Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Abuk Sabuk 1 Film (Abuk Sabuk Bir Film)

Abuk Sabuk 1 Film

8,25

(39 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Fantastik Dram Komedi Fantastik, Dram, Komedi

Yönetmen: Şerif Gören Şerif Gören

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gamze Gözalan, Perin Aytaç, Sami Hazinses, Selahattin Fırat, Şıva Gerede, Bülent Kayabaş, Dilek Pakalın, Kutay Köktürk, Perin Karaali, Tayfun Çorağan Devamını Gör...

Konusu : Ademoğlu (Kemal Sunal), yoksul bir köylü olduğu için çevresi tarafından sürekli hor görülüp aşağılanır. Bir süre sonra yoksul köylü, geçmişteki bir iyiliğin karşılığı olarak bir mirasla mükafatlandırılır. Birden milyarder olunca, onu hor gören çevresi bu kez de onu el üstünde tutarSarpBayhan

11 Ekim 2018 15:01

Kemal Sunal'ın güldürmeyen birkaç filminden biri. Ancak jenerik müziği çok güzel sanırım Erkin Koray'ın bir şarkısı kullanılmış ve jeneriğe çok yakışmış bu müzik. Bunun dışında film güldürmekten çok düşündürmeye odaklı bir bakış açısıyla çekilmiş. O dönemin yozlaşmış kültürüne göndermeler yapılmış ve bu gülmeyen bir adamı güldürmeye çalışan topluluk üzerinden esprili bir dille anlatılmaya çalışılmış. Film biraz soğuk geçiyor yani Kemal Sunal'ın seksenli yıllardaki komedi filmlerinin tam tersi.

Cevap Yaz

turanbey

29 Mayıs 2018 19:03

çok güzel bir film gerçekleri anlatıyor

Cevap Yaz

fahri.07

29 Mayıs 2018 11:52

Filmi(ilk defa)yeni izleyebildim.çok sıradışı bi film olmuş.Gülen adam filminin tam tersi bi filmdi.aslında filmin ismi''gülmeyen adam''olabilirdi:)Kemal Sunal usta bu gülmeyen adam karakterinide çok güzel canlandırmış.Gülmesine ve güldürmesine alışık olduğumuz Kemal Sunal,o yas tutar gibi duruşu ve yüzüyle insanı hüzünlendirmeye yetiyo.Filmin finali ise aynı filmin ismi gibi bitiyo.bu arada büyük para ödülü bence 'film çeviren' o çocuğa verilmeliydi.filmin bazı yerleri abartılmış ve saçma olsada yinede güzel filmdi.10/6

Cevap Yaz

sinemaseverim

29 Haziran 2017 19:54

Konu: Hayatı boyunca hiç gülmemiş olan bir adam`ı güldürebilmek için insanlar yarışa girerler. Bu yarışın karşılığında yüklü bir ödül alacaklardır. Çevresine doluşan insanlar, akıla hayale gelmeyecek şeyler yaparak adamı güldürmeye çalışmaktadırlar. Ancak nafile, adam tebessüm bile etmemektedir. Sonunda o bu yapaylıklardan kaçar gider. Sokakta yürürken bir çocuğa rastlar. Çocuk, elinde bir film şeridini çevire çevire yürümektedir. Çocuğa ne yaptığını sorar. Çocuk, film çeviriyorum abi diye cevap verir. Ve kaçınılmaz son.

Cevap Yaz

Vitalico

17 Ekim 2016 06:47

Filme karşı çok önyargılıydım ama çok da kötü değil, hatta baya güzel bir film, kesilmiş 62 dakikalık halini değil 94 dakikalık tam halini izlemenizi tavsiye ederim.

Cevap Yaz

performer

10 Temmuz 2016 21:17

80'ler türkiyesindeki sosyal ve kültürel yozlaşmayı 1990 yılında esprili bir şekilde anlatan güzel bir film...

Cevap Yaz

mansur34

17 Nisan 2016 02:19

Filmi oğluna izleten şerif gören oğlunun bu ne biçim abuk sabuk bir film demesiyle filmin adını burdan bulmuş ama buna rağmen filmin ciddi önemli göndermeleri olması bu önemli konulara nasıl abuk sabuk bakıldığını düşünürsek filme bu isim güzelde olmuş izlenmesi gerek çok iyi bir kemal sunal filmi.

Cevap Yaz

sholay

16 Ağustos 2015 12:41

Adi gibi abuk sabuk bir film. Eminim rahmetli bu filmde istemiyerek oynamistir.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

14 Şubat 2015 15:05

Bu filim farklı senaryosu ders veren hikayesi göndermeleriyle ve finaliyle izlenebilecek bir kemal sunal filmi ama kemal sunal ın sadece güldürüye dayalı filimlerini sevenler hayal kırıklığına uğrayabilir filmde ademoğlu ali fakirdir köylü sevmez zengin olur el üstünde tutulur ama ikiyüzlülük zengin olduğundada bitmez çarşaflı kızı mini etekli bir kız olur namusu için yaşayan ademoğlu ali artık namusuda önemsemez sonra kendisinden bile iğrenir bütün parasını bavula koyup bir binadan atar bu kadar pisliğin içinde ademoğlu ali yi hiç kimsenin ummadığı masum bir çocuğun sözü güldürür.

Cevap Yaz

vatansever10

1 Ağustos 2014 19:18

adı gibi gerçekten abuk sabuk bır fılm...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica