Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dokuz Dağın Efesi (Çakırcalı Mehmet Efe)Göztepe

22 Aralık 2013 23:25

Filmin senaryosu konusu ne kadar sağlamsa çekimide bir o kadar kötüydü. Rahmetli Tanju Korel'e Çakırcalı rolü yakışmış fakat video dönemi filmlerinden olduğu için çekim kalitesi pek iyi değil. Tamamen İzmir'in Ödemiş ilçesinde dağlarında geçen bir olay olduğu için muhtemelen çekimleride oralarda yapılmıştır. Çakırcalı Mehmet Efe efsanesi adaleti simgeleyen kişi ve olaylardan biridir bir halk kahramanıdır. Fİlmdede görüldüğü gibi köylere yardım etmekte haksızın karşısında haklının yanında zinaya ve zulüme karşı bir kişilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Filmin ismi siteye yanlış eklenmiş Dokuz Dağın Efesi olarak düzeltilmelidir jenerikte öyle geçiyor sinematürk yönetimine duyrulur !

Cevap Yaz

FOSTERKANE

20 Temmuz 2011 20:32

metin erksan in dokuz dagin efesi (1957) filmini erksanin yardimci fikret ucak yillar sonra yeniden cekmis ve kendine görede iyi bir film cikarmis. genelde karisik senaryolarla filmler ceken ucak  bu sefer erksanin kaleminden cikan  tutarli bir film cekmis.

ilk filmde erol tas in oynadigi karakteri hayati hamzaoglu canlandirmis, hamzaoglu ilk filmdede bir eskiya canlandirmisti ama rolü büyük degildi.

filmde özlem onursal ve esref kolcak oynamamistir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica