Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yakılacak Kadın

Yakılacak Kadın

8,33

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1983 Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Osman F. Seden Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tahsin Koray, Niyazi Gökdere, Hakkı Kıvanç, Giray Alpan, Talat Gözbak, Hikmet Taşdemir, İhsan Gedik, Günay Girik, Ayşe Nur, Nuri Alço Devamını Gör...

Konusu : Fatma sevgilisi Fehmi ile evlenmek üzeredir.Ancak mafya babası Reşit Ağa oğlunun bie saz şarkıcısı ile evlenmesine engel olur.Fehmi bir başkası ile evlidir.Fatma ise onun çocuğunu bir başına dünyaya getirir.Ancak Reşit Ağa'nın gazabı bitmez,genç kadının çocuğunu kaçırttığı gibi onun öldüğüne inandırır.Fatma yaşamını kendisine bu acıyı kendisine yaşatanlardan intikam almaya adar.Reşit Ağa'nın sağ kolu Kadir'in masumiyetini ve kendisine beslediği büyük aşk bitmesine rağmen patronuna olan nefreti yüzünden onunla da biraraya gelemez.Kaptan34

12 Haziran 2016 12:17

Fatma Girik zirve yaptığı bir film

Cevap Yaz

sinemaadamı

18 Ocak 2016 19:19

film çok iyi değil bana göre kadro için 7 verdim.filmde kimler yok ki kabadayı rollerin bir nolu isimi bulut aras, avantür filmlerin deli fişek lakaplı oyuncusu yılmaz köksal, gazozcu nuri abi, sevimli tonton dedemiz nubar terziyan, kötü adamların en kötüsü yıldırım baba.aşk,macera, birazda erotizm kokan ama genelde dramatik olan bu filmde günay girikte ablası fatma giriğin yanında yer almış.fatma tüm dişiliğini bu filmde kullanarak herkesi birbirine düşüyor. öldü zannettiği oğlu için.filmin finali çok acıklıydı.intikam ateşiyle yanıp tutaşan fatma abla özoğlunu öldürtüyor. film 10 üzerinden 7 kadro ve perfonmans süper film vasat değil ama kalitelide diyemem doğrusu.orta şeker diyorum.

Cevap Yaz

performer

1 Ağustos 2015 22:53

filmi kusur aramak için izlemedim. bu yüzden yılmaz köksal ve fatma girik'in oyunculukları için bile izlenebilir bir film diyorum. fatma girik özellikle finaldeki muhteşem oyunculuğu ile ve fatma girik hayranlığına hayranlık katmıştır.

Cevap Yaz

Kleberson

31 Mayıs 2015 15:16

iyi güzel film filmin baslangic müzigi iyi

Cevap Yaz

Göztepe

29 Aralık 2014 23:11

Mafya hesaplaşması içerikli harika bir film olaylar öyle karışıyorki filmde Fatma Girik filmin sonunda öz oğlunu bilmeden intikam uğruna vurduruyor kiralık katil tutarak. Filmde Yıldırım Gencer acımasız mafya patronu olarak çok iyi oynuyordu özellikle herkesi istediği gibi kullanıyordu. Emrindeki adamı olan Bulut Aras'ı bile yeri geldi kullandı yeri geldi çocuklarını öldürttü içiçe karmaşık mafya hesaplaşması dışında pek birşeyi olmayan güzel akıcı bir film. Fakat bu filmde Nuri Alço ile Bulut Aras'tan oyunculuk namına pek fazla bir şey göremedim.

Cevap Yaz

lilithtekzey

12 Ağustos 2014 18:57

bu filmi nasıl izleyebilirim....

Cevap Yaz

lebkuchen

24 Kasım 2012 15:12

Fatma Girik,Anne rollerinin disindaki,Pavyon Sarkicisini canlandirdigi,en güzel filmlerinden biri.Ask intikam mafya üclemesinin ve Fato,nun güzelligi ile birlestigi cok enteresan bir film..

Cevap Yaz

ozkaracam

18 Ocak 2011 17:18

Bence sözcüğün tam anlamıyla "tuhaf bir film." Böyle bir filmin hangi koşullarda çekildiğini anlamak için bir düşünce egzersizi yapalım (yazacaklarım mutlak görüşler değil). 12 Eylül darbesi daha yeni olmuş, toplum yeniden dizayn ediliyor. Darbe, sinemayı da şöyle etkilemiş: Seks filmleri furyasını bitirmiş (bunu vurgulamak gerek: 1979'da artık pornografiye, hardcore filmlere evrilen erotik sinema kendiliğinden sona ermedi, erdirildi). 1975'den sonra popüler sinemanın ana çizgideki oyuncuları ya sinemayı bıraktıkları, ya da ancak tutarlı senaryolara evet deme politikası izlemeye başladıkları için, köşklerde geçen "soap opera" tarzı melodramlar ömrünü tamamlamış; yeniden canlanmaları için 2000'li yılların TV dizilerini beklemek gerekecek. Melodram açığını arabesk şarkıcıların, türkücülerin, nadiren de Ahmet Özhan, Bülent Ersoy, Emel Sayın gibi TSM sanatçılarının oynadığı filmler dolduruyor. Tamer Yiğit, Behçet Nacar, Ünsal Emre, Serdar Gökhan, vb. aktörler, 60'lardan gelen sert "erkek filmleri" akımını, erotizme bir hayli yer vererek sürdürüyorlar (Cüneyt Arkın ise kendine özgü bir çizgi tuturmuş). Yani, arabeskin de, mafyöz öykülerin de alıcısı var. 80'lerin genel çizgisi (filmlerde bireyin öne çıkması, küçük burjuva aydınlarının yaşamlarının ağırlık kazanması) henüz belirginleşmemiş. İşte, tüm bu nedenlerle ben, bu filmin bir mafya öyküsü içeren, "müziksiz bir arabesk" olduğu görüşündeyim. Fatma'yı en sonunda (bilmeden) kendi çocuğunu öldürtmeye varacak olaylar dizisi, hemen hiçbir olumlu karakterin bulunmayışı nedeniyle (bana göre Fatma da buna dahildir) seyri çok zor bir film haline geliyor.     

Cevap Yaz

turgut1955

26 Haziran 2009 10:19

Yakılacak kadın da tahsin korayın da çok önemli rölü vardı.tahsin abi osman f.sedenin bütün filmlerinde oynardı tahsin abi çok onurluydu ve  kimseye derdini anlatmazdı son zamanlardı saglığı bozulmuştu  nasil bozulmasin  en son film çalişmasini 1997 de yapmıştı ve tahsin abi emekli de olmamiştı nedense yeşilçamdakı  yetişen oyuncu olsun teknik olsun çok vefazilik yapıyorlar ben bu konularda  artık yorum yazmıyacaktım  bizelere  yapılanları gördükce  dayanamıyorum  ve yorum yapıyorum  bir sinema sektörü bu kadar sahipsiz olurmu  sözde sinema  emekçileri sendikasi var  hiç bir faydasi  yok   ben sinemayı biraktım   nedeni   anlaşmaya gidiyorsun  karşinda ne yapımcı var   yapımıcının beşinci adamıyla anlaşıyorsun  paranını almanda artık  milli piyango  gibi şansa kalmiş  bazi arkadaşlar iş alamayız diye açıklama yapamıyorlar  yapımcının umurundamı  nasıl olsa hergün sinema okulunda yüzlerce sinemacı yetişiyor  nasıl olsa bedava adam çok ..bedava adam varken yeşilçamın sinemacılarını ne yapsınlar  iş bilmek önemli degil  yeterki diziler bitsin  onun içinde sinema sektörü bitti .tahsin abinin  cenazesinde bostancıdaki cami avlusunda yine yeşilçamın bir avuç dan az kalan sinema emekçileri vardı ..mekanın CENNET olsun ...turgut köse

Cevap Yaz

enigmacuture

4 Şubat 2009 14:50

fatma girik"in hep yaşlı yada anne rollerinden sıkılanlar için farklı bir film olarak öneriyorum. 20"li ve 30"lu yaşlarda hep anne yada yaşlı kadın rolünde oynayan sevgili fatma girik 40"lı yaşlarını sürdüğü bu filmde çekici kadın rolünü de hakkını vererek oynuyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica