Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Evlat

Evlat

8,65

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1972 1 Saat 24 Dk Dram Dram

Yönetmen: Mehmet Dinler Mehmet Dinler

Ülke: türkiye

Oyuncular: Fatma Girik, Ekrem Bora, Murat Soydan, Kahraman Kıral, Nubar Terziyan, Mahmure Handan, Leman Akçatepe, Yusuf Sezer, Muammer Gözalan, Sıdıka Duruer Devamını Gör...

Konusu : Filmde, aşk ile minnet duyguları arasında tercih yapmak zorunda kalan bir kadının hayatı anlatılır. Şeref, yıllardır evlat hasreti çekmektedir. Fakat karısını ve çocuğunu doğum esnasında kaybeder. Aynı gün bir kaza geçirir. Bir daha baba olamayacaktır. Çektiği mahrumiyeti çevresindeki insanlara yardım ederek gidermeye çalışır. Yusuf’la Ayşe’nin nişanlanmalarına da o ön ayak olur. Yusuf, ekibiyle birlikte bir araştırma için dağdaki madene doğru yola çıkar. Düğün, dönüşte yapılacaktır. Yusuf’un dağdan dönmesini bekleyen Ayşe, büyük bir acıyla sarsılır. Nişanlısı ve ekibi çığ altında kalmıştır. Kader, beklenmedik bir yol çizmiştir onlara.burcusara

2 Nisan 2019 00:03

Ben Ekrem Borayı çok severim ve her izlediğim filminde yüzü gülmüyor bir türlü :( Ağlattı beni yine bu filmde. O zamanki hayat şartlarına uymuyordu herhalde babası olmadığı halde Orhanın hayatında kalması? Ben bunu ümit etmiştim filmden. Yusuf ve Ayşe kavuşurlar ama Şeref de ikinci bir baba olur, arada sırada gelip görür çocuğu diye. Ayşeyle bir bağı olmadan tabiki. Ama ölmesi gerekiyormuş. "Ben bu dünyaya fazlaydım zaten" dedi sonunda, halbuki bence öyle değildi. :( Ahh Ekrem Bora ahh, hep hüzünlendirir beni :(

Cevap Yaz

performer

13 Şubat 2019 22:32

filmin finalinde dağlarda çekilen sahnelerde komik mantık hataları ile dolu sahneler olsa da o sahnelerinin epey zor şartlarda emek verilerek çekildiği çok belli oluyor... dönemin acımasız sansürü yüzünden klişe sahneler ve konular çekmek zorunda kalan yapımcı ve yönetmenlere de hak vermek lazım.

Cevap Yaz

Kaptan34

26 Mart 2017 10:46

Ekrem Bora Fatma Girik uyumu çok başarılı

Cevap Yaz

sinemaadamı

30 Kasım 2015 20:38

ekrem boranın perfonmansı süper. fatma girik dehşet oynamış zaten her zaman olduğu gibi. bu filme murat soydan değilde tugay toksöz giderdi ama filmde şarkı sahnelerinede murat soydan ve ediz hundan başkası da ne yazık ki gidemezdi. filmdeki şarkılar gerçekten çok hoştu. filmde çok güzel tavsiye ederim.

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

12 Ağustos 2014 13:55

Delikadir39'a katılıyorum film dahi olsa bile bu sahnelerin söylemlerin olmaması gerekir. Bu söylem bile güzel filmi itici kılabilir. Kahraman kıral mükemmeldi.

Cevap Yaz

benimsinema

24 Mayıs 2014 23:51

üc usta oyuncunun bi araya geldigi güzel filmlerden biri.. özellikle final sahnesi cok etkileyeci... cocuk oyuncu kahrmanda filme renk katmis...

Cevap Yaz

sevda1979

1 Aralık 2013 04:02

çok güzel çok etkileyici bir daramatik film üvey babayla öz baba arasında kalan bir çocuğun duygusal sahnesi ekrem boranaın oyunculuğu mükemmel fatma girik yinre çok güzel özllikle oyunculuğu ve filmin son sahnesisinde başarılığını kanıtlamış bir hanımefendi..

Cevap Yaz

performer

1 Aralık 2013 00:06

filmi sonuna kadar zor izledim.

Cevap Yaz

MGUNAY

22 Mayıs 2012 09:16

Daha da tehlikelisi çocuk oyuncuların dediği Allah B. yani İslamı hiristiyan diniyle hep karıştırmış  durmuş bu senaryo yazarları malesef devlet televizyonu trt 1 bile bunu o yılların filminden  (sezercik filmini kasdediyorum) sansürlemiyor ve youtubeye geçen baktım şimdiki dizilerdeki çocuklar bile aynı  Allah B. diyerek dua ediyor ya gerçekten de çok cahillik var yada bunlar kasıtlı yapılıyor yazık.

Cevap Yaz

delikadir39

19 Mayıs 2012 23:37

Filmde Yusuf Sezer şöyle bağırıyor : (Haşa) Burada Allah benim.

Ne yazık ki buna benzer sahneler Sevenler Ölmez, Kahır, Zaloğlu Rüstem , Şark Bülbülü , Yarınsız Adam filmlerinde de var.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica