Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kapıları Açmak

Kapıları Açmak

7,76

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Dram Dram

Yönetmen: Osman Sınav Osman Sınav

Ülke: türkiye

Oyuncular: Metin Günay, Bilge Parlak, Ömer Korkmaz, İnci Boztepe, Uğur Kıvılcım, Orsel Sonat, Ertaç Ünsal, Orhan Hızlı, Macit Flordun, İlknur Bozkurt Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Erkek OyuncuEn İyi 3. Film

Konusu : Zehra'ya iki genç aşık olur; o, bunlardan Kemal'le evlenir ama sonra pişman olur. Derken Kemal Almanya'ya gider ve artık ondan hiç haber gelmez. Zehra önce kötü yola sürüklenir, sonra kaçıp baba evine sığınır, ama onu hala seven Cihan ortaya çıkar.ahmetdemir

10 Kasım 2013 13:50

Osman Sınav'ın Mustafa Kutlu ile birlikte gerçekleştirdiği üç filmden ilki ve en iyilerinden biri. Telekızlıktan vazgeçtikten sonra köyüne dönmeye karar veren, ama orada sadece köy imamının hoşgörüsüyle karşılaşan genç bir kadının dramını anlatıyor.

Cevap Yaz

zeytinc

3 Nisan 2013 21:58

küçük bir kasabada filizlenen masum aşk, kızın, kasabanın hovardası İpsiz Kemal tarafından kaçırılıp İstanbul’a götürülmesiyle darbe yer. İpsiz Kemal, kirli işlerin adamıdır; bir müddet sonra Zehra’yı koskoca şehirde tek başına bırakıp kaçar. Ama Zehra da yaman kızdır; ‘örs ile çekicin arasında dövüle dövüle çelik gibi olmuştur’. Pavyonlara düşse de ayakta kalmayı başarır. Tövbekâr olup kasabaya geri döner. Cihan’ın babası Mahir Hoca’nın sahip çıktığı Zehra, ‘kirli’ geçmişine rağmen küçücük kasabada insanların takdirini kazanmayı başarır. Hikâyenin özü bu; ancak mutlu sonla bitiyor sanmayın. Şairin dediği gibi, “Bir nîm neş’e say şu cihanın baharını / Bir sâgar keşîdeye tut lâlezârını.” (Bir yarım neşe say şu cihanın baharını / Bir boşalmış kadehe say lâle bahçesini)

Cevap Yaz

zeytinc

8 Mart 2013 21:35

Çanakkale'nin Babakale Köyü'nde geçen hikayede, Mahir Hoca'nın marangoz oğlu Cihan'la, eski bir gazelhan olan Hafız Seyit'in torunu Zehra arasındaki aşk var. İlk bölümde, dedesi Hafız Seyit'in aynı zamanda öğrencisi olan Zehra, ondan devraldığı gazel kültürünü köydeki mevlitlerde ve kına gecelerinde icra eden güzel bir kızdır. Ağabeyi Ahmet ise seneler önce kaybettikleri babalarından kalan köy kahvesini işletmektedir. Zehra komşu kasabadaki bir turistik otelde oda temizlikçisi olarak çalışmaktadır. Komşuları ve köylerinin imamı Mahir Hoca'nın oğlu Cihan sonunda muradına ererek çocukluk aşkı Zehra'yla sözlenir.

Cevap Yaz

kökten

21 Ekim 2008 15:13

kötü yola düşen bir genç kadının yeniden yaşama bağlanmasını anlatıyor..

Cevap Yaz

tatarozge

18 Mayıs 2005 14:27

diziye başlarken ebru sanatı ile anlatılan hikayelere bayıldım

Cevap Yaz

musab eker

23 Nisan 2005 12:31

Cevap Yaz
Yandex.Metrica