Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Postacı

Postacı

8,88

(37 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 23 Dk Komedi Komedi

Yönetmen: Memduh Ün Memduh Ün

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nilgün Kasapbaşoğlu, Abdurrahman Palay, Timuçin Caymaz, Arsen Gürzap, Mine Soysal, Nezih Tunar, Memduh Ünsal, Tanju Şarman, Muadelet Tibet, Filiz Bozkurt Devamını Gör...

Konusu : Sevtap (Fatma Girik) aynı mahallede oturan posta dağıtıcısı Adem beğenir. Birbirlerini beğenirler. Bu ara tatilini geçirmek üzere Türkiye'ye gelen Sevtap'ın ağabeyi, bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar. Ama Sevtap, sonunda beğendiği adama kaçar, çeşitli olaylardan sonra Sevtap'la Adem evlenir.Tuba.Artan

30 Mayıs 2019 21:51

Asker oğlundan mektup getirdiği 5 numaralı ev halamın eviydi. Beşiktaştaydı. :))

Cevap Yaz

enigmacuture

26 Ekim 2018 04:25

Kemal Sunal'in sosyal mesajlar içeren bir filmi daha. Komik diyemem daha cok sosyal hayat ve ekonomik eşitsizlikler üzerine göndermeler var.

Cevap Yaz

vatansever10

21 Kasım 2016 23:35

Filmde Yaşar Güner seslendirmesini yani Palay ustanın seslendirmesini çok beğeniyorum. Üşütmesin Sevtap bacımız söylemi çok güzel.Genel olarakta eğlenceli güzel bir film.

Cevap Yaz

Göztepe

11 Ağustos 2016 00:49

Kemal Sunal'ın güzel filmlerinden yalnız pek fazla ön plana çıkmamış bir film. Filmin tuzu biberi Erdal Özyağcılar olmuş onuda filmde çok bağırtmışlar. Mahalle kültürü arkadaşlık filmin sıcak atmosferine iyi yansımış.

Cevap Yaz

performer

12 Mayıs 2016 22:31

senarist umur bugay olduğundan diğer kemal sunal filmlerinden farklı bir tip adem, yani hafif maço tarafı olan tamamen uyanık bir tip...ben kemal sunal'ın biraz uyanık biraz duygusal tarafı olan filmlerini seviyorum, ama bu filmde güzel... kemal sunal'ın en sevilen filmleri çoğunlukla osman seden ve natuk baytan tarafından çekilmiştir....

Cevap Yaz

sinemaadamı

12 Mayıs 2016 13:00

kemal abi bize bu kez postacılık mesleğini sevdiriyor. filmin konusu da kadrosuda süper yalnız 1 2 eksik tarafı var mesela fatma giriğe dublajı hiç gitmemiş. abdurrahman palayın sesi bu filmde mantıksız olmuş. bunun dışında bi kusur yok filme 9 verdim. herkes rolünün hakkını vermiş doğrusu. filmin finali de çok hoştu posta yarışını seyrede seyrede ve kemal abinin o unutulmaz yürüyüşüne baka baka postacı olasım geldi şahane replik ve konusuyla bir kemal sunal klasiği.

Cevap Yaz

performer

11 Mayıs 2016 21:53

kemal sunal'ın nedense pek ön plana çıkmayan filmlerinden ama ben beğeniyorum... ilginç bir dublaj kadrosu var. mesela fatma girik'i arsen gürzap yerine kendisi konuşabilirdi...ihsan yüce kendi sesiyle oynayabilirdi...nezahat tanyeri'yi sacide keskin konuşabilirdi...yaşar güner'i ünal gürel seslendirebilirdi...temuçin caymaz nubar terziyan'ı seslendirseymiş keşke... herşeye rağmen güzel bir film...

Cevap Yaz

Mranonim

18 Mayıs 2017 18:03

Katılıyorum. Ihsan Yüce'nin sesi iyi olmasına rağmen yönetmenler onu kendi sesiyle pek oynatmadılar.

balabangür

26 Şubat 2016 15:14

Bu filmi 86-87 yıllarında çocukken izlemiştik . Bende çok güzel tatlar bırakmış bu filmi tv de görsem göz atmadan geçmem. Erdal Özyağcılar efsane bir rol oynamış. Latif Yılmaztürk soyadına yakışana kadar mücadele ediyor Erdal ama bir postacı tarafından yıldırılması herşeyi kabul ediyor eninde sonunda.

Cevap Yaz

sholay

16 Ağustos 2015 12:57

Rahmetlinin Fatma Girik ile en iyi filmi. Film o yillarda özellikle bir erkek parasi icin evlenen ve gurbetci insanlari nasil soydugunu anlatan ve mesaj veren bir film. Ve hicbir filmde ben bu kadar yemek sahnesi görmedim. Anlasilan Memduh Ün yemeklere epey bir para harcamistir. Ve tabiiki Erdal bey. Sesiyle davranislariyla piskopat rolünü güzel oynuyor.

Cevap Yaz

Orhan Erim

12 Temmuz 2015 15:16

Bu film de Yeni stüdyoda çalışıyodum bende.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica