Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Çirkin Ve Cesur

Çirkin Ve Cesur

7,50

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1971 1 Saat 4 Dk Aksiyon Macera Western Aksiyon, Macera, Western

Yönetmen: Nazmi Özer Nazmi Özer

Ülke: türkiye

Oyuncular: Sami Tunç, Aliye Rona, Nizam Ergüden, Baki Tamer, Kamil Erşahin, Altan Bozkurt, Danyal Topatan, Hayati Hamzaoğlu, Hayal Sirer, Nevin Nuray Devamını Gör...

Konusu : Filmde, köy yaşamının sıkıntıları konuya alınır.Köy ağasının köylülere yaptığı kötülükleri anlatmaktadır. Bu sıkıntılara karşın Yabancı lakabında ki delikanlının verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.battalgz

13 Ocak 2019 16:16

elimdeki kopya net olmasına rağmen malesef kesikti 63 dk ama bu film makassız 75 dk rahat vardır. film fena değil. zaten bana göre yeşilçam da kovboy filmleri 1 cüneyte gider 2 de yılmaza . Abdurrahman Palay güzel ve muhteşem sesi ile filme yine renk katmış. herkes Cüneytte yakıştırır genel de ama bence Cüneytte Toron Karacaoğlu nun sesi daha çok gidiyor. Abdurrahman Palay en çok çirkin krala gider.Hayati Hamza oğlu ,Sami Tunç ve Aliye Rona oskarlık perfonmas sergilemiş. Her filminde olduğu gibi Çirkin Kral bu filmdede haksızlıklarla kötülüklerle savaşmadan mücadele etmeden çabalamadan baş edilemeyeceği mesajı veriyor. umarım bir gün restore de edilir de tam kopyasını da izleriz umudum yok ama inşallah diyorum.Güneşin Oğlu ismi Hayati de çok yakışmış.konu daha da iyi işlenebilirdi bu yüzden 8 verdim sanki biraz aceleyle çekilen bir film olmuş gibi konular çok seri geçiyor gibi geldi bana bu yönleri dışında film gayet güzel sayıllır.

Cevap Yaz

mansur34

8 Şubat 2016 03:25

Filim baştan sona nazmi özer filmi havasında daha sonra erotik furya döneminde çekeceği filmlerin esintileri filmde mevcut tempolu bir film yılmaz güney 22. dakikadan sonra giriyor filme film zaten 57 dakika filimde yılmaz güney ile aliye rona filmi ayakta tutmuş hayati hamzaoğlu,sami tunç,sevgi can ve birtane güngörde rollerinde fena değiller kısaca western film havasında bir aksiyon macera filmi zaman geçirmek için uygun bir film.

Cevap Yaz

Uğur44

15 Ekim 2015 18:24

bendeki kopyası oldukça netti film fena değil izlenebilir kovboy filmi tarzında

Cevap Yaz

Göztepe

11 Aralık 2014 23:16

Basit ama fena bir film değil filmde bazı elit oyuncuların varlığı filmi zirveye taşımış. Ağa zulmüne karşı koyan birkaç köylü ve yabancı bu öyle bir ağaki her yerde adamları var köyde bile. Köylü'nün namusunu karısını kızını parasını pulunu herşeye göz koyuyor. Birgün atıyla bir yabancı ordan geçerken yaşlı kadın yalvarmasıyla orada kalıyor ve zalimlerle mücadele ediyor. Özellikle Aliye Rona her filmde devleştiği gibi bu filmdede devleşmiş. Korkak köylüye ağzını gelene söylediği sahneler hala kulaklarımda birde köylü'yü kalkındırmaya çalışmasıyla ağa adamları tarafından aç susuz hapise atılmıştı. Filmde Yılmaz Güney farkındalığı olmasaydı film o kadar zevkli olmazdı görüntü kalitesi düşük olmasına rağmen onun farkındalığı filmi izlenir kılmış. Filmde Aliye Rona,Hayati Hamzaoğlu,Baki Tamer,Danyal Topatan ve Yılmaz Güney zirve isimler filmin iskeletini oluşturan oyuncular olmuş.

Cevap Yaz

Lalegül34

23 Nisan 2014 18:11

izlediğim en başarılı yılmaz güney filmi

Cevap Yaz

ali87

30 Eylül 2012 17:27

filmden bir replik sen güneşin oğluysan ben de allahın kuluyum

Cevap Yaz

ali87

30 Eylül 2012 17:26

çok iyi macera filmi tavsiye ederim

Cevap Yaz

delikadir39

26 Ocak 2012 21:55

Filmde çok erotik sahne var.Bu kadar çok erotik sahne bulunması Nazmi Özer'in erotik furya döneminde yöneteceği pek çok filmin habercisi.

Cevap Yaz

liondaddy

10 Ocak 2011 22:06

ağalık düzenine karşı verilen amansız bir mücadele...Harika bir Yılmaz Güney filmi, kötü olan tek yanı yeşilçam kanalında yayınlandığı zaman görüntü kalitesinin kötü ve ekran kaymaların olmasıydı.

Cevap Yaz

performer

11 Eylül 2010 14:04

film ilk bakışta çok bilindik gibi görünsede, yılmaz güney'in filme kattıkları filmi farklı kılıyor. tek kötü olan filmin tv'de yayınlanan  kopyası. izleyin.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica