Hülya Avşar

Gerçek Adı Hülya Avşar
Doğum Tarihi 10 Ekim 1963
Doğum Yeri Edremit-Balıkesir
Eğitim Durumu Ankara Cumhuriyet Lisesi

Biyografisi

Emral ve Celal Avşar'ın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen Ardahan'lı ve Avşarlar ailesine mensuptur. Erken yaşta Mehmet Tecirli ile yaptığı evliliği daha sonra sona erdirdi. 1982 yılında Bulvar G azetesi'nin düzenlediği Kâinat Güzellik Yarışmasında birinci seçildi, fakat daha önce evlendiği ortaya çıkınca tacı geri alındı. Bu olaydan sonra medya tarafından artık Taçsız Kraliçe olarak adlandırılan Avşar, 1983 yılında Fikret Hakan ve Salih Güney ile başrolü paylaştığı "Haram" filmiyle yaşamında bir dönüm noktası yaşayarak ve ünlü kariyerine başladı.Avşar müzik eğitimi aldıktan sonra müzikallere katılarak, yurtiçi ve yurtdışı konserleriyle kariyerini belirginleştirdi. Altı adet albüm ve bir single ile devam etti. 2000 yılında Kral TV tarafından düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödüllerinde en iyi kadın şarkıcı ödülüne layık görüldü. Bir sene kadar Günaydın Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı.Sanatçı daha sonra Show TV kanalı'nda Hülya Avşar Show isminde bir eğlence programı düzenledi, uzun yıllar boyu devam eden bu eğlence programı rakip kanallar tarafındanda transfer edilerek ekranlara geldi.Bu TV şovuyla aynı anda sergilediği tek kişilik tiyatro oyunundan başka, reklam filmlerinde oynamaktadır. Hülya Avşar aynı zamanda kendi adını taşıyan Hülya adlı aylık derginin editörlüğünü yapmaktadır.Kaya Çilingiroğlu ile olan evliliğinden Zehra isminde bir kız çocuğu sahibidir. Çift 2005 yılında boşandı.

Yönetmen (1)

Senaryo (1)

Oyuncu (70)

Son Yorumlar (76)

KartalTibetTutkunu avatar KartalTibetTutkunu 29 Temmuz 2020 22:12:22

Kendisine daha önceki yapmış olduğum negatif eksi
yorumumun nedenini filmlerini bi' kez daha dönüp
izleyip baktığımda; 70 film'nin en az 50'sini yeniden
beğendiğimi farkedip Sanat ve sanatçı adına 7 puan

Sinemakralı1 avatar Sinemakralı1 21 Mart 2020 10:12:50

6

Magazinde çok yer aldı bunun bedelini ödüyor birde siyasete bulaşıp iyice gözden düştü şimdi reklamlarda görüyoruz daha iyi bir kariyeri kesinlikle olabilirdi.

Arsivci86 avatar Arsivci86 04 Mayıs 2019 17:44:06

10

Şu birşeylere kızıp 1 puanı basanları da anlamıyorum... TUTKU, NEFRET, FAZİLET, BENİM SİNEMALARIM, FATMAGÜL'ÜN SUÇU NE ve 2 GENÇ KIZ'ı izleyip oyunculuğuna 1 verenin başka bir şeylere takılı kaldığını düşünüyorum... Evet özel kanallarla birlikte bir medya starı olmuş, gereksiz açıklamalar, anlamsız programlar yapmıştır ama burası bir sinema sitesi ve oyunculuk için puan veriyoruz... Saydıklarımda kariyerinde ne güzel işlere imza attığını göstermekte... Son olarak güzel olmadığını düşünenler acaba kimi daha güzel bulmakta... Gerçekten ayıp, gerçekten kıskançlık... Saygı ve sevgiyle...

Yandex.Metrica