Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nejat Gürçen

Nejat Gürçen

Doğum Yeri : İngiltere

Doğum Tarihi : 26 Haziran 1936

Ölüm : 1996-01-01

Hakkında : 1970’li ve 1980’li yıllardaki jön rollerinin yanında, gerek Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın filmlerinin patron, gazinocu, Bizanslı rollerini canlandıran yardımcı oyunculardan biri olmuştur. Gülen Gözler filminde inşaatı çöken Müteahhit Yunus, Gazeteci filminde fabrikatör Talip, Kara Murat Devler Savaşıyor filminde Bizanslı Moralı, Süpermenler filminde Macaroni, Gerzek Şaban filminde mahallelinin borçlu olduğu Hamdi, Umudumuz Şaban filminde Müteahhit Sadullah, Korkusuz Korkak filminde Mülayim Sert’in patronu gibi birçok rolleri oynamıştır. Nejat Gürçen 1996 yılında hayatını kaybetmiştir.

İlgili Filmlersinemaadamı

29 Aralık 2016 12:36

onu kim unutabilir ? kemal sunal ve cüneyt arkın filmlerinin unutulmaz ismidir. şişman patron, bencil işadamı, işçi hakkı gasp eden büyük patron, mülayimin korkak patronu, gecekondu yıkıcısı en unutulmaz rolleri arasında benim için. korkusuz korkak abbasın adamları haraç almaya gelmişti onun da öyle bir tırsması vardı ki görülmeye değer hani ünal gürel sesi de ona çok yakışıyor. mülayim allah belanı versin mülayim babanın parası ulan inek ? altıma yapıcam repliği şahaneydi. dur patron sinek pisliğ neyse de senin ki 6 ayda temizlenmez. :) kemal abi de nejat abi çok büyük oyunculardı.gerzek şabandada gecekonduları almaya çalışan patron hamdi rolü vardı. bir sahnede belediye başkanı olursam hiçbirinize yardım etmm demişti kemal abide senden olsa olsa iskele dubası olur demişti oda çok komik bir replikti. cüneyt abinin filmlerindede patron yardımcısı rollerinde oynardı. kadına kıza düşkün olurdu. mesela kartal muratta çok başarılı bir iş yapmıştı. böylel oyuncular kalmadı artık allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

mansurx

5 Aralık 2016 02:56

Nejat gürçen yetenekli,iyi bir oyuncuydu korkak patron ve mafya babası rollerinde başarılıydı yer aldığı her projeye özellikle cüneyt arkın ve kemal sunal filmlerine renk katmıştı allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

dedeefendi

10 Ağustos 2016 17:13

Malzemeden çalan, helal-haram nedir bilmeyen Karadenizli "mütahiti"çok iyi oynar.

Cevap Yaz

erakman

9 Ekim 2012 17:12

Kema Sunal ve Cüneyt Arkın filmlerinden hatırlarım.Korkak-Patron-Mafya Babası rollerini başarı ile icra etmişdir.Büyük oyuncudur.

Cevap Yaz

hasankef

23 Temmuz 2010 22:41

genelde korkak zengini ve kötü rolleri oynayan bir oyuncumuzdu ALLAH RAHMET EYLESİN

Cevap Yaz

girgin82

15 Kasım 2009 01:57

Emektar.

Cevap Yaz

Loverman

2 Ocak 2009 00:03

korkak, bencil, zengin, zalim ve birazda komik tipleri canlandırırdı. iyi bir oyuncuydu.dikkat çeken filmleri köşeyi dönen adam, korkusuz korkak, gülen gözler ve gecenin sonu.

Cevap Yaz

ozcanbektas1982

27 Ekim 2008 11:59

İyi bir oyuncuydu...

Cevap Yaz

Halil Güneşli

1 Eylül 2008 18:04

köşeyi dönen adam filmindeki oyunculuğu gerçekten izlemeye değer, o filmdeki tüm oyuncular gibi

Cevap Yaz

segal844

1 Mayıs 2008 15:46

Yardımcı rollerde patron tiplemeleriyle kötü adamı oynayan değerli bir sinema emekçisiydi.şişman,ince bıyıklı,papyon takan ve sinsice bakışlarıyla itici rolleri oynamıştır.Mafya babası ve patronu oynadığı filmlerde kızgın bakışlarıyla,ilginç jest ve mimikleriyle ,çakalca oyunlarıyla rollerinin hakkını vermiştir.O da Ali Şen,Turgut Özatay ve bunun gibi emektar sinema oyuncuları gibi türk sinemasının yapı taşlarındandı.komedi rollerinde de kısmen görmekteydik.usta oyuncumuzu saygıyla anıyorum.  

Cevap Yaz
Yandex.Metrica