Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Güner Ümit

Güner Ümit

Doğum Yeri : Eskişehir

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1945

Hakkında : Güner Ümit (d. 1945, Eskişehir), TV ekranlarında 1990'lı yıllarda TRT, Star TV ile Atv ekranlarında gösterilen yarışma programı Turnike'yi sunmuş, ayrıca dublaj sanatçısı olarak da yerli ve yabancı filmlerin seslendirmesinde yer almıştır. 1995 yılında canlı yayında Turnike adlı programı sunduğu sıralarda bir yarışmacıya "Yoksa siz Kızılbaş mısınız?" diye bir soru sormuş ve Alevilerden gelen tepkiler nedeniyle ekranlara veda etmek zorunda kalmıştır

İlgili FilmlerRıza_Nur

5 Ağustos 2019 14:59

Kendisinin bence esas bitiş sebebi çarkıfelek, turnike gibi yarışma programlarının mevsiminin geçmesiydi.

Cevap Yaz

SarpBayhan

5 Ağustos 2019 00:57

Güner Ümit başarılı bir sunucuydu. İlk özel televizyon kanalımız olan Star'da Turnike programını başarıyla sunmuştu. O dönemde canlı yayında söylediği bir söz ya da yaptığı bir gaf adına her ne derseniz yüzünden belkide çok daha başarılı olabileceği bir dönemde ekranlardan uzak kaldı. Ben bugünkü yayıncılık düzeni içinde söylediğinin çokta abartılacak bir söz olduğunu düşünmüyorum. Günümüzde canlı yayınlarda daha yüz kızartıcı potlarda kırılıyor ama o dönem böyle bir tepki verilmiş hatta Star televizyonunun binası bir grup tarafından basılmış protesto edilmişti yanlış hatırlamıyorsam. Daha sonra kendisinin bir röportajında emekli maaşıyla geçindiğini okumuştum. Her şerde bir hayır vardır belkide böyle olması gerekiyordu. Kendisine sağlıklı günler dilerim.

Cevap Yaz

vatansever10

1 Eylül 2015 19:30

Turnike programıyla bayağı gündemdeydi.Düşüncelerini pervasızca söylemesi biranda tvlerde sonunu getirdi.Çalıştığı kanalının basıldığını hatırlıyorum.

Cevap Yaz

aulus

7 Ekim 2014 22:08

oyuncu olarak görüldüğü alanda seslendirme yapmış sadece. seslendirme olarak 5 film görülüyor sadece. yanlışlık olur da bu kadar mı olur. oynadığını hatırladığım tek film nikah masasıydı kötü adam rolü yakışmıştı.

Cevap Yaz

sholay

3 Ekim 2014 16:54

Cok iyi bir dublaj sanatcisi. Ayrica yarisma programlari simdikilerden kat kat daha üstündü. Üstelik her gün 3 saat canli yayin Turnike'yi sunmak beceri ister. Nerde Acun nerde Güner Ümit. Tabii biraz isi laubali hale getirdikten sonra bir gafi yüzünden ötelestirilmistir.

Cevap Yaz

silvester

21 Ocak 2012 18:49

Güner Ümit,Turnike yarışmasıyla üst düzey bir başarı kazanmıştır.Bana göre bugünkü Acun dan daha üst düzeydeydi ama talihsizlik yaşadığı o programdan sonra zirvedeyken, müthiş bir gerileme dönemine girmişti.Bana göre yaptığı o gafın tek faydası olmuştu.Alevilik kavramıyla ilgili yalan yalnış bilgilerle donanmış halkın büyük bir bölümü,o dönemlerde Tv lerde sunulan eğitici programlar ve açık oturumlar sonunda Aleviliğin bir kültür,bir yaşam felsefesi olduğunu öğrenmişlerdir.Böylece kazara ,kuyuya atılan bu istemdışı taşın,bir yerde de, çok güzel kapılar açmış gibi de düşünebiliriz.Ben şahsen,Güner Ümit i çok saygın olarak hatırlarım........Silvester.

Cevap Yaz

capone

26 Ekim 2010 20:20

Ben kendisini daha çok bir zamanların fenomen programı turnike yle hatırlıyorum

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

1 Ekim 2010 15:37

İyi Bir seslendirme Sesi 80'Li yıllarda ünsal emreye çok yakışıyordu

Cevap Yaz

MGUNAY

10 Mayıs 2010 15:52

dublajı bencede harikaydı turnike yarışma programını başlarda güzel sunuyordu fakat sonra ciddiyet bozulunca bu oyuncu ve sunucunun karizması bence çizildi kendisine uzun ömür diliyorum.

Cevap Yaz

delikadir39

25 Nisan 2010 10:50

Güzel bir sesi vardı.Bülent Ersoyu erkek haliyle çevirdiği filmlerde seslendirmişti.Bir zamanlar yarışma programıyla ilgi toplamıştı.Kendisine uzun ömürler ve başarılar dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica