Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İmzam Kanla Yazılır

İmzam Kanla Yazılır

7,76

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal

Yönetmen: Mehmet Aslan Mehmet Aslan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hüseyin Zan, Müge Yal, Hakkı Kıvanç, Hayati Hamzaoğlu, İhsan Gedik, Sırrı Elitaş, Nükhet Egeli, Nil Armay, Yılmaz Güney, İsmet Erten Devamını Gör...

Konusu : Ünlü bir kasa hırsızı olan Yılmaz (Yılmaz Güney), cezasını bitirdikten sonra Kayseri'ye sürgüne gönderilir. Artık emniyete gidip sürekli imza atmaktadır. Eski belalı hayatına tövbe etmiştir. Bu arada Kayserispor antrenörünün kızına aşık olur. Kız da ona karşı boş değildir. Ancak kızı babasından istemeye çekinir. Babasının mutlu olduğu bir anı yakalaması gerekmektedir. Bu da Kayserispor'un şampiyonluk maçının olduğu gündür. Eğer bu maçı alıp şampiyon olurlarsa babasından kızı isteyecektir. Ama umulmadık bir şey olur. Eski kasa hırsızının karanlık arkadaşları Kayseri'ye gelir. Kayseri'de büyük bir fabrikanın kasası soyulacaktır. Arkadaşları, tövbeli kasa hırsızını ikna edemezler. Bir ara sevgilisi olduğunu öğrenip, sevdiği kızı (Nükhet Egeli) kaçırırlar. Yılmaz, mecbur kalır ve kasayı soyarlar. Bunun karşılığnda sevdiği kıza kavuşacaktır. Kayeri'de şampiyon olmuştur. Kızın bulunduğu araziyi gösterirler. Yılmaz çılgına döner, sevdiği kıza vahşice tecavüz edilmiştir. Sevdiği kız, Yılmaz'ı suçlar ve intihar eder. Yılmaz, polislerin elinde kaçar, çete reisinin (Hayati Hamzaoğlu) peşine düşer, onu düzlük bir arazide bulur ve öldürür. İntikamını alır ve hapse girer. Demir parmaklıkların arkasından sevgilisinin cenazesine bakarken içindeki acısı daha da büyür.Göztepe

10 Temmuz 2019 23:17

Yılmaz Güney'in,Kayseri'de çektiği şehri ve şehrin takımı Kayseri'yi kadraja aldığı güzel bir siyah beyaz film. Kirli işleri bırakan eski bir kasa hırsızının başına gelen zorbalık ve kötü olayları yansıtmış bir film. Son sahnelere doğru filmin Ürgüp,Peri bacaları civarında tamamlanması oldukça güzeldi. Ayrıca o dönem Kayserispor'uda ön plana çıkaran bir film. Nükhet Egeli'nin masum güzelliğide cabası tüm Kayseri'lilerin seyretmesini tavsiye ettiğim bir film özellikle.

Cevap Yaz

isocum

2 Kasım 2010 00:07

Daha önce bir takım kirli işler yapmış fakat uslanıp artık bu işlerden elini ayağını çekmiş bir gencin bu gencin peşini bırakmayan çete ile arasında geçen macera.

Cevap Yaz

mega84

8 Ekim 2010 12:55

Ünlü bir kasa hırsızı olan Yılmaz (Yılmaz Güney), cezasını bitirdikten sonra Kayseri'ye sürgüne gönderilir. Artık emniyete gidip sürekli imza atmaktadır. Eski belalı hayatına tövbe etmiştir. Bu arada Kayserispor antrenörünün kızına aşık olur. Kız da ona karşı boş değildir. Ancak kızı babasından istemeye çekinir. Babasının mutlu olduğu bir anı yakalaması gerekmektedir. Bu da Kayserispor'un şampiyonluk maçının olduğu gündür. Eğer bu maçı alıp şampiyon olurlarsa babasından kızı isteyecektir.

 

Ama umulmadık bir şey olur. Eski kasa hırsızının karanlık arkadaşları Kayseri'ye gelir. Kayseri'de büyük bir fabrikanın kasası soyulacaktır. Arkadaşları, tövbeli kasa hırsızını ikna edemezler. Bir ara sevgilisi olduğunu öğrenip, sevdiği kızı (Nükhet Egeli) kaçırırlar. Yılmaz, mecbur kalır ve kasayı soyarlar. Bunun karşılığnda sevdiği kıza kavuşacaktır. Kayeri'de şampiyon olmuştur. Kızın bulunduğu araziyi gösterirler. Yılmaz çılgına döner, sevdiği kıza vahşice tecavüz edilmiştir. Sevdiği kız, Yılmaz'ı suçlar ve intihar eder.

 

Yılmaz, polislerin elinde kaçar, çete reisinin (Hayati Hamzaoğlu) peşine düşer, onu düzlük bir arazide bulur ve öldürür. İntikamını alır ve hapse girer. Demir parmaklıkların arkasından sevgilisinin cenazesine bakarken içindeki acısı daha da büyür.

Cevap Yaz

mervan.b

26 Ağustos 2007 14:39

çok iyi bir flim izleyin

Cevap Yaz
Yandex.Metrica