Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yavuz Karakaş (Yavuz Balamir Karakaş)

Yavuz Karakaş

Doğum Yeri : Gaziantep

Doğum Tarihi : 24 Mart 1937

Eğitim : Ortaokul

Ajans : Tümay Özokur Film Reklam

Hakkında : Bir süre ortaokulda okudu. Daha sonra ticarete atıldı. Oyunculuğa 1960'da Ceylan Yayınları'nın haftalık 36 sayfalık foto roman dergileri KİNOVA ve KOLSUZ BEBEK'te rol alarak başladı. Yayınevi bunlardan Kolsuz Bebek'i sinemaya aktardığında, foto romandaki doktor rolünü tekrar oynayarak sinemaya adım attı. Kariyerinde çok sayıda filmde karakter oyuncusu olarak roller aldı. Sahneye çıkarak halk müziği okudu. Plaklar doldurdu. Gazete foto romanlarında, TV dizilerinde, reklamlarda oynadı. Üsküdar'da Birahane, kömür ve gaz satışı gibi ticari işlerle uğraştı. Seks filmleri furyası döneminde Almanya'ya gidip çalıştı .Oğluyla fotoğraf stüdyosu açtı.

İlgili Filmlermucar

12 Mayıs 2017 12:03

Gaziantep doğumlu ama esasen Elazığ Harputlu

Cevap Yaz

performer

24 Mayıs 2016 22:22

gerçekten ben biraz geç keşfettim ama kemal sunal filmlerindeki oyunculuğu gerçekten çok başarılı... iyi aile çocuğu ve inek şaban filmlerindeki oyunculuğuna dikkat...

Cevap Yaz

delikadir39

25 Şubat 2015 18:12

Çok başarılı bir oyuncu.Kötü rollerde de oynamasına rağmen iyi rollere ve komedi filmlerine daha çok yakışıyor.Kemal Sunal filmlerinin tadı tuzuydu. Ayrıca nedense Abdurrahman Palay'ın ve Sadrettin Kılıç'ın sesi bu oyuncuya çok yakışıyor.Uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim.

Cevap Yaz

mehmetbuyukgezici

4 Ocak 2015 03:53

yavuz karakaş, benim kırk yıllık arkadaşım ama ben ona vasat bir oyuncu değerlendirmesini doğru bulmuyorum, lütfen sinema ile Tiyatroyu ayrı kefeye koyunuz tiyatro başka sinema başka sinemada laf yani konuşma olmaz olursa zaten sinema olma resimle anlatımdır oyuncuların yüz ifadeleriyle anlatımdır sinemayı herkes anlayamaz ama gerçek sanat filmini çok iyi oyuncu olmasın tiyatrocu gibi ama bir Turhan seyfioğlu gibi, bir Tuğay Toksöz gibi sinemaya çok yakışan oyuncular gibi işte kadersiz dostum abim sevğili Yavuz Karakaş gibi mesela bende öyle sinemaya 17 yaşında gönül verdim seyyar sinemaclık yaptım elektriğin olmadığı sinemanın olmadığı dağ köylerinde yaylalarda köylerde kahvelerde at ve katır sırtlarında taşladıkları bile oldu kominist sinemacılar diye yılanların öcü fimini oynatırken.. yasaklamışlar haberimiz yok tutuklandık neler neler.. biz uygarlık ,kültür götürelim derken başımıza neler geldi.. olsun sinemayı çok seviyoruz..

Cevap Yaz

lebkuchen

28 Ekim 2012 14:32

Ben bir kac tv progaminda izledim kendisini..Müthis derecede Megolaman ve kendini begenmis birisi..Oyunculugu ile Vasatliktan öte gidememis bir emekcimiz..

Cevap Yaz

enigmacuture

18 Şubat 2009 18:00

karakter oyuncusu. böylesi az bulunur. git gide azalıyorlar.

Cevap Yaz

capone

8 Eylül 2008 14:34

Türk sinemasının kötü adam rollerinin emektar oyuncusu.Vasat bir oyuncudur

Cevap Yaz

yavuzocal

8 Şubat 2008 17:56

Ben de Üsküdar da doğup büyüdüğüm için Yavuz ağabeyle tanışma imkanına sahip oldum.Eniştemin bilgisayar şirketine takılırdı.Sonra o şirket iflas etti. Herneyse....Yavuz abi tıpkı Sırrı Elitaş gibi Türk sinemasının karakutusudur.Edebiyle ve saygılı bir uslupla kendisine danışan gençleri bilgilendirmeye erinmez kesinlikle yardımcı olur.

Cevap Yaz

Baristanbul

29 Ocak 2008 14:11

Kendisi Üsküdar'da ikamet ediyor.Bir kaç kez konuşma fırsatı buldum kendisiyle.İnanın hala eski filmlerindeki gibi heybetli bir adam.Yıllar ondan hiçbirşey götürmemiş.Şu sıralar dizilerde ve bazı kliplerde rol alıyor.Daha nice yapımlarda rol alması dileğiyle.

Cevap Yaz

Alın yazısı

9 Kasım 2007 14:26

Başarılı bir yardımcı oyuncu kemal sunalın filmlerinde rol almaktaydı...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica