Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Son UrfalıAlınYazısı

21 Nisan 2016 09:07

Talat bulut rol için yabancı olsada başarılı oynamış. Bir Türkücülük sevdası için yanıp tutuşur Şeho. Tek dileğidir bu. Aklına koymuştur Türkücü olacaktır. Aklına giren onu bu sevdasıyla daha çok yandıran birde hemşerisi Seyfo vardır. Filmde acı bir o kadarda trajedi sahnesi vardır. Lokanta sahibini gazinocu sanıp, aynı hoyratı tekrar edip göze girmek için yapılanlar tam bir komediydi. Bu emeline varan Şeho, Lokantacı olduğunu sandığı adamın mekanında siparişleri uzun hava eşliğinde söylemesi ayrı bir komedi. Düşük bütçe ve az oyuncu sayısıyla filmde verilen mesaj iyi. Filmin finali artık elde olanında yok olup gitmesi demektir. Bütün herşey kaybedilir. Umutlar bile. Güzel bir film izlenilebilir.

Cevap Yaz

AlınYazısı

18 Mayıs 2016 10:57

Aslında tamda İlyas salman'ın oynaması gereken bir film.

B a r b a r o S

12 Mart 2016 16:29

- sesi çok güzel, müşteriyi rahatsız etmez bir kere denemekte fayda var. - ustaaa; pilav çek nohutlu bir de yoğurt. - bu sesle birde kuru bağırsana... - bir de kadayıf ama tatlı bağır. - ustaaa; bir kuruuu, bir kadayıııf gaymaklı olsuuun. GÜZEL FİLMDİ İZLEYİN MUTLAKA. ÖZELLİKLE DE ŞARKICI OLMA ÜMİDİYLE GİTTİĞİ ADRESTE KARŞILAŞTIĞI MANZARA ÇOK GÜLDÜM LOKANTA SAHNESİ HARİKAYDI.

Cevap Yaz

Kleberson

8 Mart 2013 02:35

cok güzel bir film ama talat bulutun yerine baska bir isim olmaliydi,birde nur sürerde olmamis bu filme bu iki isim haricinde diger oyuncular ve film mükemmel olmus

Cevap Yaz

MGUNAY

8 Kasım 2010 16:52

güzel bir film Talat Bulut ve Bülent Kayabaş güzel oynamışlar.

Cevap Yaz

erdincmert

7 Ocak 2010 16:25

bir öğretmen idealist bir de inşaatçı,   türküçü olmak isteyen .sevdiği kıza kendini bu yolla ispatlamak ister .lakin olmaz her şey okadar kolay değil.kızın karşısına başkasının ayakkabasıyla  çıkar .hatta onları pantoluna sürterek siler . nasıl başkasının aklıyla bıyığını keser isim değiştirir.o saf yüreğini siler .kaybeder.

Cevap Yaz

kuşçu

24 Ekim 2009 17:41

inşaatta çalışan bir amelenin türkücü olma yolundaki hikayesi. ne yazıkki kazıklanıyor ve hüsranla sonuçlanıyor, arkadaşlarının maaşları ve hasta olanın doktor parası yanıyor.

Cevap Yaz

performer

28 Temmuz 2009 21:39

fena film değil. görüntü yönetmeni kamerayı özellikle çerçevelemeler'de iyi kullanmış. bazı sahneler karanlık bazı yerler flu. arkadaşın dediği gibi ekonomik nedenlerden bayat makara veya eski kamera kötü ışık cihazı vs. bunlar filmin ekonomik eksileri. fakat reji açısından'da filmin eksikleri vardı. örneğin müzik kullanımı başarısız. dublaj işlemleri'de aynı şekilde kötü.filmin dublaj yönetmeni atilla yiğit bana kızmaz inşallah :) dublaj yönetmenleri genelde bütün figürasyonu seslendirir. atilla yiğit'de aynı şeyi yapmış bu filmde. bu arada filmin cast ajansı bugün bile cast işi ile uğraşan may model.(rezzan hanım)

Cevap Yaz

molloy

30 Kasım -1 00:00

Filmi videodan izledim. (sinemada gösterilmiş mi bilmiyorum) Öykü inanılmaz güzel, hem çok komik hem de bayağı hüzünlü. Tema olarak yine aynı yıllarda çekilen Turgul'un Muhsin Bey filmiyle aynı sularda dolaşıyor. Muhsin Bey'de sanat müziği ölmektedir ve herkes arabeske yönelmektedir. Son Urfalı'da ise artık urfa'dan gelip albüm yapma yılları bitmiştir. Kahraman (talat bulut) bütün çabalarına rağmen asla bir arabesk albümü çıkaramaz. Filmin senaryosu da oldukça başarılı. Sadece film teknik olarak çuvallamakta. Mesela bazı makaralarda ışık birden bire değişiyor. Bu parasızlıktan bayat makaralarla çalışmaktan kaynaklanıyor sanırım. bu tür teknik yetersizliklere takılmazsanız mutlaka izleyin. Türk sinemasının yüz aklarından.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica