellikle evlilik hayatını gösterirlerken çok sıkıldım. Puanımı daha çok dini bir film olduğu için verdim. İzzet Günayla ama her şekilde çok yakışıyorlar, Bilal rolünü de güzel oynamış kendisi.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

25 Kasım 2019 16:40

Türkan Şoray ve Izzet Günay hatrına bu puanı verebildim. Ikisini böyle bir filmde görmeyi çok yadırgadım. Çünkü bir melodramdan çok bir kamu spotu gibi olmuş. Sıradışı bir çok sahne var ama özellikle iki hususu belirteyim: 1. Madem çok sıkıldın, bunaldın. Partilerden, içkiden, sigaradan, dedikodudan kalan zamanlarda anneni babanı şuçlayacağına, komşudaki mutaassıp adamı ayartmaya çalışacağına, oturup iki kitap okuyup hayal dünyanı genişletseydin. 2. Hayat tarzına uygun kızlar annene kendilerini beğendirme yarışında iken, birini seçmek yerine, komşudaki partici kızın numaralarına cevap verip, onu sadece kuru ekmeğin yarısı, evinin hanımı, çocuklarının anası olma gibi en çulsuz erkeğin vaadleri ile evliliğe razı etmişşin, başlangıcı iddia çıktı diye, Murat Soydan gibi nazlanıp, kapris yapmak yerine, bulmuşşun Türkan Şoray gibi bir kadını, bassana nikahı.

Cevap Yaz

KlaraMiliç

29 Ekim 2018 00:21

Filmin ilk yarısı güzel ama ikinci yarısında çok durağanlaşıyor. İkinci yarıda İzzet Günay fazla görünmediği ve film daha çok Türkan Şoray'ın karakteri üzerinden ilerlediği için sıkıldım belki de. Türkan Şoray'ın kızı rolünde gencecik bir Funda Postacı görüyoruz, onun yerine Mine Mutlu da olabilirdi, daha önce de anne-kız rolünde uyumluydular.

Cevap Yaz

erhaab

24 Ağustos 2017 07:30

Şimdi senaryoda Bülent Oran olması dikkatimi çekti. Oran malum olarak sosyalist bir insandı. Film ise oldukça fazla dini öğeler içermekte. Meselâ Türk Sinemasında başroldeki aktris ilk defa tesettürlü bu filmde. Başrol oyuncusu aktör son derece muhafazakar ve dinini yaşayan bir rolde. Olabiliyormuş demek ki bu birliktelikler.

Cevap Yaz

MGUNAY

24 Ağustos 2017 10:34

Bülent Oran'ın sosyalist olduğunu nereden çıkardınız. Bu adam sadece bu dini filmde oynamadı. Kuruluş, Minyeli Abdullah ve TGRT'nin birçok filminde görüldü.

TubaArtan

20 Ağustos 2017 03:18

Huzur sokağı adlı romandan uyarlama.. kitabı okurken ki hislerimle pek örtüşmese de oldukça başarılı bulduğum ve manevi hisler uyandırdığına inandığım film..

Cevap Yaz

erhaab

3 Ağustos 2017 05:36

Yaşı 40'a yakın olan İzzet Günay'ın üniversite öğrencisi olması komikti. 7 puan ile bonkör olduğumu bile düşünüyorum şu an.

Cevap Yaz

erhaab

24 Ağustos 2017 07:14

Tarık Akan yaşça daha uygun bence role.

MGUNAY

3 Ağustos 2017 09:28

Genç jön yoktu o yıllar normal karşılamak gerek. Süt Kardeşlerdede 12 yaş küçük Şener Şen, Adile Naşit'in ağbisi olmuştu. Bu nedense kimseye anormal gelmedi. Sinemadır olur bunlar diyerek izlendi.

performer

19 Nisan 2017 22:44

bazı kusurları olmasaydı lütfü akad kalitesinde bir film olabilirdi. yücel çakmaklı diğer filmlerinde yaptığı gibi yine başarılı bir kameramanla çalışmış.

Cevap Yaz

yaseminyazarhira

12 Şubat 2016 21:58

İzzet Günay ida Turkan Şoray ida böyle bir filmde görmekten çok mutlu oldum. Diğer filmlerin dışına çıkıp dini bir filmde yer almaları gurur verici.Bu ikili birbirlerine çok yakisiyorlar.Türkan Şoray in güzelliği Feyza karakteriyle bütünleşmiş adeta.İzzet Günay da bir o kadar yakışıklı ve efendi duruşuyla Bilal karakterine o kadar yakişmis ki romanı okuduğunda adeta onların güzelliğini de gördüm.Keşke bu ikilinin bu tür bir kaç filmi daha olsaydı.Romandan değişiklikler neden yapılmış acaba?O dönemin şartlarına göre bence çok başarılı bir film.Hala uzerinden yillar gecmise ragmen izlenebilir guzellikte.Tabi bunda Yücel Çakmaklinın emeği büyüktür.Oyuncularimiza ve Şule hanıma Allah tan hayırlı ömür Yücel Cakmakliya rahmet diliyorum.

Cevap Yaz

1620zynp

22 Ocak 2014 13:23

severek izlediğim filimlerden biridir. Türkan sultan burda da harika..

Cevap Yaz

t_rex

12 Ocak 2014 05:26

şımarık ve zengin bir genç kızn muhafazakar bir gençle alay etmek için giriştiği gönül oyunu, sonunda genç kadının, islamın nuru ile ışımasına varıyor. t. şoray ın belki de en güzel ve hiç kuşkusuz en anlamlı filmi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica