Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İntikam Meleği / Kadın Hamlet

İntikam Meleği / Kadın Hamlet

8,29

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 26 Dk Dram Duygusal Deneysel Dram, Duygusal, Deneysel
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Metin Erksan Metin Erksan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Yavuz Selekman, Ahmet Sezerel, Nevra Serezli, Orçun Sonat, Önder Güç, Ekrem Gökkaya, Baki Tamer, Coşkun Göğen, İhsan Gedik, Yüksel Gözen Devamını Gör...

Konusu : Film, babası, amcası tarafından öldürülen genç kadının intikamını anlatır. Amcası Kasım Evren, Hamlet’in babasını öldürerek annesi ile evlenir. Hamlet, babasının amcası tarafından öldürüldüğünü düşünmektedir. Bir gece babasının hayaletini gören Hamlet’in tüm şüphesi doğrulanır. Bunun üzerine Hamlet, gerçekleri ortaya çıkarmak için bir plân hazırlar. Plân gereği deli numarası yapmaya başlar. Hamlet’in bu ani dönüşümü çevresinde şaşkınlıkla karşılanır. Ancak Hamlet, gerçeği bir tiyatro oyununda herkesin önünde açıklayacaktır.Göztepe

8 Aralık 2014 21:48

Garip,etkileyici,enterasan bir film daha doğrusu sinema uyarlamalı tiyatro sahne oyunu şeklinde olan bir film. Hamlet'in öz babasını öldüren adamın öz amcasının olması ortaya çıktığında. Akıl almaz inanılmaz planları öz annesinin amcasıyla evlenmesi onu adeta çılgına çeviriyor. Reha Yurdakul cani amcayı çok iyi oynamış filmde Fatma Girik'in hal ve hareketleri çok etkileyiciydi keskin sert hareketleride bunun dahilinde. Film büyük bir aile ve çevre trajedisi olarak uyarlanmış herkes birbirini öldürüyor tabi yılanın başı amcası. Dünyaca ünlü edebiyatçı William Shakespeare'in en fazla bilinen eserlerinden biri tavsiye edilir.

Cevap Yaz

benimsinema

28 Ekim 2012 17:07

metin erksanin büyük basarisi ve tabii ki fatma girikin büyük oyunculugu. ünlü edebiyatci william sheakspearin ölümüsüz eserinni konu alan hamlet. tiyatro tadinda bir film

Cevap Yaz

liondaddy

24 Ocak 2011 16:00

Babası öldürülen Hamlet'in hikâyesi... Shakespeare'in kaleminden çıktığı günden beri sayısız uyarlamaya konu oldu. Bu uyarlamanın özelliği ise Türk sinemasının en özgün ve usta seslerinden Metin Erksan'a ait olması. Üstelik Hamlet bir kadın ve Fatma Girik tarafından canlandırılıyor.

Cevap Yaz

Fark

10 Mart 2009 03:23

Ben bu filmi ''Sevmek Zamanı'' adlı filmden daha başarılı bulmuyorum. Senaryo sıradışı olabilir fakat oyunculuk başarılı değil. Yani her zamanda olacak diye bir kaide yok. Ne yazık ki bunda olmamış. Fatma Girik iyi bir oyuncu fakat bu filmdeki rolüyle pek bütünleşememiş. Doğallık konusunda eksikler ve dublaj konusuna yine değinmek lazım. Bu filmler doğal sesleriyle çekilip daha sonra dublaj edilselerdi daha iyi bir iş çıkabilirdi ortaya. Kesinlikle dublajcılarımızın eksikliği değil ama filmin bütünlüğünü gerçekten o kadar önemli ölçüde etkiliyor ki. Sonuç olarak bir bütün emeğin ziyan olması demiyorum ama birşeyleri eksilttiğini düşünüyorum. Eğer böyle yapılmış olsaydı iki ayrı şekilde filmlerimizi izleyebilirdik. filmin sonundaki vurulma sahneleride biraz absürt kaçmış.

Cevap Yaz

Yuxel1907

19 Ağustos 2007 17:50

Tam anlamıyla şaheser, sıradışı bir yapım. Zaten böyle bir filmi, sinemanın yavaş yavaş sıkıntıya girdiği bir dönemde Metin Erksan'dan başka bir sinema "delisi" çekemezdi.

Cevap Yaz

gelibolu

5 Haziran 2007 06:09

Cevap Yaz

emre84

20 Şubat 2007 13:04

Bence çok önemli bir film

Cevap Yaz

Yuxel

30 Kasım -1 00:00

Bu filmi ilk seyrettiğimde daha çocıuktum,hani o iple çektiğimiz cumartesi akşamlarının birinde seyretmiştim.Günlerce etkinden kurtulamamıştım,filmin şarkı sözleri ve besteleri çok derinden etkileyici..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica