Fatma Girik

Doğum Tarihi 12 Aralık 1942
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Cağaloğlu Kız Lisesi

Senaryo (1)

Yapımcı (5)

Oyuncu (200)

Son Yorumlar (84)

Türksinemasısever avatar Türksinemasısever 02 Temmuz 2015 09:57:33

Muhteşem bir sanatçı olarak görüyorum ben Fatma Girik'i. Özellikle dört büyük yıldız sanatçı arasında bence ilk sırada Fatma Girik vardır. Çünkü her türlü karaktere öyle bir hayat verir ki hissettirir izleyiciye.

Güzelliği için zaten söyleyecek bir söz yok. Çok güzel bir kadın ama bence en güzel olduğu film Menekşe Gözler'dir. Çünkü bu filmde tam anlamıyla göz renkleriyle dekor renkleri uyum sağlamakta ve güzelliği daha net olarak ortaya çıkmaktadır.

Yalnız sinemada ilerleyen yıllarda doğal olmak adına keşke kendi sesini kullanmasaydı. Diğer sanatçılarımız da bu hataya düşmüşler malesef. OysaTürk izleyicisi onları Jeyan Mahfi Tözüm, Nevin Akkaya ve Adalet Cimcoz'dan dinlemeye alışmış ve kendi seslerini kullanmaları izleyiciyi filme ve karakterlere yabancılaştırmış ve yine izleyici tarafından bu durum yadırganmıştır.

Bugün bile tavsiyem bu değerli sanatçılarımız filmlerde oynarken Jeyan Tözüm'e seslendirme yaptırmaya devam etmeliler diye düşünüyorum.

Bu arada hayat arkadaşı olan usta yönetmen Memduh Ün'e olan bağlılığı ve onun için yaptığı fedakarlıkları büyük bir gururla izliyoruz. İşte bizim Fatma Girik'imiz bu...

Yaşam boyu mutluluklar diliyorum ve en kısa zamanda güzel bir projede görmeyi istiyorum. Tabii bunun için önce büyük usta Memduh Ün sağlığına kavuşmalı galiba. Acil şifalar diliyorum usta yönetmenimize de ...

>>>>GURBETCI<<<< avatar >>>>GURBETCI<<<< 16 Kasım 2014 02:11:27

10

Dört yapraklı yoncadan biridir. Annelik rollerinin hakkını fazlasıyla vermiş bir sanatçıdır. Gerçek hayatında ve sinema hayatında herzaman dobra dobra bir insandır. Kendisine sonsuz başarıların devamını diler yeniden ekranlarda görmeyi temenni ediyor um. Fatma Girik için sıradan bir oyuncu demek bence hakarettir.. Saygılarımla..

jones.seker avatar jones.seker 19 Eylül 2014 21:11:28

2

sıradan bir oyuncu

Yandex.Metrica