Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sami Tunç

Sami Tunç

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 12 Ekim 1934

Ölüm : 1979-01-01

Eğitim : Tophane Sanat Enstitüsü

Hakkında : Oyuncu - Yapımcı. 12 Ekim 1934 tarihinde İstanbul'da doğdu. Bir süre Tophane Sanat Enstitüsü'nde okudu.Gümrük Komisyonculuğu, Kalorifer Tesistçılığı yaptı. 1964'de Hasan Kazankaya'nın yönettiği "Dullar Tercih Edilir" filmiyle oyunculuğa başladı. Yardımcı oyuncu olarak ün yaptı. Çok sayıda filmde önemli rollerde gözüktü. 1969'da Tunç Film'i kurarak oyunculuğuna,yapımcılığı ekledi. Foto romanlarda oynadı. 1979 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu hayata veda etti.    

İlgili Filmlermansurx

6 Aralık 2016 06:15

Sami tunç yetenekli,karizmatik iyi bir oyuncuydu kötü dam rollerine yakışıyordu yaşasa çok daha iyi bir kariyeri olacağı kesindi böyle yetenekli karizmatik bir oyuncuyu 45 yaşında trafik kazasında kaybetmek çok üzücü allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

AlınYazısı

8 Şubat 2016 09:36

Hani, Karizmatik Kötü Adam derler ya İşte Sami Tunç tam o kalıba uyabilen biri. Film finallerinde kötüyken son anda dost olan Düşman dediği adamın en has dostu olabilecek bir karakteri var. Yürüyüşü saç şekli stili mimikleri bıyık altından gülüşü Karizmatik bir sinema oyuncusuydu. Allah Rahmet Eylesin.

Cevap Yaz

sinemaadamı

7 Şubat 2016 19:20

onu nasıl anlatsam bilmiyorum. yeşilçamın en değişik jönlerinden biri. araba kazası geçirmiş ölmüş. sinemaya ferdi babanın fillmi veda etmiş herhalde insan sevince adlı bir filmleri var yapım 79 du. dinçer çekmez ve erdoğan esenboğa sesi kendisine çok yakışıyor. öyle bir ölüm tarzı var ki sami beyin sanırsın ki gerçekten ölüyor. kendini rolüne fazla kaptıranlardan ee iyi oyuncu dediğin sadece oynamayacak rolünü yaşayacak kötü adam rollerinde çok başarılı bir aktör.ölümüne gerçekten çok üzüldüm.zamanında 13 adet filminde yapımcılığını yapmış. fırsatı olsa yada dili olsa dünya aktörleri arasına girebilecek kadar yetenekli buluyorum ben. en çok tamer yiğitle çevirdiği yabancı ve kalleşler, ferdibaba ile çektiği insan sevince , izzet günayla oynadığı kaderin esiriyiz ve serdar gökhanla çektiği kara pençe filmleriyle hatırlarım onu bu filmlerde oskarlık perfonmas sergilemiş. değişik bir oyun gücü var, değişik bir yüz ve tarza sahip. oda bir erol taş olabilirdi ama sinemadan uzaklaşmış.erotik furya dönemindede oynamış ama öyle ahım şahım bir erotik filmine denk gelmedim. ama kısacası sami abi her rolün adamı tabi kötü adam başta olmak üzere :))

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

11 Eylül 2010 02:10

Yeşilçamda Sami tunç ,kadir inanır,ayhan ışık,yılmaz güney,ekrem bora ve daha birçok aktör gibi  Jön olmak Her yiğidin harcı değildir....SAMİ BABA

Cevap Yaz

katalan

31 Temmuz 2010 11:41

 1979 yılın da Avusturalya da araba kaza sı geçirip ölmüştür

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

15 Haziran 2010 14:17

Mükemmel bir yetenekti. Yabancı jönlere de taş çıkartırdı ama olmadı keşfedilmedi.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

MGUNAY

30 Mart 2010 17:22

önemli bir karakter oyuncusuydu genç yaşta kaybettik keşke erotik filmlere girmeseydi Allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

Loverman

24 Aralık 2009 02:03

Allah rahmet eylesin sami tunç,  enis fosforoğlu nun gençliğine bayağı benziyor. 

Cevap Yaz

segal844

13 Ağustos 2009 12:38

Türk sinemasının karakter oyuncularından birisiydi.Oynadığı filmlerin çoğunda kötü adamı canlandırmıştır.Aksiyon filmlerinin aranan oyuncularından biriside kendisiydi.Rollerini büyük bir ustalıkla canlandırıyordu.Ayrıca senaryo yazarı ve yapımcı olarak da hizmetlerde bulunmuştur.Filmlerinde 2.sınıf rollerde olmasına karşın canlandırdığı kötü adam karakterleri ile hafızalarda yer tutmuştur. Rahmetle anıyorum..

Cevap Yaz

Kaya Erdaş

23 Mart 2009 21:31

SAMİ TUNÇ YEŞİLÇAMIN ARANAN KARAKTER OYUNCULARINDAN OLUP 1970 Lİ YILLARDA DANSÖZ SEMRA YILDIZLA BİRLİKTE YAŞIYORDU ALLAH RAHMET EYLESİN

Cevap Yaz
Yandex.Metrica