Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kuşatma (Kuşatma)

Kuşatma

8,36

(13 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 15 Dk Polisiye Macera Gerilim Korku Duygusal Polisiye, Macera, Gerilim, Korku, Duygusal


mansur34

5 Mayıs 2016 17:17

Türk sinemasında korku gerilim türünde başarısız olduğumuzu düşünürsek çekildiği yılı da düşünürsek geçekten konusuyla sonuna kadar ilgiyle izlenen başarılı bir korku gerilim evet bazen drama,arabeske,polisiyede kayıyor ama konuda küçük bir çocuk un evsiz kalması telefonla istanbul un her çevresinden yardım isterken gerçekçi istanbul tespitleri ve dışarıdaki kovalamaca sahnelerin de 1986 istanbulu nu görmek güzeldi necati er sapık katil rolünde iyi performans göstermiş umut ulaş evsiz çocuk rolünde fena değil ama adı umut ulaş yerine başka bir isim olabilirdi fatoş sezer de hayat kadını rolünde fena değil ve yönetmen yılmaz duru da yönetmen olarak fena değil bu iki sanatçımıza allah rahmet etsin aradan geçen 30 yıla rağmen hala etkileyici olabilen kült bir film kısaca iyi bir film izlenmeye değer.

Cevap Yaz

serkandoker

30 Ocak 2016 20:10

bence şuan ülkemizde gerilim veya korku film leri çekenler bi bu filmi izlemeli bütçesi ve sene göz alınırsa oldukça iyi hele sonlara doğru gerçekten geriyo Fatoş sezer ve necati er iyi oyunculuk çıkarmışlar

Cevap Yaz

damien_t

23 Eylül 2014 15:15

Cin min kullanmadan gerebilen, çok güzel bir filmdi.

Cevap Yaz

videodrome

27 Ekim 2013 15:29

Türk sinema tarihinden gizli bir hazine! Bir çok kişinin çocukken TV 1'de (eskiden TRT denmezdi) filan izleyip unutamadığı; hatta edindiğim bilgiye göre yıllarca arayıp tarayıp bulamadığı (ben de onlardan biriyim), ismini dahi hatırlamadığı ama bir şekilde hafızalara kazınmış o film... Türkiye'de yapılmış belki de en iyi korku-gerilim filmlerinden. Şu anda bulunması kolay, bir şekilde online izlenebiliyor.

Cevap Yaz

Kpax08

26 Temmuz 2013 14:56

Filmin senaryosu da sapık katil rolündeki Necati Er'e aittir.Türk sinemasında yapılmış en başarılı gerilim filmlerinden hatta bence en başarılısı. Oyunculuklarda fena değil özellikle Umut Ulaş, Necati Er ve Hüseyin Peyda çok başarılı. Bu filmi ilk olarak 1990'lı yıllarda izlemiş ve çok beğenmiştim, şimdi izledim yine beğendim. Eğer puan vermek gerekirse 10 üzerinden 7 rahatlıkla verilebilir.

Cevap Yaz

erakman

24 Mayıs 2013 14:11

Turk sınemasının ender örneklerinden.Değişik ve çok güzel bir senaryo.Oyunculuklar aksine yerlerde sürünüyor neysekı son 25 dakika ortaya güzel insan,rahmetlı Fatoş Sezer Ulusoy çıkıyor ve filmi amatörlükten kurtarıyor.Çekim kalitesi çok çok düşük ama herşeye rağmen izlenmesi gereken değişik bir film.

Cevap Yaz

Loverman

3 Mart 2012 16:00

yaklaşık 20 sene önce trtde izlemiştim ondan sonra tvde bir daha hiç izleyemedim. necati er i bu filmle tanımıştım. elleri dert görmesin bir arkadaş yükleyince izleme imkanı doğdu. senaryo gereği görüntüsü karanlık. necati er, umut ulaş ve rahmetli fatoş ablanın rolleri çok başarılı.

Cevap Yaz

MUTLUKAANC

2 Mart 2012 15:37

78-85 kuşağının en çok korktuğu ama yıllar sonra ararken adını en çok hatırlayamadığı müstesna gerilim filmi.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

28 Şubat 2012 17:04

Sağır dilsiz 1 kız ve 1 erkek çocuğunu öldürerek dehşet saçan bir ruh hastası ve olayı gördüğü için. Öldürmeye çalıştığı çocuğun paniğini yansıtmış son derece gerilim dolu güzel bir film. "Umut" Umut Ulaş çocuk yaşta bir hatası sonucu annesinin ölümüne sebebiyet vermiş babası alkolik talihsiz bir çocuktur. Sokaklarda yaşar dilencilik şebekesinin eline düşer tesadüfen gördüğü bir cinayet olayı. Ona pahalıya malolur  "Sapık" Necati Er sağır dilsiz bir kız çocuğunu tecavüz etmiş öldürmüş. Onun sevgilisi olan çocuğuda öldürmüştür olayı gören Umut'u kovalamış bir binanın içinde kıstırmıştır. Bir süre kovalamacanın ardından Umut bir telefon bulur sağı solu arar rastgele herkesten yardım ister. Kimisi ciddiye almazken kimisi çok ciddiye alır. Bir dünya insandan yardım ister en son aradığı kişi "Hayat Kadını" Fatoş Sezer'dir. Polisle irtibata geçer polis'te ptt'yle ve çocuk kurtarılmaya çalışılır. Bu filme tam anlamıyla korku filmi diyemeyebiliriz. Daha çok gerilim ve duygusal tarzda bir film olmuş. Bulut Aras'ın baştan düzgün bir aile reisi'yken karısını kaybetmesiyle bunalıma girmesi. Tamamen kendine alkole vermesi iyice kendini dağıtması sokaklara kadar düşmesi. Filmde rol alan herkesin farklı hayat tarzı sürmesi kimi hayat kadını,astsolist,esrarkeşler ve iyi oyunculuklar. Filme cuk oturmuş herşey iyi düşünülmüşken rahmetli Yılmaz Duru. Bence bu filmi gerilim tarzı düşünmüş fazla korku filmine yönelik bir film gayesi yokmuş anlaşılan..

Cevap Yaz

MGUNAY

23 Şubat 2012 14:02

Bu filme aslında sadece korku gerilim filmi demek eksiklik olur. Gece yarısı telefonunuz çalıyor hiç tanımadığınız bir çocuk yardım istiyor kendi nefsim adına söylüyorum belkide çoğumuz filmdeki gibi vurdum duymaz olacağız yok polisi ara yok ilk yardımı ara diyeceğiz günümüzdede yolun ortasında bir insan yıkılıyor belkide çoğumuz banane zihniyetiyle hareket ediyor. Tabi bu film yabancı bir filmden alıntımıdır bilmiyorum ama Necati Er bu durumuda mükelmel düşünüp senaryosunu yazıp Yılmaz Duru'da mükelmel yönetmiş. 80 lerin çevirmeli telefonlarıda film gibi anı olarak kalacaktır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica