Nejat İşler

Gerçek Adı Necat İşler
Doğum Tarihi 29 Şubat 1972
Doğum Yeri Eyüpsultan, İstanbul
Eğitim Durumu Eyüp Ebussuud Efendi İlkokulu'nu, Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ni, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı'nı bitirdi.

Biyografisi

Nejat İşler 29 Şubat 1972 'de Istanbul Eyüp'te doğdu. Sırasıyle Eyüp Ebussuud Efendi İlkokulu'nu, Cağaloğlu Anadolu Lisesi'ni, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanat ları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı'nı bitirdi. Eğitimine devam ederken dizilerde oynamaya başladı. İstanbul Devlet Tiyatrosunda çalıştı. Aynı zamanda Teşvikiye'de tezgah açmaya devam etti. Arkadaşları ile beraber Kahramanlar ve Soytarılar adlı bir tiyatro grubu kurdu. 2002'de ilk başrolünü oynadı de "meşhurlar dünyası"na girdi. Pasaportundaki meslek bölümünde "aktör" yazıyor. Bodrum Deneme Sahnesi adlı tiyatro grubunun kurucularından. Şu anda Gümüşlükspor Kulübü'nün başkanı. İstanbul ve Gümüşlük'te tezgahları var. Herşeyin başladığı yer olan Teşvikiye'ye de dönme planları.....
Kaynak; Nejat İşler'in "Gerçek Hesap Bu" kitanının önsözü.

Oyuncu (45)

Son Yorumlar (110)

mkurtsen avatar mkurtsen 30 Aralık 2017 15:21:37

9

Nejat'ın okuyup yazan bir oyuncu olduğunu bilirdim. Beni yanıltmadı. Eyüpsultan'da doğumundan başlayarak kendine has hafif argoya kaçan uslubu ile kendini samimi bir şekilde anlattığı kitabı "Gerçek Hesap Bu" Can Yayınlarından çıktı.
Telifi Gümüşlük spor'a ait kitabı ben beğendim, seven lerine salık veriyorum.

mansurx avatar mansurx 10 Kasım 2016 17:36:52

8

Nejat işler onca olay sıkıntı yaşamasına rağmen ikimizin yerinde filminde yine karizmatik yine etkileyiciydi umarım sıkça sinemada görürüz başarılarının devamını dilerim.

Aslan42902 avatar Aslan42902 27 Nisan 2015 12:56:43

10

çok iyi bir oyuncu

Yandex.Metrica