Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hayri Küçükdeniz (Mustafa Hayri Küçükdeniz)

Hayri Küçükdeniz

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1947

Eğitim : İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi

Hakkında : 1947 İstanbul Samatya doğumludur. Annesi, Sabriye Hanım (merhume), kırım tatarlarından, Babası, Hasan Bey (merhum), Karadenizlidir. Davut Paşa Camii müezzinlerindendir. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunudur. Askerliğini Çorluda Yedek Subay olarak tamamlamıştır. Askerlik dönüşü, Maliye Bakanlığı Takdir Komisyonunda kısa bir çalışmanın ardından,TRT' de spikerlik çalışmalarına başlamıştır. Uzun bir süren çalışma döneminden sonra 1988 yılında bu kurumdan istifaen ayrılmıştır. Küçükdeniz, Ses'le ilgili çeşitli (dublaj, reklam, belgesel, şiir vs) gibi sayısız çalışmada yer almış ve halen bu konulardaki seslendirme çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Filmlermeriç ayas

6 Kasım 2020 22:12

Tgrt' nin bünyesindeki filmlerde seslendirme yapan Hayri bimin sesini çok seviyorum hangi birini yazim bilmiyorum Kurdoğlu, Erzurumlu İbrahim Hakkı, Aziz mahmut Hüdayi,Hayat bin Kays, Veysel karani, Ahmedi bedevi ve onlarca tgrt yapımı dini filmde seslendirme yaptı iyiki yaptı onun sesini sıkılmadan dinliyorum

Cevap Yaz

SarpBayhan

30 Haziran 2018 14:28

Gerçekten çok naif ve insana huzur veren bir sestir Hayri ağabeyimizin sesi. Özellikle doksanlı yıllarda TGRT'de yayınlanan Buram Buram Anadolu belgeselinin bu kadar izlenebilir olmasında onun sesi çok etkilidir. Belgeseli daha bir izlenir haline getirir. Kendisinin sesini genellikle dini filmlerde ve dini yapımlarda sesini sıkça duymaktayız. Kendisine sıhhatli günler dilerim.

Cevap Yaz

sinematurk_ziyaretci

7 Haziran 2018 18:00

Daha çok dini yapımlarda, dini işlerde seslendirmenlik yapmıştır ve yerli yabancı birçok türden filme de sesiyle hayat vermiştir. Rabbim nazar vermesin çok kıymetli, kadife ve güzel bir sesi vardır, Maaşallah. Karakter olarak da beyefendi, mütevazi bir kişiliğe sahiptir Maaşallah. Babamın yanında 1996 yada 1997 yazında tanışmıştım. Babamın çok yakın dostlarındandır. Ben kendisini övdükçe kendisini mahçup ettiğimi söylüyordu mütebessim ve mütevazi bir şekilde. Arnold Schwarzzeneger'in Gerçeğe Çağrı (Total Recall) filminde Arnold Schwarzzeneger'i seslendirmiştir. Kanal D'de izlemiştim bu filmi seneler önce. Kendisi sanırım 16 yada 18 Kasımda falan doğdu.

Cevap Yaz

Doksanlı

18 Mayıs 2017 01:48

Başta TGRT olmak üzere birçok dini yapımın yayınlarında sesi mutlaka vardır. Başta TGRT dedim çünki hem radyoda hem TV yayınlarında onun sesi mevcut. Ne kadar yaşlansa da aranan bir ses.

Cevap Yaz

AlınYazısı

1 Mart 2016 23:13

Muhteşem bir ses. Harika bir kabiliyet Dini film ve din temalı yapımlarda onun sesini mutlaka duymuşsunuzdur. Tgrt deki yapımlarda özellikle akıllarda yer edinmiş bir ses.Allah uzun ömürler versin.

Cevap Yaz

muslumfurkanaydogdu

2 Temmuz 2015 09:38

Onun sesini bir dönem video filmlerinde hem yabancı hem yerli aktörlerde duyduk ama daha sonraları dublajı bıraktı ve dini programların naif sesi oldu

Cevap Yaz

alkorsuha

28 Mart 2015 19:46

Âgâh Hün'den sonra dînî filimlerdeki en güzel sestir.

Cevap Yaz

seba

18 Nisan 2014 15:48

Oyunculardan şimdiye kadar seslendirdiklerinden yakışmayan yok gibidir. Sesi birçok oyuncuya yakışıyor. Çok güzel, insanı dinlendiren, billur bir sesi var. Kendisine Allah (c.c.) hayırlı, sağlıklı, huzurlu bir hayat, annesine ve babasına da rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun inşallah. Başarılar Hayri Abi.

Cevap Yaz

kentet

10 Ocak 2014 10:52

ben gözden kaçırmadıysam. burda samurayın intikamı eksik. hayri beyin sesinin ben ve bir çok kişinin bu diziyle duydugunu düşünüyorum . baş roldeki samurayı hayri bey seslendirmişti 1986.

Cevap Yaz

mimarsinan

26 Ağustos 2013 23:18

Hayri Küçükdeniz bu hazin, bu uhreviyat yüklü sesiyle bencileyin garip için çok ötelerde, zirvelerde bir yerdedir.Yunus Emre şiirlerini onun sesinden dinleyen insan nasıl da dünyevi sorunlarından sıyrılacak, sıkıntılarını aşmasını bilecektir. Yunus'un Yüz bin Peygamber, Dolap Niçin İnilersin, Gel Gör Beni Aşk Neyledi deyişlerini ondan dinleyen her kesimden insan, çünkü dünya Yunus'a hayran, ihtilafsız mest olacaklardır. Kendilerine sağlık ve huzur dolu ömür dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica