Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kara Diken

Kara Diken

7,55

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 35 Dk Dram Arabesk Aile Duygusal Dram, Arabesk, Aile, Duygusal

Yönetmen: Yavuz Yalınkılıç Yavuz Yalınkılıç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Erol Taş, Tuğrul Meteer, Ünsal Emre, Belkıs Akkale, Aliye Rona, Güler Tomurcuk, Yılmaz Terzioğlu, Hasan Yıldız, Yusuf Akyurt, Yılmaz Kurt Devamını Gör...

Konusu : Bir kadının dramatik öyküsü...Alın yazısı

1 Şubat 2012 21:24

Duygusal, dram...ağırlıklı çok iyi konu edilmiş, çok anlamlı bir yapıt, özellikle Erol taş ve Ünsal emre'nin performansı üst düzeyde, filmde, bir inat uğruna, yuva yıkan, ve canlara mal olan, bir kara sevdayı hikaye ediyor..Filmde, çocukluk, dostluk kardeşlik, iyilik güzellik, helallik, gelecek, toprak aşk sevgi, dert kahır, ne kadar duygu varsa, hepsinden biraz var. Bu filmde  Ağanın zulmü yok, tam tersine merhameti var, Ancak Her filmde mutlaka bir zalim vardır, ve zulme uğrayan masum insanlar, filmin kilit ismi, Ünsal Emre...İnat ve sonu canlara mal olan, insanların yaşama savaşı, ibretlik film,

Cevap Yaz

Gülsevil Demir

12 Aralık 2011 22:10

Öykü Toroslar'da geçiyor. Yaşar Kemal'in romanlarında çizdiği gerçek ağa tiplerinin ya da günümüzdeki pek çok dizide töreye göre yaşayan, töreyi uygutmak için emir, ele silah veren ve daha gerçekçi bir taplo çizen ağaların yanında buradaki Tahir Ağa masal kahramanı gibi kalıyor.

Fakat bir sanatçı olarak Rahmetli Hüseyin Peyda'yı çok sever ve beğenirim. Kendine has bir sigara içişi de vardır.

Filmi annemle birlikte izledik. Annem: "Hiç bu kadar bol ölümlü Türk filmi izlememiştim." dedi. Hak verdim. Ama Belkıs Akkale'nin gençlik görüntüleri ve özellikle türküleri için izlenebilir.

Cevap Yaz

performer

12 Aralık 2011 21:11

soluk ve karanlık görüntüsü ile hiç keyif almadığım bir film. tek tesellisi belkıs akkale hayranlarına güzel türkü ziyafeti.

Cevap Yaz

kuşçu

8 Kasım 2009 00:55

Bu sefer normalde alıştığımızın tersine iyi bir ağa var bu filmde; Hüseyin Peyda canlandırmış. Erol Taş ta iyi rolde bu filmde. Ancak ağanın şımarık oğlu Nazo ve ailesinin başına bela olmaktadır. Filmde ' Ağa paralı, yiğit yaralı olur. ' atasözü sık sık kullanılmaktadır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica