Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Deprem

Deprem

8,66

(34 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 28 Dk Macera Gerilim Dram Duygusal Macera, Gerilim, Dram, Duygusal

Yönetmen: Şerif Gören Şerif Gören

Ülke: türkiye

Oyuncular: Naser Malek Motiee, Türkan Şoray, Kadir İnanır, Şükriye Atav, İlhan Hemşeri, İhsan Yüce, Ekrem Dümer, Hasan Ceylan, Erdoğan Seren, Sabahat İzgü Devamını Gör...

Konusu : Filmde, yıllar sonra döndüğü köyünde bir kıza âşık olan Ahmet’in hikâyesi konu edilir. Ahmet, babasının ölümünün ardından köyüne gelir. Bir an önce babasının mallarını satarak zengin olmayı plânlamaktadır. Köyde kaldığı sırada Zeynep ile karşılaşır ve ona âşık olur. Zeynep de Ahmet’ten hoşlanmasına rağmen ona güvenemez. Bu nedenle Zeynep evlilik yaşının geldiğini düşünerek demirci ustası Rıza ile evlenmeye karar verir. Ancak Ahmet bu evliliğe engel olmak için Zeynep’i kaçırır. Rıza Usta da intikam için ikilinin peşine düşer. Ancak yolun sonunda üçünü başka bir felaket beklemektedir.burcusara

3 Kasım 2019 15:41

Zeynep Ahmeti reddedince dedim "ilk defa Türkan doğru kararı verdi herhalde Kadire güvenmemekle" diye. Sonuçta adam burada çapkın ve evlilikten korkan birisini oynuyordu. Ve bu filmden önce Dönüş ve Al Yazmalımı izlediğim için Kadire pek güvenim yoktu açıkcası. Yaptığı çok yanlış oldu düğün gecesi başkasının karısını kaçırmakla ama sonradan da ikisinin birbirlerine aşkını izlemek mutlu etti beni. Ahmetin Zeynepe karşı sadakatı da şaşırttı beni. Rızaya önceden acıdım sonra da kızdım. Hamile bir kadına o kadar işkence etti. Keşke onları mutlu gördükten sonra aradan çekilseydi çünkü onun mutluluğunu herhalde Zeynep ve Ahmetin mutluluğundan çok isterdim. Filmin sonunda ne yaptı ve nereye gitti bilmiyorum ama inşallah o da mutluluğu bulmuştur. Sonuçta o da çok acı çekti gereksiz yerde.

Cevap Yaz

sholay

17 Ekim 2019 19:09

Bu filmin ismini neden Deprem olduğunu anlamadım. Konu ile alakası yok. Bu ara Nasır Melek ise Türkan Sultanla gerdeğe girmek bir türlü nasip olmuyor.

Cevap Yaz

MGUNAY

21 Ekim 2019 09:14

Finalinde deprem felaketi yaşandığı için olabilir.

sinemaadamı

22 Aralık 2016 20:36

kadir türkan nasır üçlüsünün üstün oyun gücüyle güzelleşen güzel bir türk filmi. filmin finali çok etkileyiciydi. nasır melek oskarlık oynamış bu filmde. kadire de pekcan koşar sesi çok yakışmış. türkan desen tam bir sultan zaten.

Cevap Yaz

performer

15 Temmuz 2016 21:39

çağdaş bir ferhat ile şirin masalı...restore edilmesi gereken bir film...şerif gören'in önemli filmlerinden...

Cevap Yaz

DownTown

2 Nisan 2016 15:46

En güzel Kadir İnanır - Türkan Şoray filmlerinden. Senaryolar hep Safa Önal'dan çıkıyor, gerçekten çok güzel yazmış bu filmleri. Sadece filmin sonları biraz vasat. Aslıda, Deprem adı da, deprem olayı da biraz uygunsuz olmuş. Hele bi de Türkan Şoray'ın eli zincir değil iple bağlıydı, istese taşla kopartırdı. Bariz yönetmen hatası.. Ama yine de çok sürükleyici, harika bir film..

Cevap Yaz

fahri.07

9 Ekim 2015 17:52

çok güzel bi film.oyunculuklar süper.10/8

Cevap Yaz

Kleberson

20 Ekim 2013 04:42

bu filmde bana göre kadir inanir kötü roldedir hatta türkan soray bile kötü rolde nasir melek kötü adam gibi gösteriliyor ama öyle degil tam tersi nasil melek iyi roldedir

Cevap Yaz

aylinkucuk

2 Haziran 2013 14:08

harika ötesi bir film.baştan sona şerif gören film olduğu her halinden belli. cahit berkay müzikleri ve kadir inanır,türkan şoray ve nasır melek üçlüsünün harika performanslarıyla pekişmiş müthiş bir film.özellikle kadir inanırın baştaki o serseri halleri harika ancak bu kadar yakışabilirdi kendisine.bir yıl sonra çekilmiş baraj filminde tarık akan da serseri rolünde ama ne kadar başarısız kadir inanır farkı her zaman ortada barajda zaten deprem filminin çakması gibi olmuş.filme dönersek gerçekten harika bir başyapıt zaten 1976 senesinin hasılat rekoru kıran filmiymiş.

Cevap Yaz

benimsinema

8 Temmuz 2012 15:26

nasil melek sonuna kadar hakli, namusu icin düstü peslerine aci cektirdi...yine de vicdani el vermediki, bebek dogunca sevenleri birbirine bagisladi...herkes kendisini bu üc karakter yerine koysun ve düsünsün, siz olsaydiniz ne yapardiniz ???

Cevap Yaz

performer

10 Eylül 2009 23:52

bu hafta TRT1'de izledim. daha önce kanal 7'de izlemiştim. bir an TRT'de izlediğim deprem'in farklı bir film olduğunu düşünürken anladım ki kanal 7'de yayınlanan gösterimi kesile kesile kuşa dönmüş. filmi kesmeden (en azından çok fazla kesmediği için) yayınladığı için trt'ye helal olsun diyorum. trt herşeye rağmen tv yayıncılığı konusunda hala 1 numara. uzun lafın kısası deprem herşeyi ile 1 numara bir film.  

Cevap Yaz
Yandex.Metrica