Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Baba (The Godfather)

Baba

9,26

(59 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Kasım 1973 2 Saat 55 Dk Polisiye Gizem Gerilim Dram Polisiye, Gizem, Gerilim, Dram
IMDb puanı: 9.1

Yönetmen: Francis Ford Coppola Francis Ford Coppola

Ülke: ABD

Oyuncular: Tamer Karadağlı, Mümtaz Sevinç, Atilla Olgaç, Oytun Şanal, Sezai Aydın, Engin Şenkan, Sema Aybars, Ferdi Merter, Sadettin Erbil, Mazlum Kiper Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Uyarlama SenaryoEn İyi Erkek OyuncuEn İyi FilmEn İyi Erkek OyuncuEn İyi FilmEn İyi YönetmenEn İyi Özgün MüzikEn İyi Senaryo

Konusu : Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi, Amerika'da yerleşme çabalarını sürdürürken kendilerine kaba kuvvet kullanmaya kalkan ve yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı onlar da kaba kuvvet kullanmaya ve bunda da başarılı olmaya başlayınca kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar. Bir taraftan son derece katı örf ve aile yaşantısı diğer tarafta ise acımasızca önlerine çıkanları yok etmeye başlayan Corleone ailesi bir müddet sonra Amerika'nın en korkulan mafya topluluğu haline gelmiştir. Kendileri her ne kadar mafya değil bir aile olduklarını söyleseler de.Malboro

13 Mart 2018 15:36

Filmini de izledim,kitabını da okudum.Çifte keyif diye buna denir.Tam anlamıyla efsane

Cevap Yaz

gezgin1903

25 Mayıs 2017 01:28

filmi ilk defa izledim, beklentiyi çok yüksek tuttum heralde filmden pek keyif alamadım çok ağır ilerliyor izlerken acayip sıkıldım son 40 dakika kala filmi kapattım müziği efsane ama film Tırt.

Cevap Yaz

baran34

21 Mart 2017 19:47

Nihayet 5 parçaya bölerek bitirdim. Hafta sonu 3 saatli bu filmi tek seferde ikinci defa izledim. Böylesi daha iyiymiş. Efsane Marlon Brando ve veliahtı Al Pacino'nun başrollerde olduğu serinin bu ilk filmi tam bir kült. F.F. Coppola unutulmaz bir film armağan etmiş sonra ki kuşaklara. Neredeyse yarım asır önce çekilmiş ama hala ilgi odağı olabiliyor. Filmin kadrosu, replikleri ve müziği harika. Özellikle "ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım" repliği her aklıma geldikçe gülümsüyorum. Mutlaka izleyin.

Cevap Yaz

capone

20 Kasım 2016 18:00

oyuncu seçimi, çekimi, yapımı ile bile efsane olan film serisinin ilki. zirvede olan corleone ailesinin; aile içi durumlarını ve mafya ilişkilerinin anlatıldığı her sinemaseverin izlemesi gereken tüm zamanların en iyi filmi....

Cevap Yaz

Rıza_Nur

23 Haziran 2015 20:17

Bence de serinin en iyi filmi.10 puandan az veremem.Sırf müziği için izlenecek filmlerden sadece biri...

Cevap Yaz

mansuryıldırım

23 Haziran 2015 13:09

Film sanatsal sinematoğrafik bir sinema şöleni iyi oynanmış iyi yönetilmiş etkileyici bir film konusu sürükleyici olan filmin temposu festival filmi gibi olsada hatta film festival filmi gibi buna rağmen baştan sona keyifle izleniyor film ayrıca başarılı bir edebiyat uyarlaması hatta yazar mario puzo bu filmle popüler oldu film harika müziğiyle kesinlikle bir sinema harikası bir sinema başyapıtı mutlaka izlenmesi gereken filmlerden.

Cevap Yaz

kemerlee

22 Kasım 2014 18:15

Tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi filmidir Baba.En başta şimdiye kadar yapılan en iyi kitap uyarlamasıdır(iki kez okudum kitabı) kitapla film arasındaki en büyük fark abartılı bölümler(Eski Consilearı hastanede ziyaret), uzun açıklamalar ve Frank Sinatranın(Johnny Fontane hayatının filmde yer almamasıdır) Flmin sonu kitaptan çok daha etkileyici ve daha vurucudur. Filmin mükemmel anlatımı, başarılı kurgusu, kusursuz oyuncu performansları, efsanevi müzikleri, unutulmaz replikleri ve klasik sahneleriyle bir filmden çok daha fazlasıdır Baba, Hayatın Kendisidir.

Cevap Yaz

black_eagle_09

16 Şubat 2014 20:54

Ara vermeden 3 saatlik filmi izlemek için akıcı olması lazım. Baş rolden figürasyona kadar oyuncu seçimi çok iyi yapılmış. Müzik de filmle uyumlu. Türkçe seslendirmeler de karakterlere uygun seçilmiş bence. Bu film paramount şirketi robert redfort u önermiş ama Al Pacino yu izledikten sonra başkası yakışmazdı diyorum.

Cevap Yaz

ensar.oneday

11 Ocak 2014 18:39

Şuana kadar yabılmış en iyi film Esaretin Bedeli olarak söylensede dünyanın bence en iyi filmi bu film. Marlon Brando'nun kariyerindeki en karizmatik en iyi oynadığı film... Bu filmi izlemeyenler çok şey kaçırır.

Cevap Yaz

Kpax08

15 Eylül 2013 21:13

Üçleme olan bu film serinin en güzel filmi. Marlon Brando ve Al Pacino oyunculuk dersi vermiş. Filmin çekildiği yerler ve müzikler çok başarılı, sinema tarihinin baş yapıtlarından birisi diyebilirim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica