Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aliye

Aliye

8,19

(46 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Kudret Sabancı Kudret Sabancı

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gülseren Gürtunca, Abdullah Toprak, Muhammet Ali Tuncer, Ufuk Aşar, Beril Işık, Serpil Ertuğral, Hakan Bozyiğit, Tuba Erdem, Hakan Gülsevin, Hasan Irmak Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Kadın Oyuncu (Dram)En İyi Kadın OyuncuYılın En İyi Televizyon YıldızıYılın En İyi Televizyon Yıldızı

Konusu : Aliye, evli ve iki çocuklu zengin bir ailenin gelinidir. Büyük bir evde kayınvalide ve eşinin kız kardeşiyle birlikte yaşamaktadır. Evliliğinde aradığı mutluluğu bulamayan Aliye, kocası Sinan’ın genç bir kızla kendisini aldattığını tesadüf eseri öğrenir. İki çocuğunu da alarak evden ayrılan Aliye, İstanbul’da yaşayan, dişçilik yapan dayısı Feyyaz’ın yanına kaçmaya çalışır. Tren garında kendisini bulan Sinan’ın çocuklarından birisini almasına engel olamaz. İstanbul’da kendisine yeni bir hayat arayışına girer Aliye, aynı zamanda Sinan’ın aldığı diğer çocuğunu kurtarma telaşındadır.

Yapımcı

Görüntü Yönetmeni

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

SeslendirmeFinancier

21 Ocak 2017 14:28

2004 yılında atv de yayınlanan kocası Sinandan boşanıp çocuklarıyla bir hayat kurmaya çalışan fakat kötü kayınvalidenin çocukların velayeti anneye verildiği halde babanın zorla çocuklarını kaçırmasını ve aliye adlı annenin çocuklarına kavuşmak için verdiği yaşam mücadelesi ve hayatını anlatan bir diziydi.Izlemeyen kişiler varsa izlemesini mutlaka tavsiye ederim.

Cevap Yaz

Kleberson

19 Haziran 2015 20:19

cok güzel bir diziydi nejat isleri bu diziyle tanimistik yani ben bu diziyle tanimistim

Cevap Yaz

aşıkşair

6 Ocak 2015 20:05

Unutamadığım mükemmel dizilerdendi

Cevap Yaz

emre84

5 Ocak 2011 10:45

Mükemmel bir diziydi akıcıydı ve etkileyiciydi

Cevap Yaz

0k3v1n0

10 Aralık 2010 12:50

Evet süperdi zamanına göre.Evet son ßölüm ani ßir finalle ßitirildiği için saçma oldu.Meriç ile Karaman evleniyorlardı.

Cevap Yaz

bltszlk

9 Aralık 2010 20:38

 ''Aliye'' atv'nin 2004 yılındaki en iyi dizisi.Aliye ve çocuklarının hikayesini anlatan dizi.Dizide kocası tarafından aldatılan,tokat atılan,çocukları kaçırılan ve kısacası TÜRKİYE'deki mağdur kadınları konusu alan dizi.

 atv'de (2004-2006) yılları arasında Kurtlar Vadisin'den en çok izlenen dizilerin 2.siydi.En çok kadınların tarafından izleniliyordu.Aliye dizisinin ninni şarkısı muhteşem.Son bölümünde baktığımda birşey anlamamıştım.Aliye çiçukları gemi ile denize doğru açılıyordu.

   Sanem Çelik (Aliye),Halit Ergenç (Sinan),Nejat İşler (Deniz) ve Simge Selçuk (Leyla) ve de Ayten Uncuoğlu (İkbal) dizinin oyuncuları muhteşem performans göstermişlerdi.

  Tüm ekibi kutlarım. 

Cevap Yaz

melisrenan

28 Nisan 2010 22:14

Güzel başladı ama kötü bitti. Diziyi uzattıkça konusunda çıktı sürekli aynı tekrarlara döndü sıkışıp kaldı aynı konular içerisinde sonlara doğru nejat işlerde gitti epey bir değişti, keşke en güzel olduğu zamanda bitirselerdi diziyi.

Cevap Yaz

sinekadraj

21 Haziran 2009 19:40

Zaman zaman anlamlı mesajlar verse de genele yaydığımızda standart bir dizi olduğunu düşünürüm. Neden sevildi bu kadar anlamadım

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

30 Ekim 2008 15:30

Bence yayınlandığı dönem türk televizyonlarında büyük bir önem görüyordu(atv'de yayınlanmasının da etkisi vardı),konusu öyle gercekçidiyki,her salı bu diziyi izlemek için televizyon başında bulunur(o günlerde salı günü şampiyonlar ligi maçları filanda olurdu),ama gider ben diziyi izlerdim,dizide kötü oynayanda pek yoktu,hele o bermuda şeytan üçgeni olaark adlandırdığım(halit ergenç-sinan karahan/sanem çelik-aliye adıvar/nejat işler-deniz erbil) ve de ek olarak ayten unucoğlu-ikbal karahan hepsi çok güzel oyunculuk örneği gösterdiler-ama diziyi 1 sene daha sürdürebileckken sanem çelik'in dizinin yönetmeni olan kudret sabancıoğlu'yla aşk yaşamaya başlaması diziye de gölge düşürdü,17 ekim 2006 tarihinde atv'de dizinin son bölümü yayınlandı.keşke o olay yaşanmasaydı da dizi devam etseydi,konusu gercek hayattan alınması bence insanı içine çeken bir unsurdu.unutmadan ilhan şeşen ve ayla algan'da dizide çok iyiydi.aliye'yi ekrana getiren herkese buradan teşekkür ediyorum.

Cevap Yaz

ntosun

1 Ekim 2008 00:56

süper bir diziydi gercekten. BEN sanem celik ten sonra, artik hic bir dizi de genc anne rollerini samimi bulmuyorum. yani o kadar iyi ve inandiriciydiki, yani bilmiyorum onun kadar iyi genc anne rolü yapan yok sanki daha.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica