Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fatma Girik

Fatma Girik

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 12 Aralık 1942

Eğitim : Cağaloğlu Kız Lisesi Orta 2 sınıf terk

Hakkında : İstanbul'da doğdu.1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi.Fatma Girik'in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film, Memduh Ün'ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde'ydi. Memduh Ün’le tanışıklığı Girik’in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu.180'den fazla filmde rol aldı.

İlgili FilmlerKartalTibetTutkunu

12 Aralık 2020 03:03

Türk sineması'nda imparatoriçe Fatma GİRİK'i, 78.ci yaş Doğum Günün de sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Sanatçımız'a Ege'nin Bodrum havası şifa huzurlar versin

Cevap Yaz

Göztepe

5 Haziran 2020 16:17

Dört yapraklı yoncada en sevdiğim oyunculuk gücünü en yüksek bulduğum aktristtir büyük bir sanatçı. Heleki o gözleri bakışları güzelliği insanı derinden etkiler Allah uzun ömürler versin kraliçemize yeri asla hiçbir zaman dolmaz.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

12 Aralık 2019 13:37

Türk sineması'nda imparatorice 'Fatma GİRİK'i 77.ci yaş Doğum Günün de sağlıklı mutlu bir yaşamda diliyorum. Sanatçı'mızı sinema ile dopdolu Ege havası huzur versin

Cevap Yaz

burcusara

10 Ağustos 2019 04:45

Benim için türk sinemasının en iyi kadın oyuncusudur. Çok çile çektiği filmlerini pek izlemem içimi karartır diye ama oyunculuğu her zaman fevkalade.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

10 Temmuz 2019 20:34

Erkek fatma rollerinde iyi oynasa da filmlerini yadırgıyorum. Aşırı çaba harcıyor sanki. Bazen korkuyorum tepkilerinden.

Cevap Yaz

Arsivci86

4 Mayıs 2019 17:14

Bir önceki yoruma tamamen katılıyorum... Özellikle 60lı yıllarda oynadığı komedi ağırlıklı filmlerini defalarca izlemek en sevdiğim şeylerden... Orhan Günşiray'la da çok yakıştırıyorum...

Cevap Yaz

KlaraMiliç

18 Aralık 2018 15:17

Türk sinemasının kadın oyuncuları içerisinde en sevdiğim ve seyretmekten en çok keyif aldığım kraliçemiz. Kendisini, başrolü paylaştığı tüm jönlerle yakıştırdığım tek aktristtir aynı zamanda. Ayhan Işık'dan tutun, Sadri Alışık'a, Yılmaz Güney'den Cüneyt Arkın'a, Tugay Toksöz'e ve hatta Kemal Sunal'a kadar hepsiyle yakıştırmışımdır onu filmlerinde. Aktörlerimiz birbiriyle tarz olarak çok farklı olsalar bile, Fatma Girik'in hepsiyle uyum sağlamak gibi bir özelliği var bence. Hepimizin kalbinde en sevgili bir kadın oyuncu vardır mutlaka, benimki de sanatının yanında, kişiliği ve duruşuna da hayran olduğum sevgili Fatma Girik'dir.

Cevap Yaz

gokhan.ozdemir

8 Aralık 2018 09:34

çok sevdiğim ve saydığım başarılı bir oyuncu ve hayatında başarılarının devamını diliyorum. Saygılarımla,

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

12 Aralık 2017 22:35

Türk sineması'nın 'İmparatoricesi Fatma GİRİK'in 75. ci yaş doğum gününü kutlar, sanatçımızı sağlıklı yaşam ile tekrar sinema dolu günler geçirmesini temenni ederim.

Cevap Yaz

Tuba.Artan

12 Ekim 2017 10:20

60 lı yıllarda ki filmlerinde ara ara izlediğim aşırı frapanlığını ve seksapelliğini es geçersem oyunculukta ilk sıraya koyduğum aktris. Role hakimiyeti diğer bayan oyunculardan bir tık daha ileridir. Yeşilçamın bana göre en başarılı leydisidir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica