Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Komşunun Tavuğu

Komşunun Tavuğu

8,43

(21 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Duygusal Komedi Duygusal, Komedi

Yönetmen: Zafer Davutoğlu Zafer Davutoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Vahi Öz, Sadri Alışık, Kadir Savun, Çolpan İlhan, Tunç Okan, Türkan Şoray, Nubar Terziyan, Mualla Sürer, Senih Orkan, Selahattin İçsel Devamını Gör...

Konusu : Türkan'a ölen dayısından 11 milyon miras kalmıştır ancak dayısının vasiyetnamesinde bir şartı vardır. Türkan ancak evliyse bu servetin sahibi olacaktır aksi taktirde servet diğer akrabalara paylaştırılacaktır, Türkan'da kocasından yeni boşanmıştır bu serveti alabilmek için yakın arkadaşı Nevin'le(Çolpan İlhan) bir oyuna başvurular. Miras Türkan'ın üzerine geçinceye kadar Nevin kocası(Sadri Alışık) Türkan'ın kocasımış gibi rol yapacaktır tabii diğer akrabalarda Türkan'ın açığını yakalamak için boş durmayacaktır birde bunun üzerine Türkan'ın eski kocası çıkıp gelince işler iyice karışır.caner

12 Kasım 2020 15:08

Komik bir film olmuş. Sadri ile çolpan ı ilk kez sevgili-eş olarak görüyorum. Oyuncular kısmına da yazmamışlar. Türkan ın kocası gelip "sen benimsin" filan diyor. Oralar çok sıkıntılı geldi. Ataerkil ve tehlikeli. Sonra da şiddet uyguladı sonlarda ama bu hoşuna gitti türkan ın. Kötü şeyler. Onun dışında tatlı film denebilir, kadına meta olarak o bakışı görmezsek.. Film ismi de tavuklar, bir eşya gibi gösteriyor. O da kötü. Sadri nin türkan dan etkilenmesi, vahi öz ün de etkilenmesi komikti bayağı.

Cevap Yaz

erhaab

24 Ekim 2017 04:22

Radyodaki reklâmlar : ''Bıyığımın Ucundayım.. Zevkten 4 köşe olup amuda kalkacağınız büyük komedi filmi, sahibi son anda fikir değiştirmezse Zambak Sinemasında'' ''İbrahim Fazilet müessesesinin peştemalları namusunuzu koruyan tek örtüdür. İmza : İbrahim Fazilet'' ''Allah sana mal vermiş Alaman bombası gibi, çalkala yavrum çalkala şehriye çorbası gibi. Bomba marka hazır şehriye çorbası midenizi neşesidir. Nuri'nin Şehriye Çorbası.'' ''Aşkımı İbrahim Fazilet kumaşlarına borçluyum. Çorba da pişti tuz ister, ana benim canım kız ister.'' Çolpan İlhan mutfaktaki yemeği yakarken radyodaki bu reklamlarla başlıyor film, koltuktan aşağıya düşüyordum gülmekten:)) Sadri Babayla eşi Çolpan İlhan filmde son derece beceriksiz ve sakar bir çifti harika oynuyor. Türkan yine çok güzel, Tunç Okan dönük, Senih yine kötü rolde. Her dakika namustan bahseden Vahi Öz ise evli kadının peşindeki Kart Horoz ve 10 numara tabi:) Eğlenceli bir film, güzel vakit geçirir.

Cevap Yaz

TubaArtan

25 Ağustos 2017 15:33

Sadri babanın pijaması... Çolpan ablanın düdüklü tenceresi 59:25 te çalan şarkı... ve Sultanın güzelliği... :)

Cevap Yaz

Göztepe

18 Mayıs 2017 22:41

Çok komik bir film Sadri Alışık ,Çolpan İlhan iyi bir ikili oluşturmuşlar özellkle büyük bir mirasın tek varisi Türkan'la evlenmek için tüm taraflar birbirine giriyor. Filmde en fazla kıskançlık sahnelerini beğendim Türkan Şoray'ın şuhluğuda bunun dahilinde. Film genelde kapalı mekanlarda geçiyor Vahi Öz'de filmin tuzu biberlerinden.

Cevap Yaz

fahri.07

6 Kasım 2015 11:42

filmin konusu güzel ve oyunculuklarda güzel özellikle Türkan şoray ve sadri alışık çok güzel oyunculuk sergilemişler.ama filmde bazı eksiklikler var ve film akıcı değil bence daha iyi olabilirdi.10/6

Cevap Yaz

guvenk

27 Mayıs 2014 21:11

'Sadri Alışık ve Çolpan İlhan ne kadar güzel bir ikiliymiş öyle' demeden kendimi tutamıyorum. Onları bir kere daha berber izlemek büyük zevkti..

Cevap Yaz

agayabeleş

15 Mart 2014 15:45

Abdurrahman Palay bu filmde dört kişiyi seslendiriyor. Talat Gözbak'ı da bir sahnede Palay, diğer sahnelerde başkası seslendiriyor.

Cevap Yaz

mustafadeliceous1

22 Şubat 2014 21:51

Türkan Şoray ve Sadri Alışık 'ın oynadığı film her zaman izlenir.

Cevap Yaz

Elvis07

24 Ocak 2014 00:59

Eğlenceli ve akıcı bir filmdi böyle kaliteli ve kalabalık kadrolu filmleri sevdiğim için hiç sıkılmadan izledim ..

Cevap Yaz

Maviprens

18 Kasım 2013 04:21

izlenebilir sadri alışık yine mükemmel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica