Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sedat Ülker

Sedat Ülker

Doğum Yeri : Kocaeli

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1949

İlgili Filmler

Resimlermansurx

30 Ağustos 2016 16:23

Sedat ülker bütün filmlerinde kamerasını hep hareketli kullanmış biriydi son filmi mühürlü köşk filminde de yine hareketli kullanmış kamerayı filmi izlenilir kılan da buydu daha seçici olsa daha iyi bir kariyeri olabilirdi yeni dizi ve filmler de görmek isteriz.

Cevap Yaz

ztmnkop

4 Ağustos 2015 18:32

Sedat Ülkeri çocukluğundan bu yana iyi tanırım.Çok iyi arkadaşımdır.1960lı yıllarda sinemaya aşırı merakımız onu 1966 yılında yeşilçama benide yıllar sonra video dünyasına cameraman olarak gönderdi. Onun filmlerini kameraman olarak zevkle seyrederdim ve hiç kaçırmazdım. Kendisini ve ailesini çok iyi tanırım. Şu anda da filmlerini hep izlerim. Kendisini sex filmlerinin değişmez kameramanı olarak görmek çok anlamsız bir şeydir. Çünkü o zamanlar şartlar onu gerektiriyordu. Kendisi çok çalışkan bir arkadaşımdır. Ben ona takma ismi ile hitab ederdim. Kendisini alt kademeden yönetmenliğe kadar yükseldiği için ayrıca kutlarım. Bunun ne kadar zorlu bir süreç olduğunu çok iyi biliyorum. Kameraman Vasfi Akalın Değirmendere-Kocaeli

Cevap Yaz

Yuxel1907

25 Mayıs 2009 11:40

Seks filmlerinin değişmez kameramanlarından, bundan dolayı pek hazzetmem. Kamerasını Natuk Baytanvari statik değil de hareketli kullanırdı.

Cevap Yaz

ozcanbektas1982

1 Kasım 2008 20:44

İyi bir görüntü yönetmeni...

Cevap Yaz

turgut1975

16 Temmuz 2008 09:09

sedat   ülker   şimdiki   görüntü    yönetmenleri    gibi   üç   günde   görüntü    yönetmeni   olmadi   yıllarca    asitanlik   yaptiktan    sonra    görüntü  yönetmeni   oldu    sedat    elde   çok   iyi   kamera   kullanan     görüntü    yönetmenidir       bugün  yeşilçami      begenmiyen     görüntü   yönetmenlerini      kamera  diye   duvara   asar     sedat    bazi  gibi  yalaka   olsaydi    daha   çok  çok   iyi  yerlerde   olurdu   şimdi   üç  günde    görüntü  yönetmeni    üç   günde   yönetmen   ve   ışık  yönetmeni   oluyorlar   yeni  sinemacilar   yeşilçamin    mirasini    yiyorlar      iyi sinema   emekçileri     yeşilçamdan     yetişir     her    zaman   yeşilçam   emekçisi     işine   ve  insanlara   sayğilidir   ne   yaziki    sedat   ülkerde     yeşilçam    düşmanliğidan    nasibini   alanlardandir     bizi   bu   durumlara    koyan    yapimci   ve   kültür   bakani  utansin    ışık   yönetmeni   turgut   köse

Cevap Yaz

performer

20 Nisan 2007 09:21

erhan canan, dinçer önal, sertaç karan,mükrimin şumlu, abdullah gürek ve salih dikişçi gibi sedat ülker'de seks filmlerinin çekildiği dönem bir dolu filmin görüntüsünü yönetmiştir, bunun dışında birçok başarılı ve ödüllü filmde de çalışan bu sinema emekçilerini saygı ile anıyoruz.

Cevap Yaz

xkm

29 Mart 2007 15:59

uzun yıllar,olacak o kadar dizisinin görüntü yönetmenliğinide yapmıştır, yönetmen naki yurter ile güzel filmlerde çekmiştir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica