Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aysel Tanju

Aysel Tanju

Doğum Yeri : İzmit

Doğum Tarihi : 5 Ağustos 1939

Ölüm : 2003-10-07

İlgili Filmlermansurx

30 Kasım 2016 16:26

Aysel tanju gençliğinde güzel bir oyuncuydu 60 lı yıllarda epey popülermiş ama popülerliğini son yılların da kaybetmiştir şimdi ise malesef unutulmuş sanatçılardan biri durumunda üzücü doğrusu allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

Kaptan34

12 Şubat 2016 08:37

Yeşilçamda yeri çok çok ayrı bir oyuncu ekrana çok yakışıyor güzel bir bayan bahriyeli ahmet ve varan bir filmlerinde başarılıydı

Cevap Yaz

Lalegül34

24 Aralık 2013 16:33

bence yeşilçama katkı sağlamış bir oyuncu

Cevap Yaz

silvester

7 Eylül 2011 12:49

Aysel Tanju yu sadece,Bahriyeli Ahmet filminde izleme şansı bulabildim.O yılların en popüler kadınlarından biriydi.O güzelliğe rağmen,2.bir Suzan Avcı olabilirdi ama,fazla üretken olamadı.Allah rahmet eylesin.....Silvester.

 

Cevap Yaz

Alın yazısı

7 Ağustos 2010 21:56

Davul ve trompet görültüleri ortalığı kaplayınca salonun bütün ışıkları aynı anda yanıverdi. İçki ve mezelerle dolu,uzun masanın üzerinde genç bir kadın…Sarışın…üzerinde, kalçalarına kadar yandan yırtmaçlı,nar rengi bir elbise…avucunda da bir elma var. Genç kadın müziğe ayak uydurarak kıvrak bir dans başlıyor. Eğiliyor bükülüyor…avucundaki elmayı önce dudaklarına sürüyor,sonra yanaklarından boynunun altına…salonu dolduran kadınlı erkekli herkesin gözü onda ve çıplaklığında…Burası ne bir gece kulubü, ne de bir pavyon...’’ Günah Kızları ‘’ yla zengin iş adamlarının düzenlediği bir ‘’ Seks Partisi ‘’ndeyiz…Masanın üzerindeki sarışın kadın da bir teşhir hastası…Genç kadın elindeki elmayı atınca kahkahalar, çığlıklar, bir süre sonra da başka bir ses: ‘’Stop…’’Aynı anda ışıklar sönüyor,teypten yayılan davul ve trompet sesleri kesiliyor…’’ Günah Kızları’’ nın genç yönetmeni Kemal İnci; Bu sahnenin bağlantısı da biraz sonra çekeceğimiz ‘’ Baskın ‘’ sahnesidir. Kendilerinden geçtikleri anda polis tarafından buradakiler suçüstü yakalanacaklar.diyor. Az önce masanın üzerinde dans eden nar renkli elbiseli genç kadın da Aysel Tanju’dur. Baskın sahnesinin çekimi için hazırlık yaparken biz terasa çıkıyoruz. Konuşmamız Filiz Akın’a geliyor. Soruyorum. Aysel Tanju bu konuda şunları söylüyor; Filiz Akın’ la karşı karşıya gelip, konuşmuş değiliz. Sokakta görsem onu tanımam bile. Ama o içten pazarlıklıymış. Altı senelik sevgilim Türker’i ( İnanoğlu ) elimden alıp, evlenince iş değişti. Buna rağmen gene de Filiz’e en ufak bir kin duymadım. İçimden ‘’ Aferin ‘’ becerikli kız doğrusu dedim. Mutlu olmalarını diledim. Filiz’in Türker’le evlendikten sonra ‘Benim olduğum filmlerde Aysel’i oynatmıyacaksın demesi beni şaşırttı. Şoke olmuştum. Filiz’den böyle basit bir davranış beklemezdim.Çünkü onun kültürlü,genç yaşına rağmen olgun bir kız olduğu söylenirdi. Demek ki yanılmışlar bir müddet ses çıkartmadım. İçime attım sadece bekliyordum. Elbette bir gün aynı filmde oynama durumumuz olacaktı. İşte nihayet o gün gelip çattı. ‘’ Farikanın Gülü ‘’ filminde beraber oynayacaktık. Filiz’in söz konusu şirketle daha önce yapmış olduğu mukavalesi de vardı. Tabii filmin prodüktörüne ‘ Ya ben, ya da Filiz oyniyacak. Tercih hakkı senin’ dedim. Patron iyi bir insandı. Durumu anlayıp, direnmemi karşılıksız bırakmadı. Hemen Filiz’in mukavalesini bozdu. Yerine de Muhterem Nur’u aldı. ‘’ Fabrikanın Gülü’nde Muhteremle oynuyoruz. Bu hareketi yapmaya mecburdum. Çünkü ekmeğimle oynamasına hiçbir zaman tahammül edemem. Bereket bizim de kuvvetli olduğumuz yerler var. Hemen ezilmiyoruz. Tamam mı? İşte hepsi bu kadar. Aysel Tanju sustu, hava biraz serinler gibi olunca; Üşüdüm, içeri girelim dedi…Kalkıp salondan geçtik Baskın Sahnesi için ışık provası yapıyordu… Kaynak : Ses Mecmuası : 20 haziran 1964

Cevap Yaz

fdts

9 Ekim 2009 17:22

genelde vamp kadınları canlandırmıştır

Cevap Yaz

capone

25 Kasım 2007 12:22

60 lı yıllarda ortaya çıkan türk sinemasının en büyük sex sembollerindendir.genelde vamp kadınları canlandırmıştır

Cevap Yaz

segal844

11 Mayıs 2007 07:43

Seksi bir kadını oynayan,"vamp kadın" kategorisinde yeşilçam da 60 lı yıllarda çok iyi tanınan ,şöhret olan ve mesleğinin o dö nemde zirvesinde kadın oyunc.larındandır.Filmlerinde onu erotik sahnelerde izlerken heyecanlanmayan erkek yoktu sa nırım.Aysel Tanju vamp kadını o kadar iyi oynamasına rağmen türk sinemasında gelecek yıllar için kalıcı olamamış sadece par ladığı o sükse yıllarda ki çoğu genç adamın yüreğini hoplatmak la,sinema da izlenirken büyük bir heyecan,kıpırtı ve göz zevky le doyumsuz izlemeleriyle kalmıştır.son yılları onun da sönen, unutulup giden,değeri bilinmeyen ve de kaybedilen bir sinema oyuncsu olarak kalıyor maalesef.

Cevap Yaz

nedim yıldız

13 Mart 2007 14:23

türk sinemasına 60 lı yıllarda sahnelerde dansözlük yaparken keşfedilip giren unutulmaz vamp kadın oyuncusu...

Cevap Yaz

ergün

27 Ocak 2007 20:09

Küçük yaşlarda büyüklerimizin evlerde konuştuğu isimlerden birisiydi. Adını çok duymuştum. Fakat daha sonra filmlerini izledim. Yeşilçamın vamp kadın rolunu iyi oynayanlardan biriydi. Kimbilir kaç bin kişinin yüreğini hoplatmıştır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica