Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Keşanlı Ali Destanı

Keşanlı Ali Destanı

7,93

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Müzikal Dram Komedi Müzikal, Dram, Komedi

Yönetmen: Çağan Irmak Çağan Irmak

Ülke: türkiye

Oyuncular: Melih Yıldırım, Şahverdi Ali Eren, Ani İpekkaya, Ogün Kaptanoğlu, Simay Küçük, Erhan Güler, Cengiz Sezici, İştar Gökseven, Celil Nalçakan, Barış Aydın (2) Devamını Gör...

Konusu : Hasret sona erer, Ali askerden döner. Ayrılık acısı çeken genç sevgililer Ali ve Zilha sonunda birbirlerine kavuşacaklardır. Zilha ile evlilik hayalleri kuran Ali’yi büyük bir sürpriz beklemektedir. Ali nihayet vatani görevini tamamlamış, İstanbul’un kenar mahallerinden biri olan Sineklidağ’a, evine geri dönmektedir. Sadece biricik anası Hasibe değil, çocukluk aşkı, mahallenin güzeller güzeli Zilha’sı da onun dönüşünü büyük bir heyecanla beklemektedir. Kendine yeni bir hayat kurmak isteyen Ali, bir an önce sevdalısı Zilha ile evlenmek istemektedir. Ancak bu sanıldığı kadar kolay değildir. En başta annesi Hasibe Hanım bu işe karşı çıkmaktadır. Annesini ikna edemeyen Ali, onun güceneceğini bile bile mahallenin ablası Şerif’den yardım ister. Kötü şöhreti nedeniyle annesi mahalleyi terk ettiği için Zilha, Çamur İhsan lakablı dayısı ile birlikte yaşamaktadır. Zilha’yı satılık bir mal gibi gören Çamur İhsan da Ali’den hiç haz etmemektedir. Üstelik yeğeni ile ilgili bambaşka planları vardır. Bu nedenle Zilha’yı istemeye gelen Ali’ye şok bir teklifte bulunur. Mahallenin kabadayısı Manyak Cafer’in sağ kolu Sipsi de, Zilha’nın peşindedir. Ve Çamur İhsan’ın Sipsi’ye verilmiş bir sözü vardır. Dayısına güvenmeyen Zilha, engelleri aşıp birlikte olabilmeleri için Ali’ye baskı yapar ve ona kaçıp gitmeyi önerir. Ancak Ali her şeyi usulüne göre yapmak ister ve başlık parası için bir iş bulup çalışmaya başlar. Fakat yeni işi Zilha ile aralarında büyük kıskançlık krizinin yaşanmasına neden olur. Ali, Zilha’yı bir tek onu sevdiğine inandırmakla uğraşırken, mahalleyi haraca kesen iki kabadayı Teke Kazım ve Manyak Cafer arasında anlaşmazlık çıkar. Mahalleyi kendi aralarında ikiye bölüp kendi mıntıkalarının haraçlarını toplayan kabadayılardan Manyak Cafer’in haracı eksiktir. Meseleyi halletmek üzere bıçaklar çekilir. Hedefini şaşıran bıçak hiç umulmadık birine isabet eder, ortalık karışır.mmansuryıldırım

18 Mayıs 2017 17:33

Keşanlı ali destanı dizisi eski versiyonları kadar iyi olmasa da hem yönetmenlikte çağan ırmak ın olması hemde kadrodaki nejat işler,belçim bilgin ve sipsi selim rolünde harika oynayan tuğrul tülek in başarılı performanslarıyla izleniliyor du kanal d diziyi 20.bölümde final yapmıştı.

Cevap Yaz

ramazanates

9 Şubat 2012 23:03

Diziyi, senaryoyu, oyuncuyu falan bilmem ben. Yalnız o ses nasıl bir ses Zilhandaki? Reklamda sesini duydum ve ben asdfghjklşiiii,,,. Şu kızı çığırtmayın artık. Bizimkisi de kulak kardeşim.

Cevap Yaz

sekoya

8 Şubat 2012 14:24

Bu insanları, mahalleyi, mahalleliyi arayan diziler çok oldu. Biraz Ekmek Teknesi eşiğini aşındırdı bu alemin, Keşanlı Çağan ise merkezine oturdu. Hem öyle oturdu ki Rize, Pazar şiveli uyuz tiplemeye bile bayılıyorum. Bu cümleler biraz çocuksu biliyorum ama sanat bunun için değil mi zaten?

Cevap Yaz

portiangel

7 Aralık 2011 13:08

Çağan Irmak muhteşem işler yapar bu kesinlikle kötü olmuş.Belkide başrol oyuncusu yanlış kişi..

Cevap Yaz

draqon

20 Kasım 2011 01:14

Çağan ırmak'tan kötü bir iş beklenmez.Muhteşem olacaktır...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica