Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Al-RisalahMGUNAY

24 Nisan 2017 09:53

Çağrı ve Er Risale filmleri farklı oyuncular tarafından aynı yerde aynı zamanda çekildi. Çağrı filminde genelde hristiyan oyunculardan faydalanırken El Risale filminde müslüman oyuncular başrolde oynatıldı. İki filmi çok izleyenler bilirler ki bazı oyuncular yer değiştirmiş. İran Kralıyla, Ebu Cehil iki film arasında yer değiştirilerek oynandı. Vahşi ve Huzeyfe'yi oynayan oyuncular müslüman olmasıyla iki filmde de aynı oyuncular oynamış. Dikkatimi çeken Çağrı'nın sadece hristiyan devletlerde gösterilmesi gerekirken bizim ülkede bu film gösterilip bu Er Risale'nin 2000'li yıllara kadar gösterilmemesi sebebi nedir acaba? Bunu çağrıyı seslendirenler yeşilçamın ünlü seslendirmenleri olurken er risaleyi günümüz seslendirmenlerinin seslendirmesinden anlıyoruz.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

14 Temmuz 2015 18:40

Türkiye'de İslamiyetin Doğuşu olarak yayınlamıştı.Çağrı filmi kadar güzel bir film.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

29 Haziran 2015 19:42

Çağrı filmi kadar olmasada gerçektende güzel bir dini film kısaca izlenmeyi hak eden türünün başarılı örneklerinden izlemeye değer çok iyi bir film.

Cevap Yaz

MGUNAY

29 Haziran 2015 13:22

Rahmetli yönetmen Mustafa Akkad, Çağrı filmini yönetirken düşünmüş bu filmde müslüman olmayan oyuncuları oynatıyorum. Belki bazı islam ülkeleri bu filmi memleketlerine sokmazlar diye. Alternatif olarak sadece müslüman oyuncuları oynatarak Çağrı ile b eraber bu filmi de yönetmiştir. Çağrıdaki Hz. Hamza rolünü oynayan aktör rolünü bitirince müslüman aktör aynı senaryoda bu filmde Hz. Hamza'yı oynamıştır. Dünyada ilk ve son kez böyle film çekilmiştir. Aynı senaryoda aynı anda farklı oyuncuları aynı yerde oynatmak. Film şu an youtubeye yüklendi iyi seyirler dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica