Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sultan

Sultan

9,19

(91 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1978 1 Saat 28 Dk Dram Duygusal Komedi Aile Dram, Duygusal, Komedi, Aile

Yönetmen: Kartal Tibet Kartal Tibet

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hakan Tanfer, Rıza Pekkutsal, Esen Günay, Nevin Akkaya, Oya Küçümen, Billur Kalkavan, Yaşar Şener, Yusuf Çatalbaş, Sabahat İzgü, Enis Fosforoğlu Devamını Gör...

Konusu : Gecekondu semtinde yaşayan, civar evlere temizliğe giden dört çocuklu dul bir kadındır Sultan (Türkan Şoray). Gönlünü minibüs şoförü Kemal'e (Bulut Aras) kaptırır. Kemal'in muhtar babası, çevre yolu yapımı nedeniyle üzerinde gecekondu bulunan arsalara göz dikmiştir. Oysa bu arsalar vaktiyle muhtar tarafından satılmıştır. Değerinin yükseleceğini bildiği arsaları ucuz paralarla geri alıp gecekonducuları evlerinden çıkarmaktadır. Üç kağıtçı muhtara karşı toplu bir direniş başlar. Sultan'la Kemal de bu direnişe katılırlar. (Agah Özgüç'ün 100 Filmde Türk Sineması kitabından)furkanbabo

6 Ekim 2020 14:15

Filmin müzik seçimleri harika..

Cevap Yaz

ali2y

20 Mayıs 2019 16:19

Gecekondu insanının çaresizliklerini, bazılarının aç gözlü para hırsını güzel anlatmışlar. Oyuncuların hemen hepsini başarılı buldum. Ancak, Türkan Şoray ve Insan Yüce on numara oynamışlar.

Cevap Yaz

Tuba.Artan

25 Nisan 2019 01:03

Kartal Tibet yıllardır yönetmenlik tecrübesi varmışçasına büyük bir ustalıkla yönetmiş filmi.. tabiri caizse harikalar yaratmış. Jönlüğü ayrı olaydı yönetmenliği ayrı.. Yalnız filmde, Türkan Şoray gibi muazzam bi oyunculuğun yanında Bulut Aras çok sönük kalmış. Keşke daha profesyonel bir oyuncu tercih edilseymiş.

Cevap Yaz

burcusara

9 Nisan 2019 17:52

Türkan Şoray ile Kartal Tibetin filmlerini çok severim ve hep derim keşke daha çok filmde beraber oynasalarmış diye. Kartal Tibet oyunculuğu bıraktıktan sonra ilk birlikte çalıştıkları filmin bu kadar başarılı bir film olmasına sevindim gerçekten. Bulut Arasın filmdeki oynadığı erkek tipi tam benim en nefret ettiğim erkek tipi olmasına rağmen filmin sonunda takdir ettim onu. Bu kadar yaramaz çocuklara babalık yapmaya razı olan birisi gerçekten adam gibi adamdır :D ve Sultanı ne kadar sevdiğini de ispatlar herhalde.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

9 Ocak 2017 23:15

Filmde İhsan Yüce mahalleliyi göstererek nerede olsa yaşar bu ayılar diyor. Aynı replik bir yıl sonra yine Kartal abinin idare ettiği Umudumuz Şaban filminde yine merhum Turgut Özatay tarafından söyleniyor.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

16 Eylül 2016 00:40

Adile Naşit iyi ki bu topraklarda yaşadı... Başka bişey demiyorum... :)

Cevap Yaz

performer

25 Haziran 2015 23:04

kartal tibet, ustası ertem eğilmez ayarında güzel bir film yönetmiş... olumsuz birşey söylenemez çok başarılı.

Cevap Yaz

zhasan

24 Haziran 2015 00:36

türkan şoray, hiç bir filminde, çeşme sahnesindeki kadar güzel olmamıştır heralde. muhteşem film. hababam gibi, ne kadar izlesem sıkılmıyorum.

Cevap Yaz

muslumfurkanaydogdu

23 Haziran 2015 16:59

susadım çeşmeye varmaz olaydim türkan şoray ve bulut arasın oyunculuğu mükemmel zaten şener sen harika

Cevap Yaz

GökhanTöre7

29 Nisan 2015 02:30

Valla ne denilebilir ki böyle muhteşem bir eser için . Bizim burdan söylebileceğimiz birkaç cümle cok anlamsız ve yetersiz kalır . tek kelimeyle 10 numara . benim için top 5'e girmiştir . 1)DERVİŞ BEY 2)TATAR RAMAZAN 3)SULTAN 4)İMPARATOR 5)ŞAFAKTA BULUŞALIM . :)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica