Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tophaneli Osman

Tophaneli Osman

8,75

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Gizem Komedi Gizem, Komedi

Yönetmen: Ülkü Erakalın Ülkü Erakalın

Ülke: türkiye

Oyuncular: Cevat Kurtuluş, Mualla Sürer, İzzet Günay, Semra Sar, Fatma Girik, Nubar Terziyan, Nilgün Esen, Renan Fosforoğlu, Hüseyin Baradan, Selahattin İçsel Devamını Gör...

Konusu : Esat Bey ölümünden evvel açıkladığı mirasının büyük bir kısmını, uzunca bir süredir görmediği üvey oğlu Murat'a(İzzet Günay) bırakır. Miras açıklandıktan sonra Esat Bey öldürülür ve tüm aile Murat'ı suçlar ve onu mahkum ettirir. Murat hapishanede kendisine çok benzeyen Osmanla(İzzet Günay) tanışır. Osman'ı kendisinin yerine geçip köşke gitmeye ve gerçek katili aramaya ikna eder...burcusara

10 Ağustos 2019 03:46

Çok beğendim. Ama bazı yerlerinde bazı sahneler atlanmış gibiydi. Acaba benim izlediğim versiyon kesik miydi yoksa film mi böyle tam bilemedim.

Cevap Yaz

aysenazan

22 Ağustos 2018 22:57

Çok eğlenceli ve sıcak bir film. Argonun bu kadar güzel ve naif kullanıldığı Fosforlu Cevriyem gibi ender fimlerden biri. İzzet Günay büyük oyuncu. Bu filmde başarıyla canlandırdığı iki karakter bunu gösteriyor. Diğer oyuncular da harika. Kafa dağıtmak, gülümsemek adına izlenebilecek harika bir film...

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

2 Ekim 2017 22:20

İzzet GÜNAY & Fatma GİRİK'ten eğlenceli güzel bir film. Bence tek eksisi Vahi ÖZ. Neyseki Bediası unutulmamış.

Cevap Yaz

TubaArtan

23 Ağustos 2017 10:21

Çok eğlenceliydi...Osman'ın Tophane ağızı evde herkesi güldürdü.. :) Sıkılmadan baştan sona izleniyor fakat her karesi bu kadar güzel ve değerli bir film nasıl bu kadar kesilir harcanır. Ne kadar yazık edilmiş..

Cevap Yaz

erhaab

27 Mart 2017 06:36

Küfür olmadan argo nasıl kullanılır bunu gösteren bir film. Bulent oran senaryolu birçok filmde bunu görebiliriz zaten. Biraz zorlama bir konuya sahip olsa da boş bir vakti keyifli bir şekilde geçirtir.

Cevap Yaz

balabangür

7 Ocak 2017 12:24

Türkçenin şu an hiç bir yerde duyamadığım hoş bir argo ağzına sahip olması ve beklenmedik bir sonla bitmesi filmin önemli artıları. Geri kalanı izleyenin takdirine artık. Ben bu filmin 1 saat 8 dakikalık bir kopyasını izledim. Sanırım bayağa kesilmiş. Siyaha beyaz bir türk filminde kesecek ne bulmuşlar ve buldularsa da üstlerine nerden vazife olmuş anlamadım. Böyle böyle kendi dünyamızı kırparak yabancı çizgi film ve filmleri, figürleri anımsayıp 70 lerde 80 lerde çocukluğumuz ne güzeldi nostaljisi yaşayan bir kuşak oluşturulmuş ne yazık.

Cevap Yaz

Göztepe

8 Mart 2015 21:31

Ortalama bir film ne çok iyi nede çok kötü komik sahneleride var İzzet Günay'ın çift karakteri başarıyla oynadığı bir mirasyedi filmi. Üstelik katil mirasyedilerden Nubar Terziyan olması oldukça şaşırtıcıydı filmde. Rengin Arda'nın oyuncakçı kız kılığında sivil polis olması Fatma Girik ile Semra Sar'ın adeta başrolü paylaşması duygusalık rolleri falan iyidi. Ama anlayamadığım şekilde bir eksiklik var filmde diyalogların çok olduğu komik sahnelerin az ve aşkın bol olduğu bir film.

Cevap Yaz

Avcı24

6 Haziran 2014 14:49

filmi çok eğlenceli 2 farkılı karakter en çok semra sarı beğendim muhşem bir oyunculuk çıkarmış ama izzet günay fatma girik uyumu süper

Cevap Yaz

benimsinema

8 Ocak 2014 23:18

film cok güzel ve eglenceli... yalniz izzet günay iki rolde ama cok konusturmuslar... kadroya ve oyunculara diyecek hic laf yok... hepsi isini yapmis.... asil katilin kim oldugunu son 5 bes dakka ögreniriz... o vakte kadar isin garip tarafi kimsedende süphelenmeyiz... entrasan ama güzel bir film :)

Cevap Yaz

ayilmaz265

13 Kasım 2013 23:55

cinayet son 4 dakikada çok çabuk bulunmuş keşke biraz daha eşeleselermiş bu cinayet işini, onun dışında oldukça keyifli bir film. karakterler de oyunculuklar da iyi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica