Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yüksel Gözen

Yüksel Gözen

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 5 Nisan 1938

Ölüm : 1991-05-01

Hakkında : Türk sinema oyuncusu. Kemal Sunal komedilerinin vazgeçilmez oyuncusu. 01 Mayıs 1991 yılında İstanbul'da filmografisine tam 216 film sığdırarak aramızdan ayrılan sanatçı, Sekreter filminde sapık patronu, Garip filminde madur bakkalı, Pirtik ve Astronot Fehmi - O, Kadın Hamlet, Hüdaverdi rolleri ile bilinen bir aktör oldu.

İlgili Filmlercantona

12 Ağustos 2019 05:43

Ümit Besenle Bahar Öztan'ın başrollerini paylaştığı Dostlar Sağolsun isimli filmde ki erotik sahneler ve özellikle Yüksel Gözen'in Bahar Öztan'la olan bakkal alışverişi ve yatak sahnelerinde ki performansı o dönemde adı yeni yeni parlayan Bahar Öztan'ın seksi kadın olarak tüm yapımcı ve yönetmenlerin dikkatimi çekmesine yol açmıştır. Takip eden süreçte Bahar Öztan pek çok ünlü jönle başrol oynayarak bir Yeşilçam starı haline gelmiştir. Dostlar Sağolsun filminin ardından dönemin erkek dergilerinden de Bahar Öztan'a arka arkaya çekim teklifleri gelmiştir. Bahar Öztan Dostlar Sağolsun sonrası bir daha erotik sahneler içeren hiçbir yapımda yer almamıştır gerçi ama tüm şöhretini Dostlar Sağolsun filmindeki erotik sahnelere ve özellikle rahmetli Yüksel Gözen'in Bahar Öztan'ın ayağını öptüğü sahneye borçludur.

Cevap Yaz

seryap1984

16 Mayıs 2018 00:19

1991 yılında bir otel odasında tek başına ölü bulunmuş, uzun yıllar şeker hastasıymış...

Cevap Yaz

SarpBayhan

2 Eylül 2017 03:48

Ne acı ki rahmetli 1991 yılında Ölürayak isimli filmde oynamış ve o yıl ölmüş. Sanki ölmeden önce ölürayak bu filmde oynamış gibi. Yüksel Gözen için sinemaseverlerin genelde Kemal Sunalın filmlerinden hatırladığı bir oyuncu demek doğru olur sanırım. Atla Gel Şaban'da dedikoducu kocakarı, Sahte Kabadayı'da parayı yiyen adam, Kapıcılar Kralında müdür gibi rollerden hatırladığımız usta oyuncu aynı zamanda Küçük EV ve Hayat Bayram Olsa gibi filmlerde de oynamıştır. Hayat Bayram Olsa'da Kutsi Dede rolünde oynadığını ben SinemaTÜRK sayesinde öğrendim. Rahmetle anıyorum.

Cevap Yaz

Kleberson

26 Ocak 2016 18:46

cok basarili buldugum bir oyuncuydu allah rahmet eylesin nur icinde yatsin yesilcam oyunculari gibisi yok.

Cevap Yaz

sinemaadamı

12 Ocak 2016 19:11

on numara bir oyuncuydu.yaşından daha büyük gösterirdi 70 lerde 50 yaşlarında gibi durmasına rağmen 38 doğumlu olduğu burda yazılıyor şaşırdım yani oda kartal tibet kadarmış. ama çok iyi bir oyuncu. kendisine zafer önen, sadettin erbil, timuçin caymaz ,agah gün sesleri çok yakışır. sahte kabadayıdaki garson rolü, cemil de komiser rolleri, filmlerdeki papaz,uşak, esnaf rolleri kendisine çok yakışıyor her karakteri başarıyla canlandıran bir karakter oyuncusu. erotik filmlerde oynaması doğru bi seçim olmamış zaten ne fizik olarak nede oyuncu olarak yakışmıyor tamam zampara rollerindede çok boy göstermiş ama erotizm başka. çırılçıplak olduğu filmleri bile var ben yüksel gözene yakıştırmıyorum. mesela sekreter filminde röngenci patronu oynuyordu hülyayı soyunup giyinirken bol bol seyrediyor,dikizliyordu ama o farklı komik bi rol olmuştu. adalet filmindeki rolündede çok başarılıydı. zaten cüneyt arkınlada iyi bir uyumu var,adalet,cemil,cemil dönüyor,kin, baba ocağı vs daha bi sürü filmde cüneyt babayla iyi bir uyum sağlamışlardı. allah rahmet eylesin 53 yaşındada vefat etmiş. allah gani gani rahmet etsin yüksel babaya.

Cevap Yaz

vatansever10

30 Haziran 2015 10:19

Atla gel şaban filminde patron şiki baba şarkısını söyleyince gülmesine bayılıyorum.O kadar içten ve güzel gülüyor ki ne zaman görsem benide tebessüm ettirir.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

silvester

6 Nisan 2013 11:55

Yüksel Gözen belkide,çeşitlilik yönünden en çok geniş rol portföyüne sahip bir oyuncuydu.Düşünsenize,eşcinsel rolünden tutun,cami imamı rolüne,en sevecen aile büyüğü rolünden tutun,en acımasız çete lideri rolüne kadar her rolde emek vermiş bir insandır.Unutulmaz bir isme sahip olması yönünde,gereken emeği vermiştir ama, hakettiği yaşam kalitesine ulaşabildi mi? İşte o tartışılır..........Silvester.

Cevap Yaz

beyzacetin

7 Eylül 2012 18:39

cok iyi bir oyuncu ve önemli bir yeri vardı sinemada. ama ben en cok sapık rolleriyle hatırlarım cok ürkütücü gelir o yüzden yüz ifadesi bana

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

14 Ocak 2012 20:33

Naçizane genellikle de hep basma kalıp rolleri oynardı ama; oynardı. Ayrıca tipik bir oyuncu yapısının olması sanırım Onu bu yöne doğru kanalize etmiş olmalı...

Cevap Yaz

delikadir39

27 Şubat 2010 18:57

keşke erotik filmlerde rol almasaydı.Garip kuş ve hayat bayram olsa filmerinde iyiroldeydi.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica