Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kanunsuz Toprakburcusara

13 Nisan 2019 01:25

Filmi ilk izlediğimde nedense erken kapatmışım videoyu ve son sahnesini görmemişim. Ondan ayrı bir hüzünle izlemiştim. Sonunda Kartalın yeni bir evliliğe adım atması acaba iyi mi oldu? Unutabilecek mi Hülya Darcanı? Muhterem Nuru sevebilseydi keşke, belki kadın olarak yanlış seçimdi ama kim bilir, mutlu olabilirlerdi. İnşallah o kötü evlilikten ders çıkarmıştır Kartal Tibet diyorum ve inşallah aşkını unutabilir ve mutlu olabilir diyorum.

Cevap Yaz

TubaArtan

21 Ağustos 2017 01:40

genelde köy filmleri sıkıcı gelir bana fakat bu diğerlerinden konu ve işleyiş olarak çok farklı.. beklenti içinde izlemeyip sonunda oldukça beğendiğim bir film oldu..

Cevap Yaz

benimsinema

9 Haziran 2013 13:42

muhterem nur yardimci rol oynamasina ragmen kötü kadin olmak ona yakismiyor, o saf ve güzel yüzüne...muhteremin yerine feri cansel daha iyi giderdi bence...hülya darcan kücücük bir kiz sinema hayatinda ilk adimlarini atmaya baslamis... aliye rona yine herzamanki gibi ana rollerin ustasi...entresan ve degisik bir film.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

19 Ekim 2011 02:25

Köyde ailesi ile birlikte yaşayan gençlik çağlarının hızlı bir delikanlısı ile. Yengesinin evlenmeden önce aşkını anlatan güzel bir film. "Murat" Kartal Tibet abisi "Osman" Reha Yurdakul ve annesi Aliye Rona ile birlikte yaşar. Her ikisinin evlenme çağı gelir önce abisi Osman yanına aldıkları sığıntı misali Zeynep ile evlenir. Bu duruma içerleyen Murat bir dansöz olan "Leyla" Muhterem Nur ile gelir evlenir. Aile düşmanları olan köy kabadayısı "Ali" Hayati Hamzaoğlu Zeynepe göz koymuş daha öncelerden Murat kavgalar nikah,nişan dahi herşeyi engellemiştir. Taa ki kurdukları tuzağa kadar Muratın abisi kasabaya gitmiş. Gelini tuzağa düşürmüşlerdir hapisten çıkan Ali ile Murat bir kavgaya tutuşurlar ve en sonunda her ikisi ölürler. Film çok güzel oldukça net değerli yönetmen rahmetli Bilge Olgaç çekim açılarını çok iyi yakalamış. Şunu farkettim filmde filmin adıyla senaryo uymuyor birbirlerine içerikler farklı .Acaba bu filmin ikinci bir adı varmı diye düşünmeden edemiyor insan. Kartal Tibet'in şu ana kadar izlediğim 2.ci siyah beyaz filmi. Bu filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim. 

Cevap Yaz

MGUNAY

18 Ekim 2011 10:50

kartal tibet tutkunu abiye teşekkür ederim yorumunu okumazsam belkide benim hiç dikkatimi çekmeyecek bir filmdi filme gelince uzun zamandır bu kadar güzel bir film seyretmemiştim filmde herşey dört dörtlük normal tvlerde bu filmi görememizin sebebi galiba siyah beyaz olması oysa gösterdikleri onlarca renkli filmlerden daha başarılı olduğunu söylemem gerekiyor Hülya Darcan ve Muhterem Nur gene çok güzel çıkmışlar filmde Aliye Rona cefakar anne rolünde hakkını veriyor son olarak usta yönetmenimiz Bilge Olgaç'a getirmek istiyorum ülkemizde bu kadar güzel filmler yöneten bir başka kadın yönetmen çıkmışmıdır acaba diyerek yorumumu bitiriyorum.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

17 Ekim 2011 02:23

Bu film başarılı bir kadın yönetmen: Bilge OLGAÇ imzasını taşıyor.. Kartal TİBET'İN Köy konulu filmler için de ne denli doğru bir tercih aktör olduğunu gösterge'de bir film. cast'a katkı sağlayan: Reha YURDAKUL Hayati HAMZAOĞLU Aliye RONA Muhterem NUR için de benzer bir ifade sözkonusu... Film'in başrol oyuncusu 16 yaşın da sinemada ilk yılları da olan genceçik bi kız Hülya DARCAN için bunu söylemek ise fazla iyimserlik olur. Konsept 16 yaşın'da genç kız da olan Zeynep, Hülya DARCAN Köyün ağası'da sayılan Ali, "Hayati HAMZAOĞLU" O'na kendisi ile evlenmesi için sürekli tehdit etmekte bu tehditleri dayanamayan Zeynep. Murat, Kartal TİBET'İN evine birgün yaralanmış bir vaziyette gelir annesi de "Aliye RONA" yarasını tedavi ederek O'nu evin de tutar, nede olsa iki tane bekar oğlu vardır. Murat, Zeyneple olan yakınlaşma'dan kendisi ile evleneceğini düşlerken, Aile'de törelere özgü bir kural'ın hükmü ile baş başa'da bırakılır... Murat'ta bunu içine bir türlü sindiremediği gibi hayat'a dair isyan eder...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica