Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Barda

Barda

8,05

(158 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 2 Şubat 2007 1 Saat 35 Dk Gerilim Dram Gerilim, Dram
IMDb puanı: 7.5

Yönetmen: Serdar Akar Serdar Akar

Ülke: türkiye

Gişe: 236.648

Oyuncular: Teoman, İsmail İncekara, Şebnem Köstem, Serdar Akar, Selim Demirdelen, Cemal Şan, Çağan Irmak, Zeki Demirkubuz, Fahri Çiftçi, Haldun Çalışkan Devamını Gör...

Ödüller: Umut Veren Genç Oyuncu

Konusu : Nail, Nil, TGG, Aynur, Aliş, Sevgi, Pelin ve Cenk, yaşları 18 ile 25 arasında değişen genç bir arkadaş grubudur. Günlük hayatın akışı içinde huzurlu ve neşeli bir hayat sürmektedir. Her birinin kendilerine ait sıkıntıları ve çözmek zorunda olduğu problemler olsa da gençliğin getirdiği umutla hayata sımsıkı bağlıdırlar. Kimi evlilik, kimi mezuniyet, kimi düzenli bir hayata adım atma hayalleri içinde olan bu gençler, birden bire hayatlarının tam ortasına giren nedensiz şiddetle büyük bir yıkım yaşarlar. Bir gece yarısı, arkadaşlarının işlettiği barda son biralarını içip eve dönecekken içeri giren beş kişilik bir grup tarafından silahla alıkonulurlar. Elleri, ayakları, ağızları bağlanan gençler sabaha kadar dayak, işkence ve tecavüze maruz kalırlar. Kendilerini alıkoyan grubun görünürde hiçbir amacı yoktur. Yaşları 20 ile 45 arasında değişen bu grup, hayatlarında eksik kalan her şeyin hesabını hiç tanımadıkları bu gençlerden çıkartırlar. Gerek şiddeti uygulayan, gerekse maruz kalanlar için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Yazım Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Tasarım

DiğerGöztepe

1 Haziran 2018 10:14

Çok güzel bir filmdi ama çokta şiddete psikopatlığa,küfüre yönelikti herkes gibi Egzozcu Selim karakteri Nejat İşler'e hayran kalmamak elde değildi. Jiletçi Hakan Boyav, 45'lik Serdar Orçin rollerinin hakkını veren oyunculardı.Çok gerçekçi doğal olması böyle bir olayın işlenmesi gerçek hayatta filmi unutulmaz kılıyor.

Cevap Yaz

gezgin1903

6 Haziran 2014 21:52

tek solukta izledim harika bir filmdi nejat işler rolünün hakkını fazlasıyla vermiş müthiş oynamış.

Cevap Yaz

MUTLUKAANC

4 Kasım 2013 15:14

arayın Egzozcu Selim karakterini 300 adet iyiyim diyen Türk filminde zor bulursunuz..göz karanlıkları bile ayrı oynar...

Cevap Yaz

sinemadelisi

18 Ekim 2013 16:39

Film gerçek bir hikayeden yola çıktığı için çok gereçkçi ve unutulmaz bir film olmuştur.Film için bir eleştirim ilk 25 dk çok sıkıcı keşke o kısım daha akıcı işlenseydi.Ama geri kalan 1 saatlik kısım gerçekten soluksuz izlenilir,tavsiyemdir.Ailecek izleneek bir film değil çoğu sahne tüyler ürpertici gerçekten.Rehin alınan gençlerin performansı,rehin alan psikopatların performansının çok çok altında bu da filmin temposunu biraz düşürüyor.Bir tek o gruptan Burak Altayın performansı heyecan vericiydi.Serdar Orçin ve Hakan Boyavın performansı çok çok başarlıydı. Ama asıl Nejat İşler kariyer performansını sergilemiş ve Oscarlık bir performansa imza atmıştır.Film ülkemizdeki adalet sistemine de inceden bir gönderme yapıyor.Aksayan hukuk sistemimizi eleştiriyor.Filmin son 10 dklık kısmını da çok beğendim uzun yıllar unutulmayacak bir finaldi.

Cevap Yaz

draqon

6 Haziran 2012 19:47

Güzel ve farklı bir film.Mahkum rollerinde çağan ırmak,serdar akar,camal şan,selim demirdelen ve zeki demirkubuz gibi usta yönetmenleri görüyoruz.

Cevap Yaz

benimsinema

7 Şubat 2012 21:17

tam nejat islerlik bir film. hakkini vermis helal olsun. kötü rolde iyi yakisiyor kendisine. film cok küfürlü

Cevap Yaz

engin yüksel

30 Kasım 2011 09:19

 izlerkennefret duyacaginiz derecede iyi oyunculuklarin sergilendigi bir film 8/10

Cevap Yaz

selimcelal

3 Ağustos 2011 19:18

Bu film Nejat İşlerin en iyi filmi her ne kadar kötü rolde oynasada çektiği filmler arasında en iyi oyunculuk performansını süper sergilemiş.Nejat İşler kötü rolde bence daha müthiş oyunculuk sergiliyo.

Cevap Yaz

ASLANTAS

13 Şubat 2011 03:07

Övgüsünü çok duydum yeni izledim. fazlasıyla övgüleri hak ediyor. Böyle de bi film çekmişler ya helal olsun..o kadar gerçekçi bir dil kullanılmışki filmde, film olduğunu bilmesem kamerayla birisi hayattan kesit yapmış diyeceğim nerdeyse..nefesim kesildi.. süper süper süper

Cevap Yaz

ozkaracam

22 Aralık 2010 14:04

Barda terör estiren beş kişi o derece çok boyutlu çizilmiş ki, davranış nedenleriyle ilgili keskin yargılarda bulunmak epeyce zor. Bu da yönetmenin ve senaryonun başarısını gösteriyor. Günlük yaşantımızda sokak serserisi deyip geçtiğimiz insanlar, ne tür çevrelerden geliyorlar, onları bu davranış biçimlerine iten şeyler nedir diye düşünüyorsunuz (tabii, yaşanan insanlık dramı da içinizi acıtıyor; toplumsal düzen denen şey, insanların arasında kendiliğinden birtakım uçurumlar yaratıyor, kin ve nefret tohumları ekiyor). İnsanlar geldikleri ortamın koşullarından ötürü de bir baltaya sap olamayabilir, serseri, uyuşturucu bağımlısı, katil olup çıkabilirler; öte yandan bir karakter patolojisinden ötürü de bu tür bir davranış örüntüsü yerleşebilir. Bence Nejat İşler'in canlandırdığı Selim karakteri, Türk Sineması'ndaki en gerçekçi sosyopat tiplemelerinden biri olarak değerlendirilebilir. Öteki karakterlerin çizgileri bu kadar keskin sınırlarla çizilmediğinden onlar için çok net bir değerlendirme yapmak olanaklı değil. Kurban konumunda olan gençlerin filmin zayıf yönünü oluşturdukları yolundaki değerlendirmeye ben de katılıyorum.  

Cevap Yaz
Yandex.Metrica