Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Erdal Tosun (Erdal Tosun)

Erdal Tosun

Doğum Yeri : İstanbul , Türkiye

Doğum Tarihi : 9 Nisan 1963

Ölüm : 2016-11-30

Eğitim : Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Hakkında : Erdal Tosun (d. 9 Nisan 1963, İstanbul), sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu. Yeşilçam aktörlerinden Necdet Tosun'un oğludur. Kardeşi Gürdal Tosun da kendisi ve babası gibi bir oyuncuydu. 1980 yılında Beyoğlu Fındıklı Lisesinden mezun oldu. 1981 yılında Mine adlı filmle sinemaya başladı. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olduktan sonra Özel Tiyatroyu kurdu. Daha sonra Antalya Devlet Tiyatrosunda göreve başladı. Son olarak Murathan Mungan'ın Mezopotamya Üçlemesi adlı oyununda oynadı ve Devlet Tiyatrolarındaki görevinden ayrılıp BKM Oyuncuları arasına katıldı. Bunların yanında çeşitli filmlerde ve dizilerde rol aldı. Bunlardan biri olan Yarım Elma'da canlandırdığı "Medeni Karpuz" karakteriyle söylediği kıroyum ama para bende repliğiyle tanınır.

İlgili FilmlerKralAkrep07

30 Kasım 2019 18:53

Ölümünün Üzerinden Bugün 3 Sene Geçti , Sinemamıza Çok Yakışan Bi Tipi Ve Oyunculuğu Vardı Maalesef Aynı Babası Gibi Elim Bir Trafik Kazasında Kaybettik Keşke Yaşanmasaydı Dediğimiz Allah Rahmet Eylesin Ölüm YIldönümünde Özlemle Anıyorum Erdal Tosun...

Cevap Yaz

Kleberson

5 Aralık 2016 13:17

cok iyi bir oyuncuydu beni cok güldürmüstü allah rahmet eylesin nur icinde yatsin babasi ve kardesi gibi kendisininde genc yasta ölmeside cok üzücü

Cevap Yaz

Göztepe

3 Aralık 2016 21:58

Pek fazla izleme şansı bulamadığım bir oyuncuydu söylenecek herşeyi arkadaşlar sağolsun dile getirmişler. Babası ve kardesiyle genç yaşta Erdal Tosun'da aynı kaderi paylaştı Allah rahmet eylesin trafik kazasında genç yaşta vefatı çok üzücü oldu Erdal Tosun'ada çok yazık oldu :(((.

Cevap Yaz

tevfikcakmak

1 Aralık 2016 05:34

30 Kasım 2016 Çarşamba günü sabahı İstanbul,Sarıyer'de geçirdiği trafik kazasında vefat ettiğini duyunca çok üzüldüm.Rahmetli babası Necdet Tosun da Almanya'da geçirdiği trafik kazası sonrası İstanbul'a getirilmiş,on gün sonra hastahanede vefat etmişti.Kardeşi Gürdal da genç yaşta vefat etmişti.Hepsine Allah'tan rahmet dilerim.

Cevap Yaz

ElBLanKo

30 Kasım 2016 18:19

Severek izlediğim başarılı bir oyuncuydu. Genç yaşta trafik kazasıyla hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

mansurx

30 Kasım 2016 16:50

Erdal tosun yetenekli iyi bir oyuncuydu her rolde oynayabiliyordu komedi türüne yakışıyordu babası ve kardeşi gibi genç yaşında aramızdan ayrıldı allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

sinemaadamı

30 Kasım 2016 13:00

allah rahmet eylesin. necdet tosunun oğlu gürdal tosununda kardeşiydi. iyi bir oyuncuydu. necdet baba 50 yi gürdal abi 40 ı erdal abide 60 ı görmeden rahmete gitti allah mekanlarını cennet eylesin. çok yazık .

Cevap Yaz

AlınYazısı

30 Kasım 2016 12:32

Şu kaderin cilvesine bak NECDET TOSUN 49 GÜRDAL TOSUN 33 ERDAL TOSUN 53 Yaşında vefat etti. Tosun Ailesi'nin üç üyeside komedi dalında güzel işler yaptı. ve Artık Ebediyen buluştular Ruhları Şad Olsun. Nur İçinde Uyusunlar.

Cevap Yaz

sinemaagresif

30 Kasım 2016 12:02

Sabah sabah gözümüzü bir acı habere daha açtık ne yazık ki.Sinemamızın değerli isimlerinden Necdet tosun'un oğlu sevgili Erdal Tosun ağabeyi bu sabah kaybetmişiz. Üstelik daha da acısı tedavi için arabasıyla hastaneye gitmek üzereyken bir trafik magandasının kurbanı olması daha da içler acısı.Aramızdan çok çabuk ayrıldı. Böyle bir ölümü hiç hak etmedi. Sevenlerine ailesine sabırlar diliyorum .Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

Kaptan34

30 Kasım 2016 11:35

Mekanı cennet olsun usta oyuncunun

Cevap Yaz
Yandex.Metrica