Bülent Kayabaş

Gerçek Adı Osman Bülent Kayabaş
Doğum Tarihi 18 Haziran 1945
Ölüm Tarihi 19 Nisan 2017
Doğum Yeri Eskişehir
Ölüm Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Eskişehir Belediye Tiyatrosu
Ajans Mandalina Casting

Biyografisi

1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel oldu. 1961 - 2000 yılları arasında birçok özel tiyatrolarda sayısız oyunları , bunlara bağlı ödüllere sahip. 1981 yılında "Avni Dilligil" En İ yi Oyuncu ödülüne layık görüldü.
Usta oyuncu Bülent Kayabaş, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kayabaş, 2010 yılında yakalandığı kalın bağırsak kanseri nedeniyle 18 gündür Gayrettepe'de bulunan özel bir hastanede tedavi görüyordu. 72 yaşındaki Kayabaş bu sabah 06.05'de gelişen multi organ yetmezliği sonucu vefat etti. Kayabaş'ın cenazesini almak için hastaneye eşi Selma Kepekli Kayabaş, oğlu Ümit Kayabaş ve eski eşi oyuncu Nur Sürer geldi. Ailesi ve yakınları Kayabaş'ın cenazesini hastaneden alarak ayrıldı. Kayabaş Cuma günü Teşvikiye Cami'inde kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı'na defnedilecek .

Senaryo (3)

Oyuncu (192)

Son Yorumlar (49)

KralAkrep07 avatar KralAkrep07 19 Nisan 2020 20:23:05

Aramızdan ayrılalı bugün 3 Yıl oldu ...Ölüm yıldönümünde özlemle Rahmetle anıyorum... sevilen Sempatik bir oyuncuydu , Şaşkın damatta para Avcısı alçak enişte Rolüyle Kızdırmış , Devlet kuşunda Sülo rolüyle cana yakını oynamıştı , Her role yakışıyord u emekçiydi Aynı zamanda Seslendirme sanatçısı winnie-the-Pooh çizgi Filminde Winnie ve Tigger 2 farklı karakteri 2sini Birden aynı anda Seslendirmesi onun Ne büyük bir usta olduğunu gösterir .. Sesi fırıldak ailesinde sabriye de Çok Yakışıyordu vefat ettiği 3 yıl önce bugünü çok iyi hatırlıyorum içime bir şey oturmuştu üzülmüştüm bugün Ölümünün 3.Yıldönümü selam olsun , rahmet olsun ustaya

Kleberson avatar Kleberson 13 Temmuz 2017 23:11:46

9

beni güldüre bilen nadir oyunculardandı fasülye filmi hep aklima gelir cok güldürmüstü beni o filmde ben severdim bülent kayabasi filmlerde dizilerde oyunculuyla beni cok güldürmüstür basarili bir komedyendi ciddi oynadigi rollerde olsada komedide da ha basarili bir oyuncuydu allah rahmet eylesin mekani cennet olsun onu komedi filmleriyle hatirliyacaz

mmansuryıldırım avatar mmansuryıldırım 18 Mayıs 2017 15:54:14

7

Bülent kayabaş yetenekli iyi bir oyuncuydu ses tonu da çok güzeldi şaşkın damat,bereketli topraklar üzerinde ve fasulye filmlerinde kötü adamı başarı ile oynamıştı atv de 2000-2003 arasında yayınlanmış pofuduk ayı çizgi dizisinde kaplan tiger seslen dirmesi de harikaydı allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Yandex.Metrica