Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Selvi Boylum, Al Yazmalım

Selvi Boylum, Al Yazmalım

9,30

(204 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 14 Mayıs 2010 1 Saat 27 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Gişe: 7.658

Oyuncular: Kamuran Yüce, Zafer Önen, Taci Erşan, Elif İnci, Cengiz Sezici, Hülya Tuğlu, Nurhan Nur, Ahmet Mekin, Kadir İnanır, Türkan Şoray Devamını Gör...

Ödüller: En İyi 2. FilmEn İyi YönetmenEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi Kadın Oyuncu

Konusu : Köylü kızı Asya ile kamyon şoförü İlyas birbirlerini severler. İşleri bozulan İlyas Asya’nın karşısına öyle çıkmak istemez ve bunalıma girerek Asya’yı terk eder. Sahipsiz kalan Asya’ya ve çocuğuna Cemşit adlı bir yol yapımcısı sahip çıkar. Yıllar sonra bir gün İlyas çıkagelir. Asya şimdi büyük aşkı ve kendisine zor gününde kucak açan Cemşit arasında bir tercih yapmak zorunda kalır.ali2y

27 Nisan 2019 16:51

Bir kişinin size değer verdiğini nasıl anlarsınız? Zaman ayırıyor mu, para veriyor mu? Ikisi birden mi? Hicbiri mi? Sevgi sadece dillerde midir? Davranışlara nasıl yansır? Hangi hatalar affedilir? Nelerin geri dönüşü olmaz? Siz kime değer veriyorsunuz? Size değer verene mi? Temelde 4 ana karakter ile bunları düşündürten hüzünlü bir film. Sonunda siz olsaniz nasil seçerdiniz? Asya gibi mi, Samet gibi mi?

Cevap Yaz

performer

19 Nisan 2019 21:45

film çığ gibi büyümüş bence, cengiz aytmatov güzel bir hikaye yazmış ali özgentürk çok güzel senaryolaştırmış ve atıf yılmaz muhteşem bir şekilde yönetmiş... çetin tunca'nın kamerası,cahit berkay ve arkadaşlarının müziği, oyuncu ve dublaj kadrosunun da güzel oluşu türk sinema tarihinin en güzel filmlerinden birini yaratmış.

Cevap Yaz

burcusara

18 Nisan 2019 15:16

Hepimizin tanıdığı bir film olsada ben baştan sona tek bir kez izlemiştim, o da yıllar önceydi. Normalde insanlar bir şeyi çok ôverlerse ben abartılı bulmaya başlarım ve o kadar beğenmem yada soğurum. Ondan bu filmi yeniden izlemekte bu kadar bekledim. Zaten çok büyük bir Kadir İnanır hayranı olmadığım için ve insanımızın Yeşilçamı sanki "Türkan Şoray ve Kadir İnanır" dan ibaret gördükleri için de olmuş olabilir bu. Dediğim gibi, çok abartılan şeyleri hiç bir zaman sevmedim. Ama bugün oturup bu filmi izledikten sonra gerçekten övüldüğü kadar varmış dedim. Hatırladığım kadarından ibaret İlyasa çok kızacağımı ve Asyanın Cemşiti seçmesinin sonuna kadar arkasında duracağımı düşünmüştüm. Ama senaryo hatırladığımdan daha da kaliteli ve kompleks miş. İlyasın Cemşiti kurtarmasıyla hayatındaki kötülüklerin başlaması ve sonunda Asyanın o adamla evlenmiş olması gerçekten kötü bir şaka gibi. Ve ben İlyasın Asyayı gerçekten bu kadar sevdiğini de hatırlamıyordum. Yani sonu beni düşündüğümden fazla üzdü ama Asyanın da doğruyu yaptığını düşünüyorum. Sevgi emektir sözüne her zaman inanmışımdır. Bu filmi verdiği mesajdan ve senaryosundan dolayı kutluyorum gerçekten. Tabi oyunculuk da gerçekten sağlamdı.

Cevap Yaz

Tuba.Artan

31 Mart 2019 15:12

efsane...başyapıt.. an itibarıyla bir kez daha izledim. ve yine finalde yanaklar ıslandı. iç konuşma, müzikler, verdiği mesaj, oyunculuklar vesair vesair film bütünüyle takdire şayan. Ruhun şad olsun Sevgili Atıf Yılmaz. bir daha bu tat da bir film gelmedi.

Cevap Yaz

enigmacuture

22 Ekim 2018 23:39

Filmin restorasyonlu hali cam gibi berrak. Sinemada hiç izleyememiş olmam ayrı üzüntü tabi. Bana göre Ahmet Mekin filmde oyunculuğu ile devleşiyor defalarca kez izlesem bıkmayacağım bir film.

Cevap Yaz

bubahsikapat

13 Ağustos 2018 20:14

Çok fazla iç konuşma olması ve Tijen Par’ın Türkan Şoray seslendirmesi itici geldi bana

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

7 Haziran 2018 09:01

Bana göre Türk Sinemasının birinci başyapıtı. Film hepimiz biliyoruz Ve hepimiz kim bilir kaç defa izledik. Beni her defasında etkiler ve dokunur. İnsanın ağlayası geliyor. Ve bana en dokunan Sahnesi: Samet büyüyecek Salıncaka binecek Çemşit sanki kaderimizi çizmişti burada kalacağımıza. Asya’nın Ve Sametin yeri Bana göre Çemşitin yeri. Çünkü sevgi neydi sevgi emekti.

Cevap Yaz

sinemaadamı

1 Mart 2016 19:55

meşhur alyazmalım filmi türkan kadir ahmet süper filmde :)

Cevap Yaz

casper156

2 Ocak 2016 17:14

süper film türkan şoray aynı sene içerisinde tarık akan'lada baraj filmini çekmiştir ama bu film kadar ses getirmemiştir.türk sinemasının baş yapıtlarından birisi

Cevap Yaz

DownTown

15 Ağustos 2015 23:12

Hikaye, müzikler, oyunculuklar muhteşem. Yeşilçam'ın en iyilerinden. Tijen Par'ın sesi sanki daha çok yakışıyor Türkan Şoray'a. Keşke sırf kendi sesi ile oynasaymış, orijinal sesi hepsinden güzel.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica